Ціни на квадратні метри в новобудовах Києва за 2021 рік зросли на 25−35%. До березня 2022 року вартість житла економ та комфорт класів вже не зміняться. Про це повідомив засновник групи компаній Concept Group Михайло Підвисоцький.
За підсумками 2021 року вартість житла на первинному ринку столиці зросла на 25-35%
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Ріст цін на нерухомість зупиниться
За словами експерта, процес цінової стабілізації в цих сегментах, що складають понад 70% від усіх новобудов Києва, розпочався ще з початку жовтня. Так, за підсумками листопада вартість житла в об'єктах економ та комфорт-класу змінилися лише в 7% житлових комплексів цих категорій переважно з причини переходу до нових стадій будівництва.
«Таке зростання є плановим і суттєво не вплинуло на загальну ситуацію на ринку. Пік цін вже пройдено і у найближчі 2−3 місяці зростання вартості квадратних метрів буде лише точкове — в окремих проєктах переважно через перехід до нової стадії будівництва», — зазначив Підвисоцький.
У 2021 житло подорожчало на 25−35%
Водночас експерт розповів, що за підсумками 2021 року вартість житла на первинному ринку столиці зросла на 25−35% залежно від якісних характеристик ЖК та активності покупців. За його словами, найбільше зростання цін зафіксоване в нових якісних об'єктах класів комфорт та комфорт+. Найменше подорожчали об'єкти економ-класу — близько 10−15%.
Читайте також: Київміськбуд знову підвищує ціни
Він зазначив, що протягом року найбільший попит — понад 80% усіх покупок на первинному ринку столиці — припав на 1,2-кімнатні квартири площею до 60 кв метрів на стадії будівництва до 1 року. У той же час частка угод з метою збереження коштів за поточний рік склала понад 55−60% від загального обсягу продажів на первинному ринку столиці. Порівняно з 2020 роком, кількість таких угод збільшилась в середньому на 10%.
Коментарі - 18
Сделали модный рендер и сразу цена взлетела. Даже Ковальская цену загнула.
Такий прогноз озвучили експерти з нерухомості в коментарі 24 каналу. Вони зазначають, що за підсумками першого півріччя наступного року ціни можуть зрости на 5%.
Причинами цього процесу аналітики називають такі фактори, як рівень попиту на той чи інший об'єкт та економічну ситуацію (зокрема, рівень інфляції та її вплив на собівартість будівництва, курс гривні тощо).
Говорячи про підсумки 2021 року, причинами росту цін на житло експерти виділили інфляцію та великий інвестиційний попит. За їх даними, попит на житло у 2020−21 роках зріс на 30−35% на первинному ринку й на 30% - на «вторинці».