Голова Нацбанку України Кирило Шевченко в інтерв'ю для ЕП заявив про наміри скасувати податок на дохід за депозитами, який зараз складає загалом 19,5%.
Голова Нацбанку виступає за відміну податку на дохід за депозитами
Податок став зайвим
За словами Кирила Шевченка, цього року Нацбанк звернувся до уряду з ініціативою відмінити податок на доходи з депозитів, адже за всю історію незалежності України такого податку не було.
«Податок на дохід з депозитів був введений в 2014 році, коли ситуація із надходженнями була просто жахливою. Сьогодні цього вже немає, є досить стала дохідна база, і ми вважаємо, що можна відмінити цей податок», — пояснив голова НБУ.
Читайте також: Як накопичують і де ховають гроші українці
Що пропонують в Нацбанку
Зараз податок складається з двох складових:
- Податок на дохід фізосіб(ПДФО) — 18%;
- Військовий збір — 1,5%.
«Про військовий збір не йдеться. Доки йде війна, його треба лишати. А от прибрати 18% ПДФО, зважаючи на те, що депозитні ставки і так низькі, ми пропонували Міністерству фінансів і Уряду в законі про бюджет», — поділився Кирило Шевченко.
За його словами, це не було враховано. Але наступного року НБУ продовжить роботу в цьому напрямку.
Читайте також: Депозити на вимогу та скарбнички замість строкових вкладів
Українці тримають гроші «під рукою»
Як писав «Мінфін», за даними НБУ, за 11 місяців обсяг коштів населення на гривневих депозитах виріс на 20,5%, на валютних(у доларовому еквіваленті) — на 1,1%. Але приріст відбувався не за рахунок строкових вкладів. Українці несуть заощадження здебільшого на безстрокові депозити або поточні рахунки.
«Частка коштів на вимогу у вітчизняній банківській системі досягла історичного максимуму, якщо брати динаміку цього показника за останні 15 років», — заявила головний експерт управління зі зв'язків з громадськістю та фінансової обізнаності НБУ Олена Тригуб. За її словами, зараз в структурі депозитного портфеля кошти на вимогу складають 48%.
Коментарі - 38
Будто это что-то меняет…
ведь за всю историю независимости Украины такого налога не было
у нас всю историю независимости миллионы работают в чёрную без уплаты налогов — давайте тогда отменим подоходный налог
О военном сборе речь не идет. Пока идет война, его надо оставлять.
Забавная логика. Так подоходный налог тогда тем более нет смысла отменять.
Подозреваю что мой юмор не всегда понятен, особенно если читатель не пересекался со мной в спорах ранее.
Главное, чтобы в сарказм и гиперутрирование не превращалась — от такого мало пользы.
Я не застал эпоху гос. облигаций и выигрышный займов. Помню лишь что они в эпоху моего детства они были синонимом отбора денег в пользу государства.
По сберкнижкам СССР платил 2% годовых. Мне сложно оценть советствую инфляцию, но думаю что эти 2% врядли сравняются с докоронавирусными 2% в польских банках. Ну и в Польше низкие проценты по депозитам дополняются дешевыми кредитами, в том числе и ипотекой. А что там было с ипотекой в СССР?
Выборы вполне справедливы и честны, потому дела обстоят именно так. И хорошо. Нельзя никого (кроме себя) заставить развиваться быстрее, чем он/она могут и хотят.
Депозиты в гривнах потеряли всякий смысл.
Или гос. бумаги в валюте, или валюта в матрасе.
1=10 при 12% это надо не 20 лет а 70-80, за 20 будет 1=3