В Європі ціна на газ продовжує бити рекорди. У середу, 6 жовтня, вартість досягла $1900 за тисячу кубометрів. На тлі швидкого зростання ціни деякі країни звернулись до Брюсселю, аби розібратися у ситуації. Про це повідомляє Bloomberg.
Ціна на газ в ЄС вже $1900 за тисячу кубометрів. 5 країн закликають Брюссель розібратися
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
5 країн закликають Брюссель втрутитись
Франція, Іспанія, Греція, Чехія та Румунія опублікували спільну заяву й закликали ЄС негайно вжити заходів, щоб пом'якшити удар від стрімкого зростання цін на газ та розслідувати причину цього явища.
Читайте також: У Британії компанії збанкрутували через рекордні ціни на газ
Уряди цих країн вважають, що ЄС повинен координувати закупівлі, щоб «збільшити переговорну силу». Також, на думку міністрів фінансів цих країн, Євросоюзу слід переглянути ринки електроенергії.
«Різкий стрибок цін на газ у Європі загрожує занурити громадян у енергетичну бідність, стимулювати інфляцію та підірвати пост-пандемічне відновлення», — йдеться у заяві.
Європейська комісія має опублікувати наступного тижня комплекс заходів, які національні уряди можуть вжити, щоб послабити вплив високих цін.
Газ в Європі вже коштує майже $1900
Ціна найближчого (листопадового) ф'ючерсу на TTF на біржі ICE Futures вранці в середу, 6 жовтня, досягла 161 євро за МВт/год, або $1924 за тисячу кубометрів. Це рекорд. Такі ціни на газ фіксують вперше в історії.
Нагадаємо, що 5 жовтня ціна на газ на ф'ючерсному ринку Європи становила $1200 за тисячу кубів.
Причини зростання вартості газу в ЄС
Рекордний ріст цін на газ у останні тижні пов'язаний з низькими запасами у сховищах та шантажу з боку Росії, яка відмовляється бронювати додаткові потужності українського транзиту.
Читайте також: Ціни на нафту досягають максимумів на тлі газової кризи й відновлення економічної активності
Коментарі - 24
Другими словами — идет манипуляция на рынке, как было у нас на энергетическом рынке. Что цены ахтунг, а энергоатом работает в убыток.
Любопытно, какой объем спотового рынка «на день вперед». Может там достаточно миллиарда денег и три десятка компаний, чтобы перекупать друг у друга по все большей цене фьючерсы.
Цена в 1900 это цена страха, будет нормальная закачка газа + относительно мягкая зима, цены на фьюч уйдут вниз, не успеют закачать + суровая зима, еще +++ к нынешней цене.
В этой ситуации на коне Беларусь с её ценой в 160−180$.
Инфляция будет в пределах 25−30%, товары продовольствиной группы — 100% и более
«Никогда не верьте русским»
Отто фон Бисмарк на Берлинском конгрессе 1878 года.
Найперше, що Україні варто робити у цій ситуації, переконаний економіст, це шукати союзників у Європейському Союзі.
ЛИЦЕМІРИ!!!
Очередная демонстрация абсурдности нынешней давно прогнившей финансово экономической системы. Цену диктуют не непосредственные покупатели и продавцы, а виртуальные шараги, которые гоняют цифры на виртуальных биржах.