Україна у 2021 році очікує отримати три транші від Міжнародного валютного фонду на загальну суму $2,2 мільярда. Про це голова НБУ Кирило Шевченко розповів в інтерв'ю Reuters.
Голова НБУ: Україна очікує понад $2 мільярди від МВФ цьогоріч

Очікування Шевченка
«Ми очікуємо три транші, по 0,5 мільярда SDR кожен, на загальну суму близько $2,2 мільярда цього року, а решту грошей у 2022 році», — сказав Шевченко.
У червні минулого року МВФ затвердив програму на $5 мільярдів на підтримку української економіки у зв’язку з пандемією коронавірусу.
«Робота місії триває… За результатами цього тижня стане більш зрозуміло, яких домовленостей ми досягаємо», — відповів Шевченко на запитання, чи може Київ очікувати отримання грошей до кінця першого кварталу.
Читайте також: Місія МВФ продовжила роботу в Україні на 7−10 днів — Марченко
За його словами, регулятор виконує зобов'язання МВФ та послаблює занепокоєння щодо незалежності НБУ, які виникли після відставки Якова Смолія минулого року. Шевченко також зазначив необхідність прийняття низки законопроєктів, що дозволять залучати більшу кількість позик.
Також він розповів, що уряд хоче випустити євробонди на суму $2,4 мільярда у 2021 році. Центральний банк очікує, що іноземні інвестори принесуть близько $1 мільярда завдяки купівлі держоблігацій цьогоріч.
Читайте також: Україна очікує отримати транш від МВФ в лютому-березні — Шмигаль
Нагадаємо
11 січня, після Новорічних свят, місія Міжнародного валютного фонду щодо першого перегляду програми Stand-by відновила свою роботу в Україні.
21 грудня місія Міжнародного валютного фонду розпочала роботу в Україні для перегляду угоди співпраці stand-by — через covid-19 місія буде працювати в форматі онлайн-зв'язку.
Раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна може отримати транш від Міжнародного валютного фонду в лютому-березні 2021 року.
Як відомо, Україна планувала до кінця 2020 року отримати ще два транші від Міжнародного валютного фонду по $ 700 млн.
Коментарі - 11
То, что зелебобики не занимаются судебной реформой и активно мешают кредитованию экономики локдаунами и мораториями на взыскание кредитов, это не значит, что надо поднимать ставки для шантажистов-инвесторов.
Мы можем верить сказкам, что абсолютно все, которые пишут на этом сайте — против зеленьского, но по опросу самого сайта большинство читателей хотели, чтобы именно Шевченко стал главой НБУ.
То есть, вы можете прекратить свою х*.
Без затримок… Епоха бідності змінилася… А народу лапшу на вуха…
Как видно из структуры выплат, 418,80 млрд грн из общей суммы пойдут на обслуживание и погашение государственного внутреннего долга, 166,33 млрд грн — государственного внешнего долга.
По графику более 70 млрд грн необходимо выплатить по внешним и внутренним долгам в марте. В июне необходимо выплатить 59,7 млрд грн по внутреннему долгу и 17,11 млрд грн по внешнему долгу. Пик платежей приходится на сентябрь: 20,37 млрд грн по внутреннему госдолгу и 81,4 млрд грн по внешнему госдолгу» При таких долгах кои надо погасить транши МВФ - то слону дробина. Не спасают Да ещё их нужно у МВФ и выклянчить Что маловероятно.
Подивіться обсяг пікових боргових зобов’язань України за 4 попередні роки (роки пікових платежів). Якщо порівняти їх обсяг і те скільки за цей час Україна отримала від МВФ, то складається враження, що кредити МВФ були взагалі не потрібні.
Будь хто, хто бажає фінансової стабільності та розвитку економіки не назве ваш коммент розумним. Бо як відомо — кредит МВФ це не лише про обсяг, який видно ззовні, а також і про репутаціяю країни перед іншими кредиторами, наш рейтинг як передбачуваного партнера, про зміцнення нашої фінансової системи, про позитивні сигнали для інвесторів, що в сукупності дозволяє здешевлювати рефінансування боргу і зменшувати дефіцит бюджету, який в цей момент так не бажає зменшувати зелена влада, зате так полюбляє одноразові соціальні витрати за кошт платників податків. Тому давайте не будемо порівнювати суми матерій, які порівнювати не варто. Виходьте з танку)