Виробники промислової продукції підвищили ціни на 33,1% у травні цього року порівняно з минулим. Про це пише ain. business з посиланням на Держстат.
Оптові ціни на продукти харчування зросли на 30% за рік (інфографіка)
Зростання цін
-
Ціни в Україні зросли на чверть, а за її межами — на 65,9%.
-
Найбільше подорожчало виробництво цукру — на 61,6%.
-
У виробництві харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів ціни зросли на 30,1%.
Як змінилися ціни
Загалом у травні ціни на продовольство підвищилися на 4,8%. За даними Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН, це найбільше місячне зростання з 2010.
Індекс цін на продовольство ФАО становив 127,1 пункту у травні 2021 року, що на 5,8 пункту (4,8%) перевищує рівень квітня та на 39,7% — травня минулоріч.
Читайте також: Продовольство на світових ринках дорожчає сьомий місяць поспіль
Наразі ціни знаходяться на найвищих рівнях з вересня 2011 року та зростають дванадцятий місяць поспіль. Індекс лише на 7,6% нижче за зареєстрований пік у лютому 2011 року.
Так, індекс цін на зернові становив 133,1 пункту, що на 7,6 пункту (6%) вище квітневого показника та на 36,6% — травня минулоріч. Найбільше зросли ціни на кукурудзу.
На 7,8% з квітня зросли ціни на рослинну олію, індекс в травні становив 174,7 пункту. Молочні продукти подорожчали на 1,5% у травні з індексом у 120,8 пункту, що на 28% вище за індекс торік.
Читайте також: Вклалися в «аграрку» і за 5 днів заробили 3,7%
Індекс цін на м’ясо у травні становив 105 пунктів, що на 2,2% вище, ніж у квітні. Ціни зростаю 8 місяців поспіль — якщо порівняти з минулим роком, то вони зросли на 10%.
Цукровий індекс сягнув 106,7 пункту у травні, що на 6,8% перевищило квітневі значення, ціни зростають другий місяць поспіль.
Нагадаємо
Раніше «Мінфін» писав, що за підсумками 2020 року середньорічне значення Індексу продовольчих цін ФАО досягло трирічного максимуму.
Коментарі - 10
Падает или ростет бакс… жадность у бариг всегда ростет
А вообще рост цен в мире связан с повышенным спросом и стабильным обесцениванием доллара.
Да бросьте «пургу гнать», во всём мире в первую очередь цена это производная от себестоимости, а спрос и прочие обесценивания валют это не главное для роста цен.
А учитывая, какие у нас барыги везде и всюду, то навар они хотят не 10−15% а в разы больше. Вот и имеем то, что имеем.
— Через підвищення світових цін на харчові продукти збільшилися темпи зростання цін на оброблені продовольчі товари (до 11,2%). Зокрема, прискорилося подорожчання соняшникової олії та продуктів її перероблення. Збільшення виробничих витрат на сировину й енергію спричинило підвищення ціни на хліб, макаронні, кондитерські вироби та м’ясні продукти.
Але чому українська олія коштує дешевше за кордоном — пояснити не можуть.
— Вартість водійських курсів і обслуговування автомобілів продовжувала зростати через високий попит. Це взагалі жесть… На лоха.
— «Вартість природного газу для населення стрімко збільшилася через підвищення світових цін і низьку базу порівняння. На кого розраховано?
— Унаслідок посилення конкуренції з боку електронних сигарет сповільнилося підвищення цін на тютюнові вироби», — пояснили в НБУ. Непрофани нелохами.
— На 37% подорожчало пальне. Це пов’язано з підвищенням світових цін на нафту. А коли нафта паде в ціні то пальне дорожчає через низьку конкуренцію чи низьку базу порівняння?:)))))))) Лапша на вуха зелебобам…