Світовий банк не класифікує Україну як державу з низьким доходом, за якими країни «Великої двадцятки» ініціювали заморожування боргів до червня 2021 року. Про це пояснили «Укрінформу» в Міністерстві фінансів.
G20 заморозила борги бідним країнам. В Мінфіні пояснили, чому у списку немає України
Чому України немає у списку
«Ініціатива країн «Великої двадцятки» по зупинці обслуговування боргів перед офіційними кредиторами до середини 2021 року найбільш уразливими країнами стосується країн з низьким доходом за класифікацією Світового банку, до яких Україна не відноситься», — пояснили в міністерстві.
При цьому в Мінфіні підкреслили, що планують і далі здійснювати боргові виплати і виплачувати відсотки по боргах за рахунок нових позик. Хоча більше чверті українців живуть за межею бідності.
Читайте також: Країни G20 надали «кредитні канікули» бідним країнам
«У цьому році пік виплат за зовнішніми виплатами Україні вже успішно пройшла. Завдяки підтримці наших міжнародних партнерів, а саме МВФ, ЄС, Світового банку, і розвитку внутрішнього ринку запозичень Україна впевнено проходить роки пікової боргового навантаження», — додали у відомстві.
Передісторія
Раніше «Велика двадцятка» прийняла рішення продовжити до кінця червня 2021 роки програми щодо заморожування боргів 73 бідних держав. На 13 листопада 46 з них скористалися наданим правом. Загальна сума платежів, які були відкладені, становить $5,7 млрд.
Читайте також: Країни G20 виділять понад $21 мільярд на боротьбу з коронавірусом
У квітні міністри фінансів країн G20 домовилися призупинити виплати по обслуговуванню боргів для найбідніших країн. Планувалося, що заморозка виплат триватиме до кінця року, але з можливим продовженням.
Страхування від covid-19. Виплата до 50 тисяч гривень
Стежте за цікавими та ексклюзивними матеріалами про вплив пандемії на економіку в телеграм-каналі «Економіка та коронавірус».
Коментарі - 18
https://www.minprom.ua/digest/266144.html