За підсумками 2020 року в рамках покупки долара через термінальну мережу Приватбанку, банк купив у населення $76,4 млн (еквівалент 2,1 млрд грн) і 11,5 млн євро (еквівалент 354,1 млн грн). Про це «Мінфіну» розповів керівник роздрібного бізнесу Приватбанку Дмитро Мусієнко.
У Приватбанку розповіли, скільки валюти українці обміняли через термінали у 2020 році
Скільки купили
За словами Мусієнка, всього за 2020 рік банк здійснив 291,8 тис. угод з купівлі у громадян американської валюти і 70,7 тис. угод — по євро. З іншими валютами банк не працює. Термінальна мережа банку налічує понад 12 тис. пристроїв.
Приватбанк запустив в своїх терміналах послугу обміну готівкової інвалюти на безготівкову гривню ще до націоналізації. Відбувається дві речі одночасно: прийом іноземних банкнот і конверсія в гривню.
«У цьому випадку застосовується безготівковий курс. Послуга тільки для наших карток», — пояснює Дмитро Мусієнко.
Скільки продали
Всього за 2020 року банк продав безготівкові долари через термінальну мережу на $1,8 млн (в гривневому еквіваленті — 48,4 млн грн). По євро сума продажу склала 412,5 тис. (в грн еквіваленті — 12,7 млн грн). Всього було скоєно 12 380 і 4193 угод відповідно.
Читайте також: Що стоїть за новими валютними правилами Нацбанку і чим вони обернуться на практиці
Фінкомпанії перетворять термінали в обмінники
Як писав «Мінфін», 18 січня, набула чинності постанова Нацбанку № 3. Цим документом регулятор зняв кілька заборон і обмежень на діяльність валютного ринку. Зокрема, Нацбанк офіційно дозволив банкам і небанківським фінустановам продавати інвалюту через термінали самообслуговування. Деякі банки вже надавали таку послугу і раніше. Тепер до них приєднаються фінкомпанії. Але для цього ще потрібно буде отримати валютну ліцензію Нацбанку.
За різними оцінками, на це може піти 3−6 місяців. На поточний момент власники терміналів мають лише ліцензію на грошові перекази в гривні без відкриття рахунку.
Скільки буде коштувати обмін в терміналах
Під час обміну валюти в терміналах фінкомпаній клієнтам доведеться платити комісію. За попередніми оцінками, вона може скласти 2−3% від суми. Альтернативний варіант — ціна послуги буде закладатися в курс. Тобто людині доведеться продати в терміналі долар дешевше, в порівнянні з класичними обмінниками.
Коментарі - 17
КДВ и раньше была на пополнение с комиссией.
Меня это возмущает, расхождение тарифов на сайте и в реальной жизни. Но как есть.
На сайте в тарифах комиссия при любом способе пополнения.
«Меня это возмущает, расхождение тарифов на сайте и в реальной жизни.» — згідний на 100%
Возникает очевидный вопрос: зачем вообще пользоваться этим банком если в нём уже каждый чих сопровождается комиссией.
чтоб его поменять, это же одно место нужно от дивана оторвать…
я на 90% перешел в другие банки и в марте планирую полностью отказаться от привата.
Учитывая, что я живу не в Украине, у меня пока всё осталось по старому, кроме пополнения Универсалки через кассу, где за достоверность пополнения никто ничего не может сказать достоверно и банк противоречит сам себе.
Плюс были хорошие проценты, до недавнего, по депозитам.
Банк очень удобен в оплате квартплаты за украинскую квартиру, 1% на бонус-плюс при почти каждой оплате в магазине моего города, когда приезжаю, не нужно для каких-то фин. операций ставить дополнительные моб приложения (при имеющимся банкинге на ноуте).
1. чтоб его поменять, это же одно место нужно от дивана оторвать…
2. я на 90% перешел в другие банки
1. Не стоит судить по себе …
2. Для меня актуально, назовите их, я изучу. Я сейчас активно ищу замену Привату и пока не в восторге. У меня есть еще счета в других, но только гос, банках.
Что хотелось бы получить в идеале …
1. Возможность размещать и эконом. смысл (без комиссии и с процентами) валюту (достаточно большие суммы) на депозитах, чтобы банк был не совсем стремный. И конечно снятие тоже без комиссии.
2. Возможность пользоваться банкингом на компе, без мобильных приложений (по возможности) и без, как минимум, подтверждения входа через телефон (украинский номер может в любой момент перестать быть доступным) или с возможностью безопасно подвязать не украинский номер.
Відсутність двухфакторної утентифікації то просто подарунок для шахраїв. Разом з тим, бажано увімкнути заборону зміни СІМ картки без паспорту у мобільного оператора.
По темі. Я перейшов на Альфабанк з привату, об'єктивно гімняний банк для юр. осіб, для фіз краще, та все одно. Є картка в ПУМБ, там і застосунок сподобався і клієнт для ПК, гроші теж літають швидно, на відміну від Альфа. В Моно є 2 картки, все круто та вам напевно не підійде — немає клієнта на ПК. Ощад маю картку, тут сказати нема чого, ні риба ні м’ясо :) А-Банк хвалять, сам там карток не маю та чув багато хорошого.
Может еще что-то упустил … пишите, я изучу Ваш опыт
я приватовские баксы снимаю в кассе, а если нужна гривна, то в самом жадном обменнике курс лучше…