Найбільш відкритими державними органами стали Мінфін, Верховна Рада та Національне агентство з питань запобігання корупції. Дані цих установ повністю відповідають всім принципам відкритих даних, затвердженими Хартією. Про це повідомляє Опендатабот.
Хто з держорганів найбільш відкритий — Опендатабот
Антитоп
Антитоп очолили Міністерство охорони здоров’я, Держстат та Національне агентство з питань державної служби. Дані цих установ взагалі не опубліковані.
«Відкриті дані дозволяють побудувати прозору та ефективну державну систему. Наш рейтинг ілюструє, які з державних органів готові до співпраці з громадянами, прозорості та підзвітності», — коментує засновник Опендатабот Олексій Іванкін.
Читайте також: Відкриті дані. Українцям стала доступна фінансова звітність компаній
Опендатабот також зібрав набори відкритих даних, що мають найбільшу цінність для українців, та перевірив, чи відповідають вони міжнародним стандартам. До переліку увійшли 71 набір даних.
Головними порушеннями при публікації даних є часткова публікація. Це стосується майже всіх популярних наборів Податкової служби та Міністерства юстиції.
Читайте також: В Україні відкриють доступ до фінансової звітності компаній: що це значить
Нагадаємо
В 2016 році Україна підписала Хартію відкритих даних. Принципи відкритих даних — відкритість за замовчуванням, оперативність та чіткість, доступність і використання та порівнюваність — є частиною 835-ої Постанови Кабміну.
Коментарі - 14
17 червня на офіційному сайті Президента України петицію за відставку заступника голови О П Олега Татарова підписав користувач з ім'ям Biden Joe. Ця подія поставила під сумнів не тільки захищеність електронного підпису в країні, а й легітимність електронної демократії як такої.
«Після цього інциденту українці повинні задуматися про те, наскільки вибори онлайн, вибори в смартфоні, безпечні. Здається, відповідь вже очевидна», — говорить експерт з питань електронного урядування, керівник Г О Електронна республіка Євген Поремчук.
Він додає: це ж стосується електронних паспортів та подібних цифрових документів.
«Подібні речі компрометують цифровізацию не тільки в Україні, а й в усьому світі. Якщо немає довіри до сфери електронних довірчих послуг, то про що можна говорити і що можна цифровізувати? В один момент можна прокинутися без квартири і машини», — вважає Поремчук.
https://biz.nv.ua/ukr/tech/pidpis-baydena-na-peticiji-do-zelenskogo-shcho-stalosya-podrobici-novini-ukrajini-50166641.html
Пусть Министерство образования будет хоть 10 раз открытым, но если 60% школьников не могут пройти ЗНО с математики — это проблема. А учителя, потирающие потные рученки и намекающие родителям на дополнительные занятия (всего-навсего 200 гривен в час) — это преступники.
А открытость или закрытость интересует 5−6 человек на всю страну.
https://glavcom.ua/news/sistemnij-gaplik-osvitnij-ombudsmen-projshov-testi-zno-z-matematiki-ta-buv-shokovanij-764173.html
насслаждайтесь.
А сейчас у всех истерика «как это так — в кулере вода закончилась, как же дети учится могут…»
Ці кошти закладені в платіжки і оплачуються кожним споживачем, пояснив Олексій Кучеренко.
Збільшення фонду заробітної плати на 47% з липня 2021 року буде профінансовано за рахунок усіх споживачів комунальних послуг.
«Ще раз поясню, що ніхто себе не тішить ілюзіями: утримання нелегітимного НКРЕКП лежить на плечах всіх без винятку споживачів комунальних послуг. Кожен водоканал, облгаз, обленерго платить в бюджет спеціальні внески, з яких живиться НКРЕКП. Ці кошти закладені в платіжки і оплачуються кожним споживачем», — зазначив нардеп на своїй сторінці в Facebook.
Він наголосив, що рішення збільшили фонд заробітної плати на ІІІ квартал 2021 року на 47% буде прийнято на засіданні 23 червня.
«На наступну середу планують переглянути кошторис і ставку зарплати. Там передбачено підвищення зарплат на 47%, у порівнянні з минулим роком. Їх не бентежить ревізія Рахункової палати, кримінальна справа за фактом незаконної виплати премій. І ніхто комісії не указ — бо вони бач „незалежний“ орган», — зазначив нардеп.
Крім зростання зарплат, НКРЕКУ практикує преміювання членів комісії до 50% посадового окладу кожні 3 місяці. Остання премія в розмірі 1,25 млн грн була затверджена наприкінці квітня. Проззорро…
С какого перепугу эта комиссия стала нелегитимной?
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1540−19#Text
совсем уже наши оппы с глузду поехали…
А то они прямо в главном управлении «мутки мутят»:
https://biz.censor.net/news/3272679/pravoohraniteli_razoblachili_v_kievskoyi_nalogovoyi_slujbe_shemu_po_ukloneniyu_ot_nalogov_na25_milliarda