Олімпіада-2020 на Токіо стала найдорожчою в історії — витрати на неї склали близько $28 млрд, а перенесення ігор на рік обійшлося в суму від $6,3 млрд до $23 млрд, пише InvestoryNews.
Олімпіада-2020 завдала Японії до $23 мільярдів збитків
►Підписуйтеся на «Мінфін» в Instagram:
головні новини про інвестиції та фінанси
23 липня о 14:00 за київським часом у Токіо відкрилася Олімпіада-2020. Вона мала відбутися торік, але була перенесена через пандемію.
Це перше в історії відкриття ігор, на якому не було глядачів через ризик поширення коронавірусної інфекції. Також, згідно з повідомленням Kyodo, число високопоставлених гостей значно скорочено: їх планується менше тисячі.
Скільки витрачено на Олімпіаду-2020
Як пише РБК, у 2013 році бюджет ігор в Токіо становив $7,3 млрд, а у 2019-му — вже $12,6 млрд. Рішення про перенесення Олімпіади обійшлося оргкомітету в $3,3 млрд — кошторис, згідно з офіційними даними, перевищив $15,9 млрд. Отже, Олімпіада в Токіо стала найдорожчою в історії літніх ігор, перевершивши рекорд Лондона-2012 ($14,9 млрд).
Однак аудитори вважають офіційні дані заниженими. Національна аудиторська рада Японії ще у 2018 році оцінила витрати в $26,3 млрд. Через рік рада повідомила, що владою було виділено додатково $9,7 млрд, які не були включені в статтю олімпійських витрат. Губернатор Токіо Юріко Коїке ще до пандемії заявляла, що місто витратить додатково близько $7,4 млрд на підготовку до ігор — ця сума теж не була врахована.
За оцінками аналітиків, загальна сума витрат становитиме близько $28 млрд.
На що пішли кошти
Головна арена ігор — Національний стадіон, який обійшовся у $1,4 млрд. На ньому відбудуться церемонії відкриття і закриття Олімпіади, також тут пройдуть змагання з футболу та легкої атлетики. Зараз Національний стадіон входить до десятки найдорожчих арен світу і посідає друге місце серед олімпійських — після лондонського «Уемблі», який обійшовся в $1,5 млрд.
Всього до Олімпіади було побудовано вісім нових об'єктів — і кожен перевищив бюджет.
Наприклад, гімнастичний зал обійшовся в $200 млн замість запланованих $81 млн, арена для гри в бадмінтон — в $330 млн, волейбольний стадіон — $340 млн, центр водних видів спорту — в $540 млн.
Одним з важливих об'єктів ігор є Олімпійське селище, яке складається з 21 будівлі та обійшлося в $2 млрд. Очікувалося, що вже до кінця 2020 року проєкт почне окупатися за рахунок продажу апартаментів. Однак через перенесення змагань селище рік простояло порожнім.
Літня школа трейдингу: вчимося заробляти на коливаннях валютних пар
Яка сума збитків
Практично всі квитки були розкуплені до кінця березня 2020-го, коли в МОК ухвалили рішення про перенесення ігор на рік. Але через пандемію більшість заходів відбудеться без глядачів. Японські вболівальники будуть допущені тільки на стадіони, розташовані в префектурах Міягі, Ібаракі та Сідзуока, і лише в кількості, що не перевищує 50% від місткості арени, або 10 тис. осіб. Тож, організаторам довелося повернути практично всі гроші за 4,48 млн проданих квитків.
З урахуванням закриття кордонів для іноземців, проведення змагань без уболівальників і перенесення ігор, загальні втрати для економіки Японії оцінюються від $6,3 млрд до $23 млрд.
Скасування ігор призвело б, за оцінками експертів, до серйозніших наслідків — від $17 млрд до $40 млрд.
Контекст
Олімпійські ігри проходять в Японії вчетверте. Вони мали відбутися торік, але були перенесені через пандемію. Однак з маркетингових міркувань «2020» залишилося в назві.
Раніше найдорожчою вважалася зимова Олімпіада в Сочі 2014 року, на яку, за офіційними данними, пішло близько $22 млрд. Найбільші чисті збитки принесла Олімпіада 2016 року в Ріо-де-Жанейро — близько $2 млрд.
Коментарі - 37
И почему больше всего медалей всегда для легкой атлетики а так мало например для фигурного катания. Олимпиады — одни американская пропаганда и убытки для стран, которые водят их.
Обама в подъезде еще не убрал?
Почему б не фигурное катание на одну минуту, на 5 минут, на 10 минут, на 15 минут, на 20 минут, на 30 минут?
Почему б не теннис, волейбол на один сет, 3 сета, 5 сет, 7 сет?
Мне лично менее всего интересна легкая атлетика.
Тебе не стыдно, б*дло? Фигурного катания нет в этих олимпиадах, и вы осмеливаетесь мне назвать настольный теннис для которого 2-4 медалей.
В такой программе, Россия, Китай, и Европа навсегда будут проигрывать США. И мы платим за такое унижение???
https://www.topendsports.com/events/summer/medal-tally/available-medals.htm
Вы просто офонарели уже
от своей глупости.
Какое фигурное катание
на летних Олимпийских Играх…
В ТРЦ Украины можно кататься летом — никогда не пробовали? Или летом — это только время чтобы загореть как черты, праздновать темнокожих (стать темнокожими), и снижать курс «доллар к гривне»?
Наконец-то нашёлся один голодающий
на весь интернет-форум Минфина…
Усыновите парочку и покажите им воду Днепра…
Даже в первый заход России в 1980 году проблемы голода в стране не было.
Греция, Франция, США, Британия, Швеция, Бельгия, Нидерланды, Германия, Финляндия, Австралия, Италия, Япония, Канада, (Южная) Корея, Китай, Швейцария, Норвегия, Австрия, Югославия — в какой из этих стран проблемы с голодом? А это собственно все страны где когда-либо проводились олимпийские игры начиная с возобновления из в 19-м веке.
Согласно докладу «Положение дел в области продовольственной безопасности и питания в мире 2019» Производственной и сельскохозяйственной ООН (http://www.fao.org/3/ca5162ru/ca5162ru.pdf)
Число людей, живущих в условиях отсутствия продовольственной безопасности в тяжелой форме:
В США — 3.3 млн (1% населения)
В РФ — 400 тыс (0.28% населения)
Если по-вашему в России с голодом пробемы, то в США, получается, совсем швах ¯\_(ツ)_/¯
Когда люди не могут сами себя обеспечить продуктами в силу.
А вы?
===Число людей, живущих в условиях отсутствия продовольственной безопасности в тяжелой форме:
Понять бы ещё что это за фрут такой и как он измеряется.
Т. е. если на завтрак хочется трюфелей, на обед вагю, а на ужин лобстера, но обеспечить это не можешь, то голодаешь. ОК.
Понять бы ещё что это за фрут такой и как он измеряется.
Для этого достаточно открыть ссылку, которую я указал, и почитать доклад авторитетной организации. Там говорится:
тяжелое отсутствие продовольственной безопасности определяется как голод
Т. е. это не тот случай, когда вы не можете обеспечить себя трюфелями, лобстерами и вагю. А когда вам просто жрать нечего. И в США с этим в 4 раза хуже (т.е. там голодают в 4 раза больше людей на каждый млн. населения), чем в России.
Такие дела.
Было бы неплохо ещё и ненавидеть войну и убийства людей — ведь мир тратит на производство оружия и ведение войн в разных уголках мира намного большие суммы, чем на Олимпиады, но убийства и войны вам похоже милее спорта…
«Война это Бизнес ничего личного»
Ну да — война и убийства — это бизнес,
так и спорт — это не только детское
баловство, но тоже бизнес…
А вы ведь ничего не имеете против бизнеса…