Прорив біткоіна вище $ 58 000 вперше в історії зробив його дорожчим за кілограм золота. Це в черговий раз змусило «Мінфін» задуматися над подальшими діями з нашим портфелем криптовалют.
Інвестиції «Мінфіну» в криптовалюту: тримати або продати
13 січня у якості інвестиційного експерименту «Мінфін» вклав у портфель криптовалют 10 000 грн. Нагадаємо, що на кріптобіржі KUNA ми інвестували по 5000 грн. у Bitcoin (BTC, біткоіни) та Ethereum (ETH, ефір).
З тих пір ми в основному спостерігаємо за зростанням вартості обох криптовалют, що не може нас не радувати. У той же час, нас турбує боліснє для кожного інвестора питання — чи не настав вже час продавати активи і фіксувати прибуток і чи варто почекати ще? І, як показує практика, це питання не тривіальне.
Суперечки навколо біткоіну
Візьмемо хоча б ситуацію, що склалася на 6−7 лютого. Тоді вартість біткоіну повернулася до позначки $40 тис., піковго значення з початку січня. Для нас, що пропустили січневий пік цін, і вклалися в BTC на рівні $ 32 тис. за монету, це здавалося великою удачею.
Спокуса продати біткоін була дуже великою. І це зрозуміло, тому що не було ніяких гарантій того, то крипта скоро піде до позначки в $ 45−50 тис. У голові крутилося підступне слово «корекція», а небезпека відкату котирувань вниз, до рівнів середини січня, виглядала цілком реальною. Проте, ми вирішили «бути спортсменами» і ризикнули. На користь цього рішення зіграли численні прогнози аналітиків і експертів, які пророкували біткоіну зростання вартості протягом року до $ 70 тис., а за деякими оптимістичними сценаріями — і до $ 150 тис.
Як же вчасно було прийнято таке рішення! Допомога прийшла від мільярдера і візіонера Ілона Маска, який своєю заявою про те, що Tesla інвестувала в біткоіни $ 1,5 млрд. і що за електрокари будуть приймати в якості оплати крипту, влаштував на ринку ралі.
Вже 8 лютого, фактично наступного ранку після суперечок про те, чи продавати «біток», ми спостерігали, як котирування цієї криптовалюти пішли вертикально вгору, штурмуючи одну рекордну висоту за іншою. Як бачимо, у Маска виходить запускати на космічну орбіту не тільки ракети і Tesla, але і криптовалюти.
Читайте також: Tesla заробила на біткоіни більше, ніж на автомобілях в минулому році
Звичайно, тут теж не обійшлося без сумнівів. 9 лютого здавалося, що імпульс вичерпався і досягнута біткоіном ціна у більш ніж $48 тис. — поточна межа мрій. Деякі колеги знову заговорили про те, що пора б фіксувати прибуток. Але ми вирішили почекати. Це коштувало нам кількох нервових днів, протягом яких крипта то відкочувалася до рівня в $43 тис. за монету, то відвойовувала собі колишні позиції, поки 15 лютого котирування знову не пішли вгору.
21 лютого котирування BTC перевищили позначку в $58 тис. Тоді ж сам Ілон Маск заговорив в коментарях ЗМІ про те, що вартість «біткоіни» завищена. Це негайно призвело до відкоту цін вниз. На момент написання матеріалу — 11:17 за Києвом, вартість BTC на майданчику KUNA становить $ 55, 217 тис.
Ми в ефірі
Важливо розуміти, що половина наших грошей була вкладена в ефір. Ця крипта, як і інші альткоіни, багато в чому повторює рух котирувань біткоіну. Проте, багато в чому ця криптовалюта йде своїм шляхом. Зокрема, зростання котирувань прискорив той факт, що 8 лютого Чиказька товарна біржа запустила ринок ф'ючерсів на ETH. До того ж, зростає популярність нового виду інвестування у крипту — «дохідне фермерство «, яке базується на смарт-контрактах, які використовують можливості ефіру.
В цілому котирування ефіру рухалися вгору більш плавно і врівноважували коливання вартості нашого портфелю криптовалют. 20 лютого вартість ефіру перевищила рекордні $ 2030 за монету. Втім, після цього котирування пішли вниз слідом за ціною біткоіни.
На момент написання статті за монету ETH давали $ 1861,52
Питання залишається відкритим
Якщо підводити проміжні підсумки, то картина виглядає наступним чином.
В цілому вкладені нами 13 січня 10 тис. грн зараз представлені активами, загальна вартість яких дорівнює 16,916 гривням. На вечір неділі цей показник перевищував 17400 грн.
І головне питання знову лишається тим самим: тримати крипту далі, або продавати?
В даному випадку ми вирішили адресувати це питання нашим читачам. Просимо взяти участь в опитуванні, а свою позицію обгрунтувати в коментарях.
Коментарі - 30
Інвестор — це та людина, яка планує купити на довгий термін, очікуючи сутєвого зростання вартості своїх активів, тут Ви праві.
АЛЕ хороший інвестор який бачить/здогадується за рядом факторів що вартість його активів на піку — продасть їх за найвищу вартість, а не буде очікувати п’ять років щоб продати за значно меншу суму.
А от поганий інвестор — це приблизно як Ви — всім роздає поради як і хто має робити, і вішає ярлики.
— Если позиция в прибыли — ты трейдер, если в убытке — инвестор…
;)
— скоріше «спонсор» :)
Тобто якщо через 5 років Ваш BTC-актив перетвориться з 215 тис доларів на 20 тис доларів, Ви щиро будете вважати що Ви крутий інвестор і далі будете повчати тих «салаг», які за цей час збільшили свої статки в кілька разів?
Чому не 20, 30, чому не внукам залишите?
Тобто уточню суть питання — що для Вас є критерієм визначення того моменту, коли варто продати?
Репутация хорошая, из доступных украинцу площадок (и их не так много, тоесть выбора особо и нет).
===там украсть со счёта 1000$ баксов это нормально!
лживый наброс
Моб.додаток знайдете за цією ж назвою.
Реєстрація і верифікація стандартні для подібних площадок.
Варіантів краще для введення на рахунок ГРИВЕНЬ і обміну їх на криптовалюти наразі немає.
При всём том что я типа патриот Куны (скорей просто мне ней удобней пользоваться) надо честно сказать что на Бинанс тоже можно завести гривну.
Но с Бинансом разобраться гораздо сложнее, у Куны всё достаточно просто и понятно, плюсь есть очень хорошая служба поддержки говорящая на основных языках используемых в Украине.