Президент Володимир Зеленський підписав закон № 1231-IX про посилення відповідальності за порушення правил дорожнього руху. Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.
Штрафи за порушення ПДР зростуть. Президент підписав закон
Штрафи для водіїв
Мінімальний штраф підвищується до 510 гривень. Таке покарання передбачено за:
- непристебнутий ремінь;
- відсутність шолома у мотоцикліста;
- неосвітлений номерний знак;
- розмову по телефону за кермом без гарнітури;
- порушення правил проїзду перехресть, зупинок, проїзд на заборонний сигнал світлофора, правил обгону.
За втечу з місця ДТП штраф зросте з 255 до 3,4 тисячі гривень. Таке ж покарання буде за перевищення швидкості в населених пунктах більш ніж на 50 км/год.
За ненадання переваги в русі авто «швидкої», поліції або аварійній службі штраф підвищать з 510 до 680 грн. Створення аварійної ситуації каратимуть штрафом у 1445 грн, а за порушення, яке призвело до ДТП — 850 грн.
Читайте також: Автофіксація ПДР: Водії вже сплатили 37,7 мільйона штрафів. Куди йдуть кошти
Керування без водійського посвідчення каратимуть штрафом у 425 грн. Однак якщо у водія немає зовсім водійського посвідчення, йому доведеться заплатити 3,4 тисячі грн. Раніше позбавлених прав водіїв будуть штрафувати на 20,4 тисячі грн.
Повторне протягом року вчинення такого порушення тягне за собою накладення штрафу в розмірі 40800 грн з позбавленням права керування транспортом на строк від 5 до 7 років та з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.
Якщо водій перебував у стані алкогольного сп'яніння, йому буде загрожувати штраф в розмірі 17 тисяч грн (зараз 10,2 тисячі) з позбавленням водійських прав на рік. За повторне порушення протягом року — 34 тисячі грн з позбавленням прав на три роки. Якщо водій порушить втретє — штраф 51 тисяча грн, позбавлення прав на 10 років і конфіскація транспортного засобу.
Читайте також: Судимість та великі штрафи. Що обіцяє новий закон автомобілістам з 1 липня
Штрафи для пішоходів
Відповідно до закону, пішоходів, які переходять дорогу в недозволеному місці, каратимуть штрафом у 255 грн (раніше був 51 грн). За порушення ПДР велосипедисти повинні будуть заплатити штраф у розмірі 340 грн. За ці ж порушення, вчинені в нетверезому вигляді — 680 грн, за створення аварійної ситуації — 850 грн.
Відповідальність за ДТП з жертвами й потерпілими
За ДТП у стані алкогольного, наркотичного або іншого сп'яніння, у результаті якої потерпілий отримав травми середньої тяжкості, будуть карати позбавленням волі на строк до трьох років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк від трьох до п’яти років. Зараз же за правопорушення загрожує штраф у розмірі 3 400 до 8 500 гривень.
Такі ж діяння пропонують карати позбавленням волі на термін до 3 до 8 років (позбавлення прав від 5 до 8 років) у випадку, якщо потерпілий отримав тяжке ушкодження.
У випадку смерті потерпілого винуватцю у стані сп'яніння загрожує позбавлення волі на термін від 5 до 10 років (позбавлення прав на термін від 5 до 10 років). Якщо жертв кілька — позбавлення волі на термін від 7 до 12 років (позбавлення прав на термін від семи до десяти років).
Нагадаємо
16 лютого 2021 року Верховна рада посилила відповідальність за окремі порушення правил дорожнього руху. Народні депутати схвалили в другому читанні законопроект № 2695.
Коментарі - 44
Но иск я подал. Обычным способом — почтой. Так что посмотрим что из этого выйдет.
А вообще, пока у всяких нас штрафующих (менты, дфс и прочие) не будет ответственности за свои действия, нам так и будут впаривать всякие штрафы — на авось — а вдруг человеку лень будет судиться и он оплатит…
«только чтоб ЕЦП получить (чтоб можно было войти в электронный суд) нужно семь кругов ада в нынешнее карантинное время пройти»
Нужно быть всего-лишь клиентом Приватбанка и только за одно это получить ЕЦП физлица — бесплатно…
https://news.finance.ua/ua/news/-/489107/shtraf-cherez-nespravnist-avtomobilya-koly-vin-nezakonnyj
Олени как бегали так и будут бегать. Чтоб не бегали надо их штрафовать, хотя бы на 51 гривну. Если их не штрафовать то хоть 10000 штраф сделай — изменений не будет.
— У Вас є автомобіль?
— Ні.
— Ви їздите на мотоциклі або велосипеді?
— Ні.
— Тоді, вибачте. Пішоходів ми не страхуємо — занадто ризиковано!
И плевать, что паркуясь на газонах, колёсами своего авто они выносят огромные кучи грязи как на тротуары так и на проезжую часть…
Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/politics/kunickiy-v-kiyevi-evakuyuvali-avto-deputata-za-porushennya-pdr-foto-novini-kiyeva-11351548.html
Тот кто не собирается нарушать не будет иметь ничего против даже если штрафы будут от 100к минимальный.
Сюрприз — я водитель. Просто не люблю собак которые заведомо знают что будут нарушать. Им по делом.
— не варто одразу, бо що занадто — то нездраво.
Інтеграцію змін розумно робити поступово. А темп змін в цьому питанні дуже високий.
Это цену за коммуналку надо постепенно так как ее все платят.
— в такому разі чому не 100х? Чи 100 000х? Какая разніца…
Мета штрафів — це не тільки дисципліна на дорогах, але і задоволене суспільство.
https://minfin.com.ua/ua/2021/02/24/60522478/#com4055073
— якщо не думати про людей, то є сенс зробити всі штрафи $10 млн. А за повторне порушення — за ґрати.
А чьо? Кількість порушень різко зменшиться і бюджет наповниться.
Водії будуть не тільки 10 раз думати як не дай Боже часом щось не порушити, а для багатьох кращим виходом буде взагалі відмовитись від керування автівкою. Бо ну його на буй, з такими штрафами.
Логічно?
прочитайте — очень познавательно !