Кабінет Міністрів пропонує Верховній Раді законодавчо врегулювати нестандартні форми трудових відносин між роботодавцями та працівниками. Про це повідомляє Міністерство економіки на Урядовому порталі.
Кабмін хоче врегулювати роботу фрілансерів
Уряд на засіданні 24 лютого схвалив законопроєкт, який регулюватиме такі взаємини. Це стосується випадків, коли неможливо наперед визначити види, обсяги і періоди виконання тієї чи іншої роботи, зокрема роботи фрілансерів.
Основні положення
Законопроєкт пропонує ввести нову особливу форму трудового договору — трудовий договір з нефіксованим робочим часом. Умови такої угоди повинні припускати, що сторони за домовленістю можуть визначати необхідність і час залучення працівника до роботи, її обсяг і режим виконання.
При цьому оплата праці відбувається за той час, коли фактично виконується робота, підкреслило міністерство.
Законопроєкт передбачає мінімальну гарантовану кількість оплачуваних годин на місяць.
Одночасно співробітник повинен отримати всі права і гарантії, передбачені законодавством про працю, зокрема належний режим роботи, час відпочинку, порядок прийняття на роботу і звільнення, виплати зарплати та ін.
«Зараз оформлення роботи в подібних випадках відбувається в основному за цивільно-правовими договорами, а особи, які виконують такі роботи, позбавлені прав і гарантій, встановлених законодавством про працю.
Зокрема, запропонований законопроєкт створює зручний механізм легалізації праці фрілансерів, що сприятиме посиленню їх соціально-трудового захисту і збереже мобільність працівників", — прокоментував зміни заступник міністра з питань цифрового розвитку Ігор Дядюра.
Хочете знати про фінанси та інвестиції більше? Стежте за ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в телеграм-каналі.
Коментарі - 11
Опять легализация того что и так легально.
===что будет способствовать усилению их социально-трудовой защиты
Что будет способствовать увеличению налогов выплачиваемых по договорам такого фрилансера — единственная цель данного законопроекта.
шта? Фрилансеры — автоматом зачислены в нелегалы?
Именно фрилансеры — достаточно добросовестные плательщики, т.к. доход они в подавляющем количестве случаев получают через банк, и отлистывают 5% + ЄСВ, наивно думая, что они работают в белую. Оказывается, платя установленный законом налог, они считаюстся теперь«нелегалами»?
Может, пора снизить ставки налогообложения штатных сотрудников, что бы не было повода минимизироваться через ФОП?
Схоже під виглядом турботи про фрілансерів хочуть прикрити ФОП.