Національний банк України (НБУ) оновив прогноз рівня безробіття в Україні за методологією Міжнародної організації праці. Прогноз на 2021 рік погіршено з 9,1% до 9,4%. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на останій «Інфляційний звіт» НБУ.
НБУ погіршив річний прогноз із безробіття до 9,4%
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
«На прогнозному горизонті ситуація на ринку праці поліпшуватиметься завдяки зростанню економіки. Рівень безробіття вже найближчим часом повернеться до нейтрального рівня (8,5%) разом із закриттям від'ємного розриву ВВП», — йдеться у звіті.
У НБУ зазначили, що за даними Державної служби зайнятості, починаючи з березня 2021 року кількість вакансій стійко зростала в річному вимірі практично в усіх видах діяльності. Найбільший внесок мали сектори, які впевнено відновлювалися (у тому числі завдяки статистичному ефекту бази порівняння): сектори послуг, торгівля і транспорт, промисловість, будівництво. На тлі розгортання вакцинації посилювався і попит на українських працівників за кордоном. У результаті додаткова пропозиція робочої сили була абсорбована економікою — рівень зайнятості зріс, а рівень безробіття скоротився.
«Запровадження жорсткіших карантинних обмежень наприкінці 2021 року може стримати відновлення ринку праці. Але, враховуючи пристосування бізнесу та населення до обмежень, а також їх певне послаблення для вакцинованих громадян, вплив буде не таким суттєвим, як на початку року», — йдеться в прогнозі.
Читайте також: Ринок праці В Україні: запит на фахівців зріс вдвічі. Яку зарплатню пропонують роботодавці
Також НБУ погіршив прогноз безробіття на 2022 та 2023 роки до 8,6%, порівняно з липневим прогнозом у 8,5%.
Нагадаємо
Нещодавно свій прогноз із безробіття оновив МВФ. Згідно з жовтневою доповіддю Фонду, безробіття в Україні цього року збільшиться до 9,7% у порівнянні з 8,6% за квітневою доповіддю.
Раніше «Мінфін» писав, що у I кварталі 2021 року рівень безробіття в Україні серед працездатного населення віком 15−70 років склав 10,5%, за методологією Міжнародної організації праці (МОП).
Станом на 16 серпня 2021 року кількість офіційно зареєстрованих безробітних склала 315 тисяч осіб. Це на 179 тисяч осіб, або 36% менше, ніж на цю дату минулого року.
Читайте також: На що живуть безробітні українці
Коментарі - 19
https://gazeta.ua/articles/politics/_zlobi-priznachili-sebe-elitoyu-i-hochut-zakripiti-diktaturu-pavlo-zebrivskij/1057497
Думаю, что и так и этак — не умрём, как с гривной.
В РФ нет никакой экономики кроме энергетики, которую контролируют олигархи. Обычные люди просто гниют, как здесь, и им нужно работать на западе.
РФ — агрессор, который убивает украинцев, и создаёт конфликты без победителей в Украине как США в Афганистане. В чём именно близость? Даже если народы имеют общие корни, какая разница, пока Россией правит пу*ло и Украиной зе***ло?
Украина тоже имеет европейские корни. Почему бы не присоединиться к Европе?
— В двух?
— Да.
— Всего в двух?
— Всего в двух.
— ЗА ЧТО?!:))))
Почитайте историю, и тогда поймёте ̶(̶и̶л̶и̶ ̶н̶е̶ ̶п̶о̶й̶м̶ё̶т̶е̶)̶, к кому ближе Украина…
Западная часть — Европа, Польша, Австро-Венгерская Империя
Да и не 20 будут, а все 33.
«Чим більше іноземних партнерів, тим менше корупції. Я спілкувався в Еміратах з найбільшим девелопером на Близькому Сході. Вони будують у Білорусі 15 млн квадратних метрів площ. Я кажу: «Це диктатура, і ви інвестуєте туди сотні мільйонів доларів?»: «Так». Я кажу: «Чому не в Україну?» Вони кажуть: «Там диктатура, а у вас корупція. Ми з диктатурою розуміємо як працювати, у нас також квазідиктатура. А у вас корупція, у вас не вийде домовитися з одним, щоби на всіх рівнях потім добре було», — сказав Ставніцер.