Кабінет Міністрів України впровадив обов'язкове декларування підвищення роздрібних цін на бензин і дизельне паливо більше ніж на 1%. Відповідну постанову № 450 від 29 березня 2021 року оприлюднено на Урядовому порталі.
Відтепер підвищення цін на бензин треба декларувати — Кабмін
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»:
головні фінансові новини
Подробиці
Перелік соціально значущих товарів, які підлягатимуть декларуванню, доповнено бензином марок А-92 і А-95, а також дизельним паливом.
Відтепер про плановане зростання цін необхідно повідомляти за 20 днів.
«Декларування зміни роздрібних цін на бензини марок А-92 і А-95 і дизельне паливо здійснюється суб'єктом господарювання щодо об'єкта (закладу) роздрібної торгівлі в разі збільшення роздрібної ціни товару на 1 відсоток і більше порівняно з роздрібною ціною на момент декларування за 20 днів до початку застосування роздрібної ціни, яка декларується, не враховуючи дня декларування», — йдеться в документі.
На початку травня в Україні відновилося зростання цін на бензин. Зокрема, відразу після святкових вихідних вартість палива зросла на 20 коп. Потім підвищення цін продовжилося. У підсумку ціна бензину А-95 піднялася на 45 коп. за літр.
Читайте також: З початку року українці витратили $933 мільйона на придбання авто з-за кордону
Нагадаємо
У квітні 2020 року Кабінет Міністрів уже ввів декларування цін на товари, які мають істотну соціальну значимість. Згідно з постановою № 341 від 22 квітня 2020 року до переліку продовольчих товарів, що мають соціальну значимість, увійшли: крупа гречана, цукор-пісок, борошно пшеничне вищого гатунку, макаронні вироби вітчизняного виробництва (вермішель з борошна пшеничного вищого сорту), молоко пастеризоване жирністю 2,5% (у плівці), хліб житньо-пшеничний, яйця курячі категорії С1, птиця (тушка куряча), вода мінеральна негазована, масло вершкове жирністю 72,5%.
Коментарі - 10
— начебто гарна ініціатива для споживачів.
Але ціна бензину залежить від світових цін на нафту. 20 днів — значний термін, щоб врахувати можливі зміни в цінах, тому продавці бензину будуть закладати ризики в роздрібну ціну. А оплачувати — кінцевий споживач.
В даному випадку корінь проблеми в тому, що значна частка палива прямо чи опосередковано імпортується з країни агресора. Кабмін замість вирішення задачі з диверсифікацією постачальників вдається до совкових методів.
При цьому — якщо дешевшають ціни на нафту на світових ринках, то чекаємо тижнями зниження цін в мережах АЗС, а якщо піднімаються-то ціни миттєво рвуться догори!!!