Бюро економічної безпеки (БЕБ) розпочне роботу з аналізу основних незаконних схем та їхнього корупційного прикриття, і лише потім здійснюватиме візити до бізнесу. Про це розповів голова БЕБ Вадим Мельник в ефірі телеканалу «Україна 24».
БЕБ почне зі «схематозу» і лише згодом прийде до бізнесу — Мельник
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» на фейсбуку:
головні фінансові новини
«Як працюватиме Бюро економічної безпеки? Не з бізнесу починаємо розслідування, а починаємо аналітичну роботу з того «схематозу», який дає бізнесу ті схеми для ухилення від податків.
Виявлення та подолання «схематозу», далі — корупційне прикриття, корумповані чиновники, вони ж прикривають такі схеми… І тільки в третю чергу ми йдемо до бізнесу і говоримо — ви внаслідок використання схеми ухилилися, будь ласка, сплатіть податки, або самостійно, закон це дозволяє, або шляхом податкових перевірок", — сказав Мельник.
Передісторія
12 травня Кабмін ухвалив проєкт постанови «Про утворення Бюро економічної безпеки» (БЕБ), який презентував міністр юстиції Денис Малюська.
Читайте також: Зеленський підписав закон щодо створення Бюро економічної безпеки
Головою новоствореного органу став Вадим Мельник — голова Державної фіскальної служби з грудня 2020 року. Йому 49 років, перебував на службі у Податковій міліції 14 років. Звідти згодом перевівся на посаду керівника головного слідчого управління фінансових розслідувань ДФС.
До повноважень БЕБ входять:
-
виявлення зон ризиків у сфері економіки шляхом аналізу структурованих і неструктурованих даних;
-
оцінювання ризиків і загроз економічній безпеці держави, напрацювання способів їх мінімізації та усунення;
-
надання пропозицій щодо внесення змін до нормативно-правових актів з питань усунення передумов для створення схем протиправної діяльності у сфері економіки;
-
забезпечення економічної безпеки держави шляхом запобігання, виявлення, припинення, розслідування кримінальних правопорушень, що посягають на функціонування економіки держави;
-
збирання та аналіз інформації про правопорушення, що впливають на економічну безпеку держави, та визначення способів запобігання їх виникненню в майбутньому;
-
планування заходів у сфері протидії кримінальним правопорушенням, віднесеним законом до його підслідності;
-
виявлення та розслідування правопорушень, пов`язаних з отриманням та використанням міжнародної технічної допомоги;
-
складання аналітичних висновків і рекомендацій для державних органів з метою підвищення ефективності ухвалення ними управлінських рішень щодо регулювання відносин у сфері економіки.
Коментарі - 11
— Що, така ж гостра?
— Ні, впарюють весь час одні й ті самі макарони, тільки поливають різним соусом.
Это типа 14 лет их строил, усовершенствовал и покрывал, а теперь начнет изучать.
:):):)
Буде потужно, прям как милция реформировала полицию а судьи-суды. На чебуречниках показатель сделают.
:):):)
И руководить опричник из старой системы это цирк