У межах офіційного візиту президента Володимира Зеленського в Об'єднані Арабські Емірати українська делегація підписала низку меморандумів та контрактів на загальну суму від $3 млрд. Про цейдеться у повідомленні ОП.
Контракти від $3 мільярдів: Зеленський домовився з ОАЕ щодо інвестицій
Про що домовлялися
Були підписані меморандуми про взаєморозуміння між Фондом державного майна України та інвестиційним фондом Mubadala. Вони спрямовані на поглиблення співпраці в межах опрацювання перспективних інвестиційних проектів та участі еміратської сторони у програмі приватизації державної власності в Україні.
«На всіх міжнародних зустрічах я закликаю інвестувати в Україну. Наша держава має величезний потенціал: геополітичне положення, природні ресурси, освічені люди. Саме зараз час реалізовувати цей потенціал і створювати сильну економіку», — зазначив Зеленський.
Читайте також:Зеленський підписав закон про «інвестнянь»
Він наголосив: залучення інвестицій — це ключ до економічного зростання України. Тож підписання меморандуму з державним інвестиційним фондом Mubadala уряду Абу-Дабі про наміри інвестувати в Україну — надзвичайно важливий крок у відкритті шляху для масштабних інвестицій в Україну із Західної Азії.
Міністерство цифрової трансформації України підписало меморандум з компанією INTELMAX Management Consulting, який передбачає співпрацю щодо створення платформи для обміну інтелектуальною власністю на основі блокчейну Fantom, який забезпечить підвищену безпеку та прозорість. Планується також впровадження блокчейн-технологій у державні процеси та послуги.
Також були підписані документи у галузі оборони, в рамках яких, зокрема, обговорювалася можливість побудови спільних заводів за межами України.
Крім того, підписано меморандум в аграрній сфері, який передбачає створення агрохабу і трейдингової компанії з метою забезпечення продовольчої безпеки.
Розглядається також можливість започаткування українського суверенного фонду для спільних інвестицій.
Читайте також: Зеленський обіцяє, що Україна через три роки буде в топ-10 Doing Business
Поряд з цим 18 українських приватних компаній, серед яких «Інтерпайп», Dragon Capital, ДТЕК, Unit City, EastOne, UMG, Ufuture, Fortior, підписали меморандуми з державним інвестфондом Mubadala.
Коментарі - 17
— Так вы же алкоголик
— Давайте искать компромисс
Чи є загрози для макрофінансової стабільності України? Мушу визнати: мій оптимізм був перебільшеним.
Міжнародний Валютний Фонд грошей не дасть. Згода не досягнута навіть на рівні робочої групи. Я не втаємничений у деталі перемовин, втім можна здогадуватися, що проблемними вчергове стали питання боротьби з корупцією та безнадійно хвора судова система. Разом з «правоохоронною».
Президент Зеленський чи то не може, чи то не хоче звільнити Україну від всепроникаючої корупції, дикого беззаконня та свавілля чиновників (чи пак бізнесменів) від правосуддя. Нагадаю передвиборчу обіцянку Зе про «перемогу над корупцією». Станом на тепер ми дальше від такої перемоги, ніж за часів Порошенка. Рішення конституційного, печерського та київського окружного адміністративного «судів» розвалюють правову систему і вбивають довіру до президента.
Отже, грошей від МВФ не буде. До літа точно. Чи є загрози для макрофінансової стабільності України? Зростання цін, курс гривні, економічне зростання, дефіцит бюджету протягом найближчих місяців будуть у прогнозованих рамках, в безпечних та прийнятних діапазонах.
На мій погляд, проблеми в економіці можуть початися у вересні, коли Україна матиме великі виплати боргів у іноземній валюті. Таке могло трапитися ще у грудні 2020, але тоді МВФ «увійшов у положення» і за лаштунками допоміг нашій країні. Мабуть, востаннє.
Ще є трохи часу. Думайте, пане президенте!
Засновник і президент інвестиційної компанії Універ
— А гарантії які?
-меморандум підпишимо!
— в Будапешті?
https://www.minprom.ua/news/268045.html