Незважаючи на те, що майбутнє за технологічними компаніями і вони змінюватимуть світ, інвестиції в них можуть бути не найкращою ідеєю. Так вважає фінансист, засновник First Kyiv Investment Club Іван Компан. Про це він розповів під час вебінару FinUpdate «Куди інвестувати у 2021 році».
Експерт розповів, як зменшити ризики інвестицій у технологічні компанії
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»:
головні фінансові новини
«Проблема в тому, що коли ви дивитесь на нові технологічні компанії, які виходять на ринок, не можете сказати, які з них виживуть через 5 років», — пояснив Компан.
Він навів приклад із власного досвіду інвестицій у цей сектор.
«В 2000 році я купував акції компанії Cisco. Відтоді компанія стала ще кращою: виручка зросла в 4 рази, прибуток зріс у 5 разів. Але ціна на акції Cisco становить близько 60% від тих показників, які були в 2000-му. Тобто в 2000 році, коли ситуація на ринках була схожа на нинішню, ви могли купити акції чудової компанії, яка продовжує існувати і розвиватися, радує весь світ своїми досягненнями, але як акціонер ви втратили б», — розповів Компан.
На його думку, тим інвесторам, які все ж хотіли б вкласти гроші в технологічний сектор, варто звернути увагу на ETF Invesco QQQ Trust. Він орієнтується на індекс NASDAQ-100. Таким чином інвестиції будуть диверсифіковані між різними техкомпаніями.
Куди варто інвестувати
«Широкому колу інвесторів я порадив би інвестувати в ETF, що орієнтуються на індекс S&P 500», — зазначив Компан. Адже, за його словами, навіть серед професійних інвесторів лише 1 з 4 здатен переграти цей індекс. «Тому ви будете, як мінімум, між тими трьома, які програли, та одним, який виграв», — говорить експерт.
Читайте також: Порівнюємо вкладення в S&P 500 та інші індексні фонди: дохідність і ризики
Як повідомляв «Мінфін», S&P Dow Jones оголосив про зміни в індексі S&P 500. Вони набули чинності після квартального розбалансування 20 квітня. До складу індексу увійшла компанія RTC, яка замінила Varian Medical Systems.
Коментарі - 7
https://minfin.com.ua/blogs/bonv/156127/
В Угорщині податок на додану вартість становить 27%, Швеції, Хорватії та Данії - 25%, Люксембурзі - 17%, Мальті - 18%, Німеччині та Румунії - 19%, Швейцарії - 7,6%.
Найочевидніша мета збільшення ПДВ — зібрати з платників додаткові кошти для латання дірок у бюджеті, вважає експерт. Наслідком підвищення податку буде зростання тіньового сектора економіки та контрабанди. Також це негативно вплине на внутрішнє виробництво. Ціни на товари зростуть…