Як повідомив Reuters з посиланням на фінансову звітність центробанку країни, в 2020 році споживчі ціни у Венесуелі зросли на 2959,8%. У річному вираженні зростання цін склало понад 4000%. Мінімальну динаміку цін зафіксовано в березні (13,3%), максимальну — в грудні (77,5%), пише УНІАН з посиланням на Reuters.
Споживчі ціни у Венесуелі в 2020 році зросли більш ніж на 3000%
Що відбувалося
Венесуела в останні роки переживає соціально-економічну кризу, що супроводжується гіперінфляцією, девальвацією національної валюти і дефіцитом товарів першої необхідності.
Згідно з даними ООН, країну залишили близько 4,5 млн осіб, майже 80% з них знаходяться в державах регіону. За деякими прогнозами, в 2021 році їх число може зрости до 6,5 млн. Приблизно 30% населення не має роботи.
У минулому році золоті резерви Венесуели впали приблизно на 19 тонн. Зараз запаси становлять 86 тонн. Це рекордний мінімум за останні 50 років.
Економічна криза, яка триває в країні останні кілька років, посилилася, коли в січні 2019 року лідер опозиції Хуан Гуайдо оголосив себе в. о. президента країни і був визнаний владою більш ніж 60 країн.
Втрата нафтового бізнесу
Пандемія коронавіруса погіршила ситуацію у венесуельській нафтовій промисловості, яка роками страждає від нестачі інвестицій, втечі кваліфікованих кадрів і яка втратила дві третини можливого видобутку за останні п'ять років.
Навесні 2020 року США ввели санкції проти більш ніж 40 суден, що перевозять нафту з Венесуели. В результаті видобуток нафти в країні впав до 75-річного мінімуму.
За даними Baker Huges, на початок червня минулого року в Венесуелі залишилася всього одна працююча нафтова бурова установка. Вона була задіяна в басейні річки Оріноко, де у державній видобувної компанії PDVSA є спільні підприємства із зарубіжними фірмами, розповіли Bloomberg джерела, знайомі із ситуацією.
З січня 2020 року обсяги буріння в Венесуелі впали у 100 разів: на початку року в країні було 100 бурових. Два роки тому їх було понад 200 одиниць, а в 2014 році кількість коливалася близько 400.
Обвал попиту призвів до того, що PDVSA була змушена закривати частину родовищ через неможливість продати сировину. Як повідомляє Bloomberg з посиланням на внутрішні документи компанії, видобуток нафти у Венесуелі впав до 374 тис. барелів на день — мінімум з 1945 року, що вдвічі нижче рівнів січня і в 6 разів менше обсягів, які країна качала на початку президентства Ніколаса Мадуро.
Однак швидкого вирішення ситуації в Венесуелі не передбачається, оскільки ще два судна, які планували використовувати для експорту, відмовилися прибувати в країну, вказують джерела Bloomberg.
Венесуела посідає 169-е (зі 180) місце в Індексі сприйняття корупції.
Раніше
Центральний банк країни протягом декількох років не публікував дані про інфляцію. Проте деякі дані з'являються у відкритій пресі.
- У 2019 році інфляція склала 9585,5%, зростання цін — 7374,4%.
- У травні 2018 року інфляція у Венесуелі в річному численні склала 24 600%. ВВП скоротився на 15%.
- У червні 2018 року влада Венесуели відкрила безкоштовний проїзд у метрополітені Каракаса через відсутність у країні паперу для друку проїзних квитків.
- За 2017 рік венесуельський болівар втратив 98% вартості щодо долара США.
Читайте також: МВФ відмовився надавати $5 мільярдів Венесуелі на боротьбу з коронавірусом
Стежте за цікавими і ексклюзивними матеріалами про вплив пандемії на економіку в телеграм-каналі «Економіка і коронавірус».
Коментарі - 50
— це ж ще кручє, ніж біток!
Сємьон таки щось знав:
"Критовалюта Венесуэлы — «Petro». И это не какая-нибудь очередная виртуальная чепуха, а криптовалюта обеспеченная золотом, нефтью, газом и бриллиантами. Лично я, по возможности, буду покупать!!!" :)
До речі, а куди Сємьон подівся? Щось давно його вже не чутно…
по работе много общался и с теми с теми, и не особой знаний/эрудиции (даже в рабочих сферах деятельности), да хоть немного логического мышления там нет…
как-то даже пришлось спорить/объяснять понятие «процент» одному из руководителей отдела банка «роздрібного бізнесу»…
так что элитарность — миф…
— а хто вас реально запевняв, шо керівник відділу банка — це однозначно еліта країни? )
Да у меня таких историй вагон и маленькая тележка,
помню делали проект для харькоского ОГА, так там пришлось чуть ли не лекцию с дискуссией проводить на тему «Цвета и Формы», как в детском садике… одна чиновница, как вспоминаю ее, так в дрожь бросает…
сюда же и элитарность образование, парочка историй как люди которые заканчивали в Великобритании посредственные колледжи (финансовый сектор), и по их собственным заверениям, могли бы в Англии, после 20 лет выслуги, максимум претендовать на клерка среднего звена (потолок карьеры), у нас в Украине получали топ должности в банковском секторе…
Потому и дефляция, из которой нет выхода.
Те же малобританцы, закончившие свои шараги, перехав в Украину, могли б стать членами наб. советов крупнейших гос. предприятий)
В Укаине еще интересней — никакое образование ничего не стоит в принципе.
Зато все дают связи)
это все равно что вы пошли в бургерную и возмущаетесь что «рестораны — это же элита. а они не знают как форшмак по кардонийски делать. И даже картошку жарят неправильно. Выродилась наша элита! «
Какую работу вам преподносят как элитарную и кто? Работу начальника отделения банка? издеваетесь? Это собачья работа без выходных и проходных с зарплатой как у водителя маршрутки (тоже наверное в вашем понимании элита. да ?)
изначально речь была не о какой-то изначальной элитарности.
Человек претендующий на управление государством должен иметь определенные навыки, понимание, кругозор…
У водителя автобуса их нет — иначе он небыл бы водителем автобуса. или дизайнером интимных причесок. или комиком.
а если поставить водителя автобуса управлять государством — единственное что он будет делать это левые рейсы и слив и перепродажу бензина. Но теперь уже в государственном масштабе. Что у них и получилось. И у нас…
Але я не можу сказати, що наша корумпована, перешматована система має великий імунітет від дурня.
Нашому Зе вистачило мудрості не реалізовувати більшість своїх популістичних обіцянок, а піти шляхом попередника, на критиці якого він переміг. В цьому плані він схожий на грецького Ципраса. І це добре для країни.
зе не пошел путем порошенка — это вас обманывают. Собственно даже общего ничего…
он ж едо сих пор «видит свет правды в глазах путина»…
Дикие разборки Бойка и Рабиновича пару лет назад - для вас свидетельство что кто-то из них менее «русолюб»?
думаете у них прибавится сторонников от этого? или азаровы, портновы и лукаши подкинут деньжат «за угнетение»?
-«притесненные» это ж любимый инструментарий — вспомним Тимошенко в инвал. коляске и других друзей
-вариант оспаривать закрытие и получить за ущерб денежек
в любом случае, я говорю скорее о том, что закрытие в таком формате не является неоспоримым плюсом шутника.
оспаривать санкции? ничего это не принесет и не даст.
у шутника просто истеричный характер — это порошенко спокойно терпел когда 6 майданов в 2014—2016 годах носили его чучело по киеву и сжигали в центре города.
А шутник — усмотрел в поведении мертвечука оскорбление своего королевского достоинства — и вот результат.
Никакого больше великого смысла в этом нет. смысл этому всему сейчас пытаются придать «советники».
— як би там не було, але фактичне знешкодження одного з головних інструментів Кремля — це переважить будь-які інші можливі побочні вигоди для прокремлівских сил.
если что — я телевизор не смотрю давным-давно. и все знакомые. максимум какой-нибудь дискавери или мультики детям за завтраком.
те кто питаются российскими обьедками — частично перешли на «наш», частично в интернет, где их ожидают ролики шария. толкьо и всего.
главный инструмент кремля — это вся их машина пропаганды. От телеканалов до «лидеров мнений» и пригожинских троллей. И люди которые на это *** подсели — им же не дадут соскочить просто так.
— нагадаю, що у нас зараз президент з телевізійного серіалу.
Для мене в цій історії показово, що і США і бюрократи з ЄС швидко і одностайно підтримали цей не зовсім демократичний крок Зе. Це про те, що Зе зумів втримати доволі тісний зв'язок з заходом.
«Представитель Внешней дипломатической службы Е С Питер Стано напомнил Киеву о том, что Евросоюз придает огромное значение свободе слова, а любые принимаемые правительством меры относительно независимых СМИ должны быть пропорциональны цели.» — это их мощная поддержка?
у них водители автобусов и молодые боевики из «бригад уго чавеса» — у нас дизайнеры интимных причесок…
Так робить НБУ та Держстат, ось таблиця на Мінфіні https://index.minfin.com.ua/economy/index/inflation/
Перемножте відсотки по місяцям і порівняйте з відсотком «за рік» — мають збігтися.
Саме так і підраховують інфляцію, на що треба звернути увагу, то це на сам індекс — якщо він більше 100%, то вказує на ІНфляцию, якщо менше 100%, то це вказує на ДЕфляцію.
А це означає, що коли сумується, то показники ІНфляції йдуть зі знаком «+», бо є ДОДАТНІМИ до 100%, а показники ДЕфляції - зі знаком «-», бо є ВІД*ємними від 100%.
Там є невелика похибка, але вона може бути результатом округлення з тисячних чи сотих — до десятих долей.
— можливо це просто випадковий збіг.
Пробуйте просумувати для різних років.
І спробуйте перемножити.
А краще звернутися до теорії підрахунку.
2000-й рік — вказано в 25.8% за рік.
Рахуємо:
— Сума = 23.3%
— Множення = 25.816%
Я вже розібрався — у них дані в таблицях не співпадають з даними графіків наприклад.
Коли ви берете 2000 рік https://index.minfin.com.ua/economy/index/inflation/2000/, то там нема таблиці, а тільки графік наростаючим підсумком.
Ви мабуть брали показники з порівняльної таблиці 2001 року.
Спробуйте порахуйте ще раз по даних з графіків.
Покажіть свої розрахунки, де у вас сумування відсотків щомісячної інфляції співпадає з річною.
Ціна товару зараз 100 грн. Щомісяця ціна зростає на 36%. Яка ціна товару буде на другий і третій місяць? Покажіть свої розрахунки.
Ця задача допоможе вам зрозуміти як рахується інфляція.
Розрахунки ІСЦ за квартал, період із початку року і т. ін. визначаються «ланцюговим» методом, тобто шляхом множення місячних (квартальних і т. ін.) індексів споживчих цін.
А я сумував показники ЗМІН індексу цін, які при певній системі підрахунку також дають той самий результат.