Влада Києва планує розмістити облігації на суму до 1,1 млрд грн, міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings присвоїло майбутньому випуску очікуваний довгостроковий рейтинг «B (EXP)». Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.
Київ готує випуск муніципальних облігацій на 1,1 мільярда
Що відомо
За даними Fitch, Київ планує здійснити випуск внутрішніх облігацій обсягом до 1,1 млрд грн трьома частинами: один транш на 300 млн грн і два транші по 400 млн грн «з одноразовим погашенням після настання остаточних термінів погашення даних траншів в період між 2024 і 2026 роками».
Читайте також: Муніципальні облігації замінять депозити, що дешевшають, і ОВДП
Передбачається, що надходження від облігацій підуть на фінансування інвестицій в інфраструктуру.
«Рейтинг облігацій Києва знаходиться на одному рівні з його довгостроковим рейтингом дефолту емітента (РДЕ), оскільки облігації будуть являти собою пріоритетні незабезпечені зобов'язання міста, і будуть рівними по черговості виконання з його іншими пріоритетними незабезпеченими зобов'язаннями», — пояснило агентство.
Читайте також: Скільки можна заробити на облігаціях українських міст — експерт
У чому мінуси
Як повідомляв «Мінфін», у муніципальних облігацій є кілька недоліків.
Оподаткування. За муніципальними облігаціями немає ніяких пільг і за дохід по ним слід заплатити податок з доходів фізосіб за ставкою 18% і військовий збір 1,5%.
Терміни розміщень. Короткострокових розміщень державних облігацій, на 1−2 роки, зовсім небагато. Превалюють випуски на 3−10 років.
Читайте також: Скільки можна заробити на облігаціях різних країн
Нерозвинений ринок. Немає ліквідного вторинного ринку облігацій. Тобто їх непросто перепродати на першу вимогу, якщо раптом буде потрібно гроші.
Коментарі - 9
Хотя некоторые НОПФ частенько «балуются» муниципальными облигациями (до 10%).
В Україні сьогодні все залежить від однієї людини − від Зеленського. Одноосібна влада має безліч наслідків, серед яких не просто корупція, а втрата державності.
«Неодноразово говорять, що керівник ОП Єрмак тісно пов’язаний з Росією. Відповідно, якщо Росія захоче натиснути на Єрмака або на самого Зеленського, то в Україні не буде жодних інституцій, аби зупинити Президента, які могли б протистояти цьому», — наголосила Загребельська.
В Антимонопольному комітеті нам так і говорять: як скажуть із Банкової, так ми й зробимо. І так відбувається в багатьох інших держорганах.
«Сьогодні на „Великому будівництві“ оточення президента розкрадає мільярди гривень, і Зеленський про це знає. Ці кошти йдуть у партійну касу, а потім використовуються для підкупу депутатів, для зйомки президентських відеороликів і так далі», − зауважила Агія Загребельська.
Вона додала, що, попри таке свавілля, немає куди подавати заяви про це, адже кожен орган контролюється Офісом президента, тому «виходить, що ми скаржимось у Банкову на те, що Банкова краде».
«Ситуація, яку ми зараз бачимо по Кличку, вона носить абсолютно політичний підтекст. І в цій країні всі, хто розбирається в політиці, розуміють, що Офіс Президента, Зеленський, Єрмак, „Слуга народу“ хочуть заставити Кличка публічно відмовитись від президентських амбіцій. Я не є в команді Кличка, я представляю іншу політичну силу. Але мені особисто, як людині демократичних поглядів, яка стояла на Майдані, категорично не подобається, що чинна влада створює терор Київській міській раді. Кожен тиждень десятки обшуків. При чому, ви розумієте, як це робиться. Там рік нічого не було, а потім натискається в Офісі президента кнопка і починається шквал оцих всіх процесів», — зазначив Гузь.
Народний депутат наголосив на тому, що законопроєкт «Слуг народу», який скорочує повноваження мера столиці, є тиском на Віталія Кличка.
Гузь публічно звернувся до «Слуги народу» і закликав припинити незаконні дії.
«Я хочу, щоб „Слуги народу“ знали, що такі речі рано чи пізно, особливо за півроку до виборів — парламентських чи президентських — як пружина зіграють проти Зеленського, проти партії. Треба шукати інші інструменти, ніж заставляти ховатися в кутку. Ви повинні розуміти, що сьогодні дуже багато людей дивляться на цю ситуацію. Якщо ви хочете поставити в стойло мера столиці, повірте, маса людей, органів місцевого самоврядування дивляться на цю ситуацію. І рано чи пізно ця пружина вилетить проти вас», — підсумував він.