Слово «спекулянт» досі викликає у жителів колишнього СРСР невиразне занепокоєння. Ще б пак, адже раніше зі спекулянтами активно боролися, та так, що саме значення терміна зазнало серйозних змін. Адже спочатку він просто означав людину, яка заробляє гроші на різниці цін купівлі та продажу. У результаті багаторічної боротьби з приватним підприємництвом став означати того, хто намагається нажитися на чужих проблемах.
Спекулянти процвітають. Що робити людям
Саме тому новини на кшталт тієї, що сьогодні вразила банківський сектор, викликають неоднозначну реакцію суспільства. Йдеться про повідомлення, в якому йдеться, що НБУ ухвалив рішення підвищити ліміти відкритої довгої та короткої валютної позиції банків з 10% до 15% від їхнього регулятивного капіталу. Ми запитали експертів міжнародної фінансової компанії Альпарі, що це означає.
Якщо бути максимально лаконічними, підвищення лімітів збільшує можливості банків займатися спекуляціями, а саме отримувати прибуток від зміни курсу долара до гривні. Система працює так. У банку є активи та зобов'язання. Якщо банк видав кредитів на 1100$ і залучив 1000$ на депозити, у нього виникає так звана довга валютна позиція. Якщо у цей час курс долара до гривні зросте, банк автоматично отримає прибуток. І навпаки.
До чого це спричиняє? Існує традиційний погляд на ситуацію, згідно з яким зростання лімітів спричиняє ризики. Адже якщо курс долара раптово і різко впаде, банк може не мати достатніх активів, щоб покрити збитки. Проте сьогодні дедалі більше економістів приходять до думки, що це застарілий погляд на речі. Адже сьогодні ринок Форекс, на якому і встановлюються курси валют, це, мабуть, найнадійніший ринок на Землі. Справа і в його обсязі — добовий оборот торгівлі вже майже досяг 1 трильйона доларів, і в кількості учасників їхній рахунок йде на мільйони.
Така виняткова надійність спричиняє унікальні можливості для заробітку, які вже сьогодні використовують не лише банки, а й звичайні люди — трейдери. Тому, як конкретно використовувати ці можливості на користь, присвячені десятки навчальних курсів, які пропонує клієнтам компанія Альпарі. Більше того, на цих курсах викладачі, що практикують, діляться вже готовими перевіреними стратегіями торгівлі. Не дивно, що багато клієнтів починає заробляти на Форекс вже під час навчання.
До речі, для тих, хто не хоче торгувати на різниці курсів валют самостійно, в Альпарі вже більше 12 років працює ПАММ-сервіс. Він дозволяє отримати пасивний прибуток і заробляти на торгівлі професійних трейдерів, обираючи їх у відкритому прозорому рейтингу. Фактично клієнт компанії наймає трейдера, який торгує за нього, отримуючи комісію тільки тоді, коли приносить клієнту прибуток.
Сьогодні ринок Forex відкриває усім учасникам величезні можливості для заробітку. Банки, як це часто буває, першими бачать неймовірні інвестиційні перспективи та вступають у гру, зокрема домагаючись підвищення лімітів, про яке і йдеться зараз. Але там, де можуть заробляти банки, є шанс і пересічних громадян. Чим раніше кожен зрозуміє це, тим швидше неправильне розуміння понять «спекуляція», «трейдинг» та «Форекс» відійдуть у минуле.
Коментарі - 12
https://minfin.com.ua/blogs/bonv/156127/
В штатах за спекуляции, инсайдерство, и другие финансовые махинации до сих пор наказывают зелёным рублём (или в исключительных случаях сажают).
Я поражаюсь знаниям людей.
Вы вкладываете в понятие спекулянт, понятие — торговец. Тот кто купил товар в одном месте дороже и продал в другом дешевле и живет на комиссию.
Это не тоже самое что делать нарочную нехватку товара и продавать его дороже, либо владеть инсайдерскими знаниями и использовать их себе во благо, тем самым подрывая законы торговли.
24 ноября 2021, 2:32
сначала разберитесь с понятиями «спекулянт» и «инвестор», и тогда мы не будем читать ту бредятину, что Вы написали.
Это типа спекулянты — не люди? — Нелюди?
Ну если все люди так будут делать, то нашей цивилизации скоро гаплык.