На програму «5−7−9%» та підтримку іпотечних кредитів є 2 млрд грн, за розрахунками Мінфіну, на стимулювання ринку іпотеки у цьому році потрібно буде із цієї суми 300 млн грн. Про це під час VII Legal Banking Forum заявив заступник міністра фінансів з питань європейської інтеграції Юрій Драганчук, передає FinClub.
«Доступна іпотека». У Мінфіні порахували, у скільки це обійдеться бюджету
«У нас є 2 млрд грн на програму „5−7−9%“ і підтримку іпотечних кредитів. По нашим розрахункам, на стимулювання ринку іпотеки в цьому році нам потрібно буде із цих 2 млрд грн десь 300 млн грн», — сказав заступник міністра.
Нагадаємо
Прем`єр-міністр Денис Шмигаль анонсував у січні — червні цьогоріч нову програму фінансового лізингу та іпотеки під 5% річних.
За словами Шмигаля, з березня цього року запрацює програма «Доступна іпотека», яка спрощує доступ до іпотеки і пропонує ставку до 7%.
Іпотеку під 7% річних можуть взяти тільки особи, які вперше купують житло та потребують поліпшення умов проживання. Пільги діють на кредити до 2 млн грн і на предмети іпотеки вартістю до 2,5 млн грн.
Термін іпотечного кредиту — до 240 місяців.
Перший внесок споживач має сплатити за рахунок власних коштів — не менше 15% вартості предмета іпотеки.
Базова відсоткова ставка за іпотечним кредитом встановлюється:
-
на придбання квартири або приватного будинку — не більше українського індексу ставок за депозитами фізосіб (12 місяців) плюс 4,5 в.п.;
-
на придбання житла в об'єкті незавершеного будівництва — не більше українського індексу ставок за депозитами фізосіб (12 місяців) плюс 7 в.п.
Читайте також: Як отримати іпотеку під 7% річних
Як кредитували в 2020 році
Наразі при купівлі житла більшості українців доводиться розраховувати на власні сили. За рахунок іпотеки сьогодні фінансується менше 5% від всіх угод з купівлі квартир і будинків. Для порівняння: в період іпотечного буму в 2007 році за кредитні кошти придбавалося до 45% всього житла.
«Про реальну іпотеку можна буде говорити, якщо частка угод із купівлі нерухомості, яка придбається за кредитні кошти, зросте хоча б до 10%, а в подальшому — до не менше 30% на первинному та вторинному ринках», — вважає засновниця Українського клубу нерухомості Ольга Соловей.
В 2020 році статистику зіпсували наслідки коронакризи. Після локдауну на іпотечному ринку запанував «мертвий» сезон: під час карантину потенційним клієнтам було не до купівлі житла. І лише із середини літа іпотека знову почала оживати.
Коментарі - 4
на приобретение жилья в объекте незавершенного строительства — не более украинского индекса ставок по депозитам физлиц (12 месяцев) плюс 7 п.п.
Я один не могу в этих строчках найти цифры «ипотека под 7%»?
Покажи мне формулу по которой у тебя получается 7%.