Саме так сформулював основу роботи Міністерства фінансів з Міжнародним валютним фондом міністр фінансів Сергій Марченко в інтерв'ю Корреспондент.net.
Марченко: «Для нас ключовий базовий сценарій — те, що ми у програмі з МВФ»
Очільник Мінфіну підкреслив, що «в цьогоріч планів без МВФ ми не розглядаємо», і назвав три головних структурних маяки від Фонду — судова реформа, включаючи антикорупційний блок, ринок газу і консолідація бюджету-2022.
Читайте також: Марченко: МВФ стурбований «ручним управлінням» цін на газ
Бюджет
Марченко підкреслив, що не йдеться про новий документ, а всього лише про переформатування чинного Меморандуму.
«Програму буде видозмінено з урахуванням існуючих реалій. Суть буде збережено. Можливо, зміниться наповнення за термінами та умовами», — зауважив міністр.
Зараз із місією МВФ швидше обговорюються питання консолідації бюджету на 2022 рік у межах зменшення дефіциту, додав голова Мінфіну. «Ми ставили за мету — орієнтовно 4−4,5% ВВП дефіциту держбюджету на 2022 рік. У МВФ індикатор — 3,5%. При цьому 2020 рік ми закінчили з дефіцитом 5,3% ВВП, а в 2021-му плануємо бути в межах 5,5%», — сказав Марченко.
Транші
Міністр фінансів підкреслив, що сума траншу залишається колишньою — $ 1,4 млрд, але терміни виплат можуть змінитися.
На питання про те, коли ж очікується отримання першого траншу, Марченко сказав: «Коли виконаємо всі умови і скажемо: „Ми готові“, рада директорів Фонду ухвалить рішення. Про терміни не хотів би говорити, оскільки є багато чинників, які впливають на процес».
«Звичайно, нам би хотілося отримати транш у серпні 2020 року. Але маємо те, що маємо: працюємо в програмі, ведемо перемовини, маємо оптимістичні передумови для того, щоб вони завершилися результативно. Важливо, щоб ми залишалися в програмі. Якщо нові транші прийдуть із затримкою на місяць — це не є проблемою», — зауважив чиновник в інтерв'ю.
Читайте також: Глава НБУ: Україна очікує понад $2 мільярди від МВФ в цьому році
Плани запозичень
Сергій Марченко підкреслив, що для України ключовий базовий сценарій — це бути в програмі з МВФ і діяти в межах цієї програми. «Тому що ціна питання досить велика», — зауважив він.
Як підкреслив міністр, існує багато нюансів, які залежать саме від співпраці з МВФ. Наприклад, в разі розміщення Україною євробондів позиція Фонду для ринків капіталів дуже важлива. Як і для Світового банку та Європейської комісії. «Тобто ця позиція формує нашу зовнішню реальність», — підсумував глава Мінфіну.
Нагадаємо
- 11 січня, після новорічних свят, місія Міжнародного валютного фонду з першого перегляду програми Stand-by відновила свою роботу в Україні.
- 21 грудня місія Міжнародного валютного фонду розпочала роботу в Україні для перегляду угоди співпраці stand-by — через covid-19 місія працює в форматі онлайн-зв'язку.
- Раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна може отримати транш від Міжнародного валютного фонду в лютому — березні 2021 року.
Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами про вплив пандемії на економіку в телеграм-каналі «Економіка і коронавірус».
Коментарі - 5
За інформацією журналістів, формально переговори не закінчилися, але Україна не виконала головних вимог, тому, найімовірніше, не зможе отримати транш у березні, як очікував уряд.
Джерела інформагентства зазначили, що йдеться про паузу в переговорах до 1 березня, коли закінчиться термін дії знижених тарифів на газ для населення, які формально порушили меморандум із МВФ. Перешкодою також стало те, що Україна поки не досягла успіху в розв’язанні антикорупційних питань, зокрема в судовій системі.
«Мы это не планировали?»
А МВФ пошлет)