Українській владі для досягнення домовленостей з Міжнародним валютним фондом потрібно вирішити проблемні питання у фіскальній, енергетичній та сфері боротьби з корупцією. Про це заявив голова НБУ Кирило Шевченко під час зустрічі з послами країн Великої сімки. Про це повідомляє пресслужба НБУ.
Шевченко назвав умови для виділення Україні чергового траншу МВФ
Як зазначив Шевченко, під час роботи місії представники України спільно з МВФ визначили подальші конкретні кроки, «які стануть сигналом нашої відданості в продовженні співпраці».
Читайте також: Відмова МВФ. Президент пояснив, чому Україна залишилася без $700 мільйонів
«Що стосується частини програми у межах відповідальності НБУ, то у нас немає непорозумінь з експертами Фонду», — додав він.
Про що говорили
Під час зустрічі йшлося про перспективи продовження співпраці з МВФ, створення спеціалізованого фінансового суду, зниження частки непрацюючих кредитів, приватизацію державних банків, а також приєднання Ощадбанку до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.
Читайте також: Місія МВФ завершила роботу в Україні. Результат — потрібен більший прогрес
Шевченко зазначив, що Нацбанк виступає за продовження переговорів між ЄБРР та Ощадбанком. Для того, щоб відбулося входження іноземного інвестора в капітал Ощадбанку, банк має приєднатися до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.
Для цього підготовлено відповідний проект закону України. Це, а також реструктуризація боргу Фонду гарантування перед Міністерством фінансів, дозволить збільшити гарантовану суму до відшкодування вкладникам.
Передісторія
- 13 лютого віртуальна місія Міжнародного валютного фонду в Україні з питань першого перегляду програми для України в форматі stand-by завершилася без ухвалення позитивного результату про такий перегляд.
-
11 січня, після новорічних свят, місія Міжнародного валютного фонду з першого перегляду програми Stand-by відновила свою роботу в Україні.
-
21 грудня місія Міжнародного валютного фонду розпочала роботу в Україні для перегляду угоди співпраці stand-by — через covid-19 місія працює в форматі онлайн-зв'язку.
-
Раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна може отримати транш від Міжнародного валютного фонду в лютому — березні 2021 року.
Коментарі - 13
Таку позицію висловила Олена Мошенець, народна депутатка від фракції «Слуга народу».
«В чому головна причина того, що ми не домовились? На мою думку, перша причина — тарифна. Оскільки ми дійсно відійшли від конкурентного ринку. Ми не спрацювали у цій ситуації ефективно — і врешті поплатились тим, що наразі нам відмовлено у грошах від МВФ», — сказала Мошенець.
За її словами, щоб покращити ситуацію, Україні потрібно знайти баланс на енергетичному ринку. З одного боку, громадяни мають витрачати на комунальні послуги не більше 15−20%, а з іншого — мають бути інвестиційні компанії, які дозволять збільшити внутрішній газовидобуток.
Також народна депутатка висловилася щодо зовнішніх джерел запозичень.
«Звичайно, МВФ — найбільший і найдешевший кредитор. Президент обіцяє, що ми отримаємо принаймні два транші до кінця року. Якщо цього не станеться — є великі міжнародні інституції, які так само виступають позичальниками. Я маю на увазі Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР), Світовий банк», — зауважила Мошенець. Слуги типу народу не розуміють,, що берез співпраці з МВФ,, не буде дешевих кредитів від Світового банку?
Раньше: заехал в МРЭО, заплатил 200 баксов- дали права, уехал
Сейчас: заехал в МРЭО, заплатил 200 баксов, тебя поводили по кабинетам, ты посидел перед компьютером, тебе под камерами сзади надиктовали варианты ответов на тесты, посадили к инструктору в машину, он за тебя педалями поработал- всё сняли на камеру.
Что поменялось то? Гемора больше за те же деньги стало, а итог не поменялся- права стоят 200 баксов.