На нараді в Офісі президента України був сформований механізм, який дозволить знизити вартість транспортування газу для населення. Також напрацьовані способи зниження тарифів на газ. Про це повідомив в фейсбуці прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
Ціни на газ. У Кабміні розповіли, як знижуватимуть тарифи
«НКРЕКП терміново починає ретельну перевірку всіх газопостачальників, які на сьогодні мають найвищі тарифи на транспортування газу», — заявив Шмигаль.
Як знижуватимуть ціни
Для зниження цін на газ напрацьовано два підходи.
Перший підхід — від Міністерства енергетики та вугільної промисловості - полягає у формуванні цін на газ за формулою «ціна на європейських хабах мінус транспортування в Україну».
«Крім того, пропонується тимчасово обмежити маржу для газопостачальників. Очікуваний результат — істотне зниження тарифів і нівелювання спроб спекулянтів зберегти надприбуток в умовах формування нових європейських правил», — зазначив Шмигаль.
Читайте також: Абонплата за газ може вирости на 30% з 1 січня
Другий підхід на нараді запропонували в НАК «Нафтогаз України». Він полягає в посиленні конкуренції на ринку шляхом зобов'язання всіх газопостачальників публікувати свої річні тарифи на газ.
«Пропонується, щоб газопостачальники почали активно конкурувати за базу споживачів, що призведе до зниження тарифів. Очікуваний результат — посилення конкуренції та істотне зменшення платежів для українців», — додав прем'єр.
Читайте також: Зміна постачальника газу. Як не втратити субсидію
Нагадаємо
- Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» з листопада підвищила вартість природного газу для населення на 25,7%.
- З 1 листопада ціна за м³ газу за місячним тарифом становить 6,33 грн/м³ з ПДВ і без урахування вартості доставки газу. У жовтні ціна за м³ становила 4,70 грн.
- З листопада зросла також і вартість газу за річним тарифом — до 6,45 грн/м³ (+18,7%). У жовтневому тарифі була встановлена ціна в 5,24 грн/м³.
- 28 грудня 2020 року 55 газопостачальних компаній оприлюднили ціни на газ для побутових споживачів на січень 2021 року. У низці компаній анонсували зростання цін на газ.
Читайте також: На скільки подорожчає газ в січні 2021 року
Коментарі - 32
Ще у грудні 2019 року Президент України Володимир Зеленський анонсував зниження тарифів для людей на майже 50%
Балаболи і клоуни при владі…
А може це просто так довго розпорядження від президента до прем'єра йшло?
1. НКРЕКП сознательно лоббировал разрешение поднять цену за транспортировку без каких либо алгоритмов расчета цены, а теперь будет проводить проверку? Уволить с арестом имущества всех кто входил в комиссию по данному вопросу от НКРЕКП.
2. Все что делает или пытается управлять НКРЕКП в вопросах с Газсбытом или Облгазами игнорируется последними — взад возвращается только НКРЕКП. Последнее преткновение — пересчет по коэффициентам, в котором НКРЕКП ничего не сделал.
3. При переходе на другого поставщика все равно объем потребление газа насчитывается Облгазами с применением коэффициента — кому эта разница идет в карман? Схема то работает!
4. Термин «спекулянты» с валютного сектора перекочевал в газовый! Что ж за страна спекулянтов то у нас? Почему термин «бездарность» и «узколобие» власти не применяется? по-моему это основная причина сего бардака в Стране и в частности в газовым рынком!
5. Отопительный сезон начался с 14.10.20, а власть опомнилась 11.01.21 — через 3 месяца! Молниеносная реакция и забота о Народе Украины! До конца отопительного сезона «с этим роем не будет н и… я»!
Вывод: Простой народ в этом отопительном сезоне «кинут» на произвол «спекулянтов» благодаря коррупционерам с НКРЕКП и «бездарной» власти.
Про це повідомляє прес-служба Мінсоцполітики.
Водночас Державна служба статистики оцінює кількість домогосподарств в Україні на рівні 14,9 млн.
Таким чином, пільгами та субсидіями користуються приблизно третина домогосподарств України (близько 4,9 млн осіб).
а за границей — еще и за такие призывы можно сесть…
но почему-то ни в одном из «решений» нет ни слова о только что поднятой до неба цене доставки газа.
А вот, что на квитанции в облгаза написано, мелким шрифтом:
«Різниця в об'ємах спожитого газу в стандартних і робочих умовах за Вашим особовим рахунком за період з 1 грудня
2015 року по 30 вересня 2018 року, що не виставлялась у рахунках через рішення органів влади, становить 422.12 куб.
м. Ми з розумінням ставимось до ситуації та сподіваємось, що найближчим часом Урядом будуть розроблені механізми
врегулювання цієї заборгованості».
А може і не буде супер холодного фронту, бо синоптики — вони ж як гадалки!
https://dilo.net.ua/novyny/tretyna-gazu-v-ukrayinskyh-shovyshhah-nalezhyt-inozemtsyam/
Третина це для тебе «не багато»?
ЦЕ РАЗ! А два — сьогодні вже вийшли і сказали, що знижують ціну на 30%! Нагадати тобі який відсоток я прогнозував??? Цитую: «зеленський вийде і почне „розрулювати“ в стилі пукіна, що все для народу і що потрібно би знизити ціну на 30−50%»… Ось тобі другий доказ
https://censor.net/ua/news/3241569/taryfy_na_gaz_dlya_naselennya_budut_znyjeni_na30_op
Так що 1,5−0 на мою користь.
в хранилищах находится газ многих предприятий. Некоторые из них — продают его потребителям. Некоторые — нет. Кто-то вообще купил летом, чтобы зимой с выгодой перепродать.
или это только слухи?
Извините что немного не по-теме)
Україну очікує чергова хвиля підвищення цін на газ
Вартість природного газу на голландському хабі TTF за контрактом day-ahead (на день вперед) досягла позначки 21,3 євро/МВт·год, що є рекордним показником за останні два роки. Про це повідомляється на сайті Європейської енергетичної біржі (ЕЕх).
Від початку опалювального сезону в Україні, ціни газ на європейських хабах виросли на 48% — із 4,4 до 21,3 євро/МВт·год. Тільки за останній місяць вартість блакитного палива на хабі TTF зросла на 34% (з 15,93 до 21,3 євро / МВт · год), а за перші п’ять днів цього року з 6 по 11 січня — на 21% (з 17, 73 до 21,3 євро/МВт·год).
Експерти газового ринку пояснюють стрибок цін на ресурс в ЄС із погіршенням погодних умов і відтоком поставок зрідженого природного газу (СПГ) на ринки країн Азії. Через похолодання Європа значно збільшила споживання газу. Уже в грудні відбір ресурсу з підземних сховищ в ЄС досяг максимальних значень.
Нагадаємо, в Україні при формуванні цін на газ використовується принцип імпортного паритету, який передбачає ціноутворення за формулою «ціна на європейських хабах плюс доставка до кордону». Зокрема, така формула використовується при розрахунку базової ціни газу Оператором газотранспортної системи України, ціни природного газу для населення постачальником «останньої надії» (ГК «Нафтогаз України») і багатьох інших.
Через прив’язки до імпортного паритету українців в лютому, швидше за все, чекає також черговий стрибок цін на газ, упевнений Валентин Землянський.