З 15 червня в Україні починають діяти нові правила пільгового розмитнення автомобілів з іноземною реєстрацією («евроблях»).
15 червня 2021, 15:45
В Україні запрацював пільговий період розмитнення «евроблях». Що чекає водіїв
Що чекає водіїв
Закони містять такі нововведення цього року:
- старі автомобілі з європейської реєстрацією старше п'яти років, які були ввезені на територію України до кінця 2020 року, оподатковуються за пільговою ставкою податку на додану вартість та акцизного податку;
- сума акцизного податку буде залежати від віку машини, обсягу і типу двигуна і не буде залежати від її вартості;
- базова ставка буде коливатися від нуля до 150 євро і в більшості випадків вартість розмитнення не перевищуватиме однієї тисячі євро;
- такі автомобілі тимчасово звільняються від оподаткування ввізним митом;
- за пільговим механізмом може бути розмитнений один автомобіль однієї категорії одного власника;
- на пільгове митне оформлення дається 180 днів з моменту набуття чинності законів. Учасники АТО / ООС зможуть скористатися пільговим розмитненням протягом 270 днів.
Читайте також: Евробляхі будуть розмитнювати по-новому. Президент підписав закони
На які авто не поширюються закони:
- не відповідають екологічним нормам «Євро-2» і вище;
- походять з держави-окупанта (держави-агресора);
- ввезені з тимчасово окупованої території України.
Читайте також: З наступного року іномарки почнуть розмитнювати за новою схемою
Нагадаємо
13 травня 2021 року президент Володимир Зеленський підписав закони, що передбачають тимчасове введення нової процедури розмитнення авто на європейських номерах.
Джерело:
Мінфін
Коментарі - 22
Формула розрахунку не залежить від вартості автомобіля, а тільки від віку, обсягу і типу двигуна. Від ввізного мита звільняються легкові авто віком від 5 до 15 років (з еко-стандартом не нижче «Євро-2»).
Окрім того, — вантажні авто з повною масою до 3,5 тонни, віком від 5 до 11 років (з еко-стандартом «Євро-5»). При цьому автомобіль повинен бути в реєстрі митників у режимі «транзит» або «тимчасове ввезення» станом на 31 грудня 2020 року.
Також буде діяти обов’язковий внесок — 8500 гривень. Якщо власник передумав, або йому невигідно розмитнювати, він все одно повинен заплатити 8500 гривень до держбюджету, щоб протягом пів року вивезти його за кордон.
Якщо до 15 листопада цього не буде зроблено, доведеться заплатити штраф 170 тисяч гривень.
это как с налогом на лишние м2 — независимостей стоимости! 1,5% от мин зп за м2 на сейчас 90грн за каждый м2 не зависимо на банковой или хрещатике или Дерибасовской или какого-то ополчения в селе зелепуповка…
И зачем мне квартира в Франківську? Могу обсудить конечно варианты и перспективы, если есть хорошие варианты, например, курортный вариант под сдачу, перелёт должен быть недорогим, солнца много, вода тёплая более 6 месяцев (9 оптимально), адекватное законодательство.
Bloomberg посилається на вже відому статистику: в США близько 40% потенційних покупців, через економічні труднощі, відмовились від покупок нових авто, що спричинило неабияких зріст цін на вживані автомобілі. В деякі з останніх місяців спостерігався 10% зріст цін.