2 червня Верховна рада підтримала в першому читанні законопроєкт № 3515, яким передбачено встановити в Україні єдиний прожитковий мінімум, прив'язаний до 40% середньої зарплати по країні.
Прожитковий мінімум прив'яжуть до середньої зарплати. Рада підтримала в першому читанні законопроєкт
«За» відповідний законопроєкт № 3515 проголосували 253 парламентарія.
Що пропонує документ
Документом пропонується прив'язати прожитковий мінімум до середньої зарплати в процентному співвідношенні, яке до 2031 року повинно становити не менше 50%. Також змінюється механізм встановлення розмірів посадових окладів.
Прожитковий мінімум визначений як прийнятний рівень витрат, який дозволяє підтримувати достатній рівень життя людини, властивий суспільству.
Він буде визначатися в розрахунку на одну людину в процентному співвідношенні до середньомісячної зарплати в Україні за рік, що передує року формування державного бюджету на наступний рік, з урахуванням прогнозного рівня інфляції поточного року.
Читайте також: Прожитковий мінімум хочуть прив'язати до рівня середньої зарплати за рік
Відповідно до законопроєкту, для спостереження за динамікою рівня життя в Україні буде створено спеціальний орган виконавчої влади, який буде проводити опитування домогосподарств щодо фактичних витрат на продукти харчування, непродуктові товари, послуги, догляд за дітьми і процентного розміру заощаджень в структурі витрат домогосподарств.
Читайте також: В Україні з 1 липня підвищать прожитковий мінімум. Як зміняться соцвиплати і пенсії
Нагадаємо
В кінці січня 2021 року Кабмін схвалив для внесення в парламент проєкт закону про заходи щодо вдосконалення системи розрахунків прожиткового мінімуму, соціальних виплат, грошових платежів, стягнень і плати за надання адмінпослуг.
Документ передбачає, що прожитковий мінімум повинен бути вартісною величиною для визначення основних соціальних потреб людини.
З 1 грудня, як передбачено в держбюджеті на 2020 рік, прожитковий мінімум зріс на 71 грн — з 2118 грн до 2189 грн.
При цьому в Мінсоцполітики розрахували, що прожитковий мінімум для працездатних осіб повинен бути на рівні в 4,1 тис. грн на місяць проти 2,27 тис. грн, встановлених зараз.
Що відомо про прожитковий мінімум
Прожитковий мінімум — це вартісна оцінка споживчого кошика, що включає мінімальні набори продуктів харчування, непродовольчих товарів і послуг, необхідних для збереження здоров'я людини і забезпечення його життєдіяльності.
В Україні фактично існує два види прожиткового мінімуму: встановлений на рік законом про держбюджет і фактичний, який щомісяця розраховується Мінсоцполітики.
У період 2009−2014 років фактичний мінімум не перевищував офіційний більш, ніж на 25%. Потім різниця почала збільшуватися і до вересня 2019 року фактичний прожитковий мінімум перевищував законодавчо встановлений більш, ніж в два рази.
Коментарі - 7
Беспредел…
Шутка, отлично.
Они там хоть понимают логическое значение выражения «прожиточный минимум»?