Президент України Володимир Зеленський категорично заявив, що не дозволить Китаю чи будь-якій іншій країні придбати контрольний пакет акцій компанії «Мотор Січ». Про це він сказав в інтерв'ю Axios, яке вийшло на американському каналі HBO.
Президент категорично заперечив можливість продажу «Мотор Січі» іноземцям
«Я вважаю, що незалежно від нації, національності, якщо люди, якщо бізнес, певна країна ставляться до вас із повагою, поважаючи ваш народ та кордони, вони можуть бути присутніми у вашій країні», — резюмував глава держави.
Що відбулося
У січні 2021 року міністерство торгівлі США запровадило санкції проти китайської компанії Skyrizon Aircraft Holdings Limited, інвестора українського ПАТ«Мотор Січ». Глава відомства Вілбур Росс заявив, що Сполучені Штати хочуть попередити експортерів: Skyrizon має тісні зв’язки із китайською армією.
У тому ж місяці Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) зафіксувала грубі порушення чинного законодавства при організації певними акціонерами та учасниками ринку загальних зборів ПАТ «Мотор Січ», а також порушення прав інших акціонерів цього товариства.
Як повідомила пресслужба НКЦПФР, «розпочато процес правозастосування проти учасників ринку. Комісія і надалі забезпечуватиме відповідний нагляд за діями акціонерів і учасників ринків капіталу».
Події 31 січня
Цього дня у Запоріжжі мали відбутися позачергові загальні збори ПАТ «Мотор Січ», ініційовані Skyrizon Aircraft Holdings Limited китайських інвесторів і ТОВ МС-4 українського бізнесмена Олександра Ярославського.
Проте з 8-ї години ранку тут зібралось кілька десятків співробітників підприємства, які говорили, що не отримували жодних повідомлень про проведення зборів акціонерів. Про захід дізнались з інтернету. «У нас є статут, в якому зазначено, що акціонери мають отримати папери про проведення зборів за місяць. Збори завжди проводились на території підприємства, в актовому залі. Більше того, реєстр акціонерів закритий, і як ці люди, не знаючи акціонерів, можуть проводити збори?» — говорить акціонер підприємства Вікторія.
Для забезпечення порядку на місце проведення зборів прибули понад 50 поліцейських та 200 військовослужбовців Нацгвардії. Згодом приїхали представники СБУ і група народних депутатів.
«Правоохоронці фіксують можливі протиправні дії представниками компаній DCH та Skyrizon Aircraft Holdings Limited, які пов’язані із встановленням контролю над акціонерним товариством «Мотор Січ», — повідомило СБУ на офіційному сайті. І уточнили, що в межах розпочатого кримінального провадження, Служба документує факти підготовки до знищення виробничих потужностей акціонерного товариства, яке має важливе оборонне та народногосподарське значення.
За інформацією представників «Мотор Січі», збори акціонерів не відбулися.
Що передувало
Як писав «Мінфін», 28 січня Президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів.
Згідно з цим рішенням, Україна запровадила обмежувальні заходи на три роки до громадянина Китаю Ван Цзін та компаній Skyrizon Aircraft Holdings Limited (Британські Віргінські острови), Hong Kong Skyrizon Holdings Limited (Гонконг, КНР), Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment Co., Ltd (Пекін, КНР) та Beijing Xinwei Technology Group Co., Ltd (Пекін, КНР). У ЗМІ цих осіб пов’язують із інвесторами компанії «Мотор Січ».
На початку серпня 2020 року в групі DCH заявили про початок партнерства з китайськими інвесторами, які представляють Skyrizon Aircraft Holdings Limited.
6 серпня минулого року АМКУ повідомив, що проведе оцінку продажу підприємства «Мотор Січ» на відповідність конкурентному законодавству.
4 вересня 2020 року китайські інвестори ПАТ «Мотор Січ» подали до Міністерства юстиції претензійний документ — Notice of Investment Dispute про намір звернутися до міжнародного арбітражу для стягнення з держави Україна збитків у розмірі $3,5 млрд. До складу робочої групи з доарбітражного врегулювання ввійшов і представник АМКУ.
У листопаді стало відомо, що китайські інвестори «Мотор Січі» найняли три юркомпанії для процесу проти України на $3,5 млрд.
Бажаєте знати про фінанси та інвестиції більше? Стежте за ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в телеграм-каналі.
Коментарі - 37
Что значит — «позволит Китаю или любой другой стране приобрести контрольный пакет акций компании „Мотор Сич“» ???
Китайцы давно этот пакет приобрели. Все. Это уже свершившийся факт. И продал им — хозяин завода Богуслаев.
И то. что зеленский своим указом в пятницу запретил китайцам приезжать на собрания акционеров — ничего не меняет. Это только больше позорит его режим.
Китайцы купили Тик-ток, а президент США (уже бывший) жив-здоров.
Зеленский позорится и насосит государству ущерб тем что пытается опротестовать покупку незаконным способом. Стоил ли напоминать что крове всего прочего именно Зеленский сейчас выполняет роль гаранта Конституции.
Мотор-сич тоже вооружение не производит. Пойди открой глаза Трампу на Тик-ток, а то он зачем-то пытался забанить компанию.
====Вопрос -почему, предприятие, выпускающий технику для противника, проллоббировала продажу Геращенко со стороны Китайцев. И нет ли здесь измены Родины…
И что, этот вопрос озвучил Зеленский? Посадил Геращенко и Богуслаева?
Пока что сидит только Рифмастер, за походку.
Какие ко мне претензии если ты выразился некорректно назвав двигатель вооружением?
Тик-ток даже двигателей не производит, что не помешало американскому клоуну накладывать на компанию санкции. Но тем не менее он не расстрелян.
Конвенция и ЕСПЧ указывает что частная собственность не может нарушаться, а при наличии гос интересов выплачивается обязательная компенсация. Если страна Украина так хочет этот завод, так купите его акции заплатив компенсацию их владельцам. по этому, сколько насчитают ущерба владельцы корпоративных прав, столько и взыщут с Украины.
не факт что компаний Skyrizon Aircraft Holdings Limited (Британские Виргинские острова), Hong Kong Skyrizon Holdings Limited (Гонконг, КНР), Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment Co., Ltd (Пекин, КНР) и Beijing Xinwei Technology Group Co., Ltd (Пекин, КНР) в конечном итоге принадлежат совсем не китайцам, а например британцам, которые как удав Украину придавят так, чтоб приватизация госбанков даром им обошлись. (земля американским, банки британским богачам уйдет). Президенту не стоит толкать народ в долговую яму, слушая и доверяя некоторым не проверяя их. такая ошибка доверия некоторым уже была, что показывает скандал в руководстве сбу с их «московскими семьями» и «владыками».
Є у мене підозра, що збитки від продажу китайцям перевищать потенційні збитки від судового процесу у рази.
нардеп Богуслаев. владелец завода, продал его китайцам за 300 миллионов долларов.
Но оставил там своих управляющих и через СБУ блокирует смену руководства завода.
Китайцы обиделись и подали на государство Украина в суд. Заметим — не на вороватого нардепа.
Если они выиграют — вы заплатите 3.5 миллиарда долларов. Иначе говоря — украинские пенсионеры будут 3 месяца сидеть без пенсий/
Если проиграют — ничего не изменится. завод останется китайским, но рулить им и дальше будет Богуслаев. до следующего суда.
Для начала надо хотя бы для себя любимого доказать факт измены.
продавал не порошенко, а хозяин завода.
депутат-регионал Богуслаев.
https://versia.ru/komu-vyacheslav-boguslaev-prodal-motor-sich-i-voennye-texnologii-i-chto-v-yeto-vremya-delali-antimonopolshhiki
Ну и да, Ленинская Кузня, в отличие от Мотор-Сичи — производство не сворачивает. Такие дела.
Про це йдеться на сайті акціонерів.
За їх словами, оскільки в указах Президента не вказані конкретні причини введення санкцій. Є підстави вважати, що це навмисні дії України, з метою недопущення реалізації проекту міжнародного співробітництва.
«У нас є підстави вважати, що такі дії збігаються з метою дій Бюро промисловості та безпеки (BIS) Міністерства торгівлі США, від 14 січня 2021 року про включення компанії» SKYRIZON «в список військових кінцевих користувачів (MEU)», — йдеться в повідомленні.
У компанії розповіли, що після вступу в силу санкцій (блокування активів, обмеження торгових операцій, обмеження в'їзду на територію України включаючи транзит), компанія буде змушена перервати загальноприйняті ділові відносини з «Мотор Січ», що спричинить величезні непоправні збитки.
«Ми рішуче виступаємо проти злочинних дій держави України, що стосуються підміни концепцій національної безпеки, змішання правди з брехнею, політизації нормальної економічної і торгової діяльності», — відзначили там.
Ми будемо використовувати всі можливі юридичні засоби для рішучого захисту своїх законних прав та інтересів, додали в Skyrizon.
Без проблем, только денюжку верните, плиз. Потому что китайцы уже купили.
Похоже на передел. Национализируют и продадут кому-то из украинских олигархов (с украинским паспортом). Ведь 3,5 млрд. китайцам отдать прийдется. Их взять где-то надо будет. Одолжить разве что. Даже можно догадаться у кого. Зато «родного».
Иначе зачем тогда было приватизировать это предприятие? Только через 30 лет вспомнили, что оно имеет важное оборонно-стратегическое значение? Технологии? Кому сейчас нужны технологии сорокалетней давности? Прикрытие это все.
Инвестклимат… После этого не ждите иностранных покупателей на землю. За бесценнок тоже уйдет «родным» латифундистам.
А вот земля там как-раз ничего не стоит.
Ну и да — с чего бы это продавец возвращал денюжку? к нему вообщ еникаких претензий. И он уже у теплого моря нежится.
А кто ему разрешал в 2016 году продать? Назовите фамилии этих коварных людей. Не стесняйтесь.
Ну и да, понятно что он должен вернуть все, полученное от китайцев. Это само собой.
А что касается земли, то я в контексте инвестклимата сельскохозяйственную, по всей Украине, имел ввиду. Что земельный мораторий, в таком случае, зря отменят.
А по мотору — да. государство облажалось. Незаконно мешает китайцам. И заплатит за это.
Высокие технологии Моторсичи … Шутка для Дизель-шоу.
Петр Алексеевич продолжает второй год гадить в штаны зелебобиков.
Наверное заявить протест против санкций, это ж его депутат, его член партии. Или Зеленский продажная девка из немецких порнофильмов готовая принять с любого направления?