Така думка професійного криптобіржовика, директора криптобіржі Binance в Україні Гліба Костарева. Він озвучив його в інтерв'ю порталу «Мінфін», додавши, що до криптовалюти сьогодні формується стійке ставлення як до «безпечної інвестиційної гавані».
19 лютого 2021, 12:03
Біткоїн стає цифровим аналогом золота — Binance
Чому цікаво інвестувати в крипту
Костарєв назвав кілька чинників, чому в криптовалюти цікаво інвестувати саме зараз. Серед них:
- висока прибутковість, яка поки що прагне вгору;
- загальноекономічні стимули і поява дедалі більшої кількості цифрових валют центробанків різних країн. «Їх, звичайно, не можна віднести до криптовалют, але все це теж підігріває інтерес до крипти», — додав криптобіржовик;
- постійно зростаючий інтерес до криптовалют, що підтверджує кількість пошукових запитів в Google або, наприклад, запущені на Чиказькій біржі ф'ючерси на етеріум;
- інвестиції в криптовалюти багатьох технологічних гігантів, включаючи компанії Ілона Маска;
- впровадження послуги доступу до біткоїна, і не тільки як до засобу оплати, з боку компаній фінансового сектора. «Той самий PayPal не так давно дав можливість купувати і продавати біткоїни», — підкреслює директор Binance.
Читайте також: Вклались у крипту і заробили 1200 гривень за день
Інвестиції в технологічні компанії NASDAQ100 з Фондом «Отаман»
Які можуть виникати ризики
Гліб Костарєв вказує на підвищені ризики у роботі з криптовалютою, нагадуючи при цьому, що період попередньої корекції біткоїна, наприклад, тривав близько двох років:
- насамперед це висока волатильність криптовалют — «крипта може стрімко злетіти, але також швидко обвалитися», підкреслює Костарєв;
- регулювання ринку криптовалют у різних країнах, яке не встигає за розвитком галузі. «До того ж регулятори можуть приймати рішення не тільки щодо індустрії в цілому, а й стосовно окремих майданчиків, що також позначається на настроях на ринку», — констатує директор криптобіржі.
«Ми позитивно ставимося до прагнення уряду створити регульований криптовалютний ринок. На наш погляд, ухвалений закон може позитивно позначитися на українській економіці та залучити в країну додатковий капітал. Він також сприятиме сприятливому ділового клімату для місцевого криптотовариства і поширення технологій», — підсумовує Костарєв.
Читайте повну версію інтерв'ю: Гліб Костарєв: «Криптодолар дасть більшу прибутковість, ніж валютний депозит»
Джерело:
Мінфін
Коментарі - 24
«Такой субсидируемый продукт, как iPhone не имеет шансов занять хоть сколько-нибудь значимую долю современного рынка» — Стив Балмер, глава корпорации Microsoft, апрель 2007 года.
Персональный компьютер не будет востребован
«Нет причин, по которым люди бы захотели иметь персональный компьютер у себя дома» — президент Digital Equipment Кен Олсон, 1977 год.
Подписная модель покупки музыки обречена
«Подписная модель приобретения музыки обречена на провал» — Стив Джобс, глава компании Apple, 2003 год.
Интернет-шопинг не сможет конкурировать с «живыми» магазинами
«Скорее всего, электронная коммерция потерпит полное фиаско» — журнал Time Magazine, 1966 год.
Стационарные телефоны вытеснят мобильные
«Мобильные телефоны никогда не смогут заменить проводные» — Марти Купер, создатель сотового телефона, 1981 год.
Прогнозувати взагалі справа невдячна :)
— теж такої думки.
Але це не означає, що розумні люди розглядають біток як альтернативу долару чи головний об'єкт для інвестицій.
— золото НІКОЛИ не зникне і не втратить своєї цінності, яка напряму пов’язана з його фізичною унікальністю.
Біток в цьому плані намагається імітувати золото, але 100% гарантій як у випадку з золотом біток дати НІКОЛИ не зможе. Тому що біток на відміну від золота віртуальний і не унікальний.
Золото и всякие… койны приравнивать друг к другу — абсолютно некорректно.
Я думаю, что употребляя к битку словосочетание «цифровое золото», люди пытаются поднять его значимость и ценность, которая сейчас чуть выше уровня плинтуса.
Просто посчитайте на сколько процентов подорожало золото за год и на сколько биткоин. Математика простая. И сразу станет понятно, куда бегут больше. Казалось бы, золото — это не виртуальное там что-то, оно имеет физическую стоимость и используется во многих сферах. Но в этом его и минус, как это не парадоксально. Если оно сильно дорожает, падает спрос на ювелирку, сильно дорожают производства электроники, автомобилестроения и прочих производств, где без золота никак, а в кризис сильное удорожание и падение спроса ведёт к падению стоимости сырья, в данном случае золота. А с битком всё намного проще и цифра 100к уже совсем не выглядит фантастикой. Тем более народ уже к таким цифрам давно подготовили:)
Но я ни к чему не призываю, не подумайте. Если вам больше нравится золото, то пожалуйста:)
П.С. Маск отписался в Твитере, но вместо отката ещё больший туземун. Но вы крепитесь. Гы-гы-гы:)
— біток легко стрибає на 15% за день в різних напрямках. Вірите, що це виключно тому, що це «інвестори» бігають туди-сюди? Впевнені, що тут хтось не «допомагає»?
«цифра 100к уже совсем не выглядит фантастикой«
— погоджусь. Але що буде стояти за цим числом?
І як довго протримається? З золотом впевненості набагато більше.
«Но вы крепитесь«
— мені нема сенсу кріпитися, бо я ж не учасник, я лише глядач з попкорном.
А ось учасникам справді доведеться кріпитися. Особливо коли буде 100к — летіти вниз буде набагато довше ніж зараз. Скільки сивого волосся з’явиться і нервових зв’язків зруйнується від стресу? Більшість апріорі не зможе зафіксувати прибуток.
Ты в слитках будешь брать?))
Поки що я більше довіряю реальному сектору. І бакс не списую з рахунків.
І вона вам більше знадобиться ;)
Вам же потрібна удача, щоб вчасно злитися в богомєрзкій фіат, коли ваша криптобулька раптом почне здуватися швидше, ніж надувалась.
Если даже не брать чисто финансовые аспекты вопроса, золото имеет товарную ценность. Это редкий металл, который имеет применение в огромном количестве сфер: от ювелирного дела и медицины до микроэлектроники. «Криптовалюты» же — это мечта Чарли Понци, иметь спекулятивный доход на торговле вообще ничем с минимум издержек.