Однією з умов отримання понад 33% позики Світового банку (СБ) в розмірі $30 млн є вакцинація 10 млн українців з груп ризику. Про це повідомляє Міністерство фінансів.
Україна може отримати понад 30% позики СБ за умови вакцинації 10 мільйонів українців
Позику передбачено в рамках проєкту «Екстрене реагування на covid-19 і вакцинація в Україні».
Умови позики
«Йдеться про те, що показником виконання буде певний відсоток осіб групи ризику, які отримали вакцинацію від covid-19 відповідною кількістю доз», — підсумовують висновки спільної наради Мінфіну зі Світовим банком і Міністерством охорони здоров'я.
Загальна сума кредиту обговорюється на рівні $90 млн.
«Мінфін підтримує ініціативи СБ з реалізації спільного з Міністерством охорони здоров'я проєкту» Екстрене реагування на covid-19 і вакцинація в Україні «. Але треба розуміти, що це кредитні кошти, а тому їх розпорядження повинно бути обґрунтованим і раціональним. Також ми повинні максимально виконати всі зобов'язання, щоб поліпшити інвестиційний мікроклімат в Україні», — підкреслив заступник міністра фінансів Роман Єрмоличев.
Про що домовилися
За попередніми домовленостями, СБ планує надати Україні позику в розмірі $90 млн на підтримку заходів з протидії covid-19, а саме на забезпечення вакцин і тестування від коронавіруса. При цьому для СБ пріоритетом є належний облік вакцин, закуплених країною у рамках цієї позики.
Так, за даними пресслужби, на нараді Мінфіну, МОЗ та Світового банку обговорювалося питання підтримки охорони здоров'я в частині проведення вакцинації від covid-19, що передбачає поповнення загального фонду державного бюджету. Йдеться про те, що показником виконання буде визначено відсоток осіб групи ризику, які отримали вакцинацію від covid-19 відповідною кількістю доз.
Які очікуються вакцини
- У лютому Україна отримає від глобальної ініціативи COVAX перші 117 тис. доз вакцини BioNTech/Pfizer. Всього в рамках COVAX Україна повинна отримати 8 млн доз вакцини, чого вистачить на вакцинацію 4 млн осіб, оскільки вакцина вводиться двічі.
- Також Україна уклала контракт з китайською компанією Sinovac Biotech на поставку 1,9 млн доз вакцини. Уповноваженим представником компанії Sinovac Biotech на території України є АТ «Лекхім».
- Крім того, Україна на днях повинна підписати контракти на поставку 12 млн доз вакцини від covid-19. Ці вакцини розроблені за участю компаній AstraZeneca (Великобританія, Оксфордський університет) та NovaVax (США) і виробляються за ліцензійними угодами на потужностях Serum Institute (Індія). Поставка вакцин здійснюватиметься через контракт між Serum Institute і Crown Agents, яка визначена урядом України на придбання вакцини проти коронавіруса.
Коментарі - 15
хотя после «Великого крадивництва» понятно что не с этой властью. Этих нужно пересажать поголовно — иначе порядка не будет.
ну и с российской не так все просто — ее пока купила только Бразилия, Вануату и Абхазия. но бразилия уже заявила что «этот компот не является вакциной в общепринятом смысле»
21 января. Бразильская фармакологическая компания Uniao Quimica приступила к экспериментальному производству активных компонентов российской вакцины от коронавируса «Спутник V» и планирует перейти к ее производству в полном объеме в апреле. Об этом в четверг сообщило агентство Reuters со ссылкой на главного научного сотрудника компании.
«На этой неделе мы начали производство экспериментальной партии активных компонентов [вакцины] для изучения, а не для использования», — заявил представитель компании агентству.
Также он отметил, что контракт между Uniao Quimica и РФПИ (Российским фондом прямых инвестиций) предполагает передачу всех данных о технологии производства вакцины. Латиноамериканская страна сможет самостоятельно производить препарат, не прибегая к импорту активных компонентов, что гарантирует Бразилии независимость при поставках вакцины от коронавируса.
yard меньше ненужной болтовни. Какой умный человек может поверить тебе «на слово», ты же болтун.
Бразилия не разрешила использовать «Спутник V» в экстренных случаях
Госрегулятор вернул запрос бразильской фармкомпании Uniao Quimica, сообщив, что препарат не соответствует минимальным критериям. Ранее РФПИ заявлял, что собирается поставить в Бразилию 150 млн доз «Спутника V» в 2021 году
Подробнее на РБК:
https://www.rbc.ru/society/17/01/2021/60038bc99a7947b5218b5f18
но вы старайтесь, старайтесь. продвигайте русское *** . может кто-то и купится
«Да вы уже и так хуже холеры», — подумал народ.
А если уколят 100% населения? Что тогда? 20% внешнего долга простят?
Это не подарок, это кредит. Такой же как в Монобанке или Привате, или Ощаде, или Авале, или ОТП или… и так далее.