Мінфін - Курси валют України

Встановити
15 листопада 2020, 13:18

Алмази з повітря: британський мультимільйонер почав вирощувати дорогоцінні камені

Засновник компанії Ecotricity, постачальника екологічно чистої енергії, Дейл Вінс відкриває виробництво перших у світі алмазів з нульовим впливом на довкілля, повідомляє The Guardian.

Алмази з повітря: британський мультимільйонер почав вирощувати дорогоцінні камені
Фото: bbc.com

Яким є процес створення алмазів

Дейл Вінс стверджує, що розробив єдині у світі алмази, які виробляються з вуглецю, води та енергії, одержуваної від відновлюваних джерел. Алмази буквально вироблені з повітря та отримали сертифікацію Міжнародного гемологічного інституту (IGI).

В основі створення алмазів лежить процес, який йменується хімічним осадженням з газової фази. Для цього в реактор («млин») поміщається так зване діамантове зерно — мікроскопічний центр кристалізації. До нього в камеру додають збагачений вуглецем метан і нагрівають до 800 градусів. Вуглецеві елементи поступово зв’язуються із зерном, створюючи алмаз, ідентичний каменю, якому потрібні були б мільярди років, щоб самостійно утворитися на землі.

Вінс пообіцяв отримувати вуглекислий газ безпосередньо з повітря, а водень, необхідний для виробництва метану, — шляхом розщеплення молекул дощової води за допомогою електролізної машини, що працює на відновлюваних джерелах енергії.

Читайте також: Louis Vuitton купив найбільший діамант у світі

Яким буде видобуток

За словами Вінса, його нове підприємство Sky Diamonds вироблятиме 200 каратів алмазів на місяць протягом 2021 року, проте потенційно виробництво можна розширити до 1000 карат на місяць.

Бізнесмен зазначає, що видобуток всього одного карата (0,2 г) традиційного алмазу призводить до використання 3890 л води та виробництва 108 кг викидів вуглекислого газу. Крім цього, видобуток алмазів пов’язаний з військовими конфліктами на території Африки.

Алмази будуть доступні для попереднього замовлення на початку наступного року, і попит напевно буде високий: екологічний слід, який тягнеться за гірничодобувною промисловістю, поступово змушує людей відмовлятися від природних каменів і звертати свою увагу на вирощені в лабораторії.

Вінс заявив, що сподівається кинути виклик традиційній алмазодобувній галузі, яка завдає «незворотної шкоди» навколишньому середовищу. За його словами, він ще не визначився з ціною на екологічно безпечні дорогоцінні камені.

Читайте також: На аукціоні Sotheby's продали рідкісний діамант в сто карат

Що відомо про Дейла Вінса

Для Дейла Вінса Sky Diamonds — черговий екологічний проєкт. Екс-хіпі Вінс — засновник Ecotricity, найбільшої енергетичної компанії Великої Британії, що спеціалізується на вітряній енергетиці. Крім того, він власник Forest Green Rovers — «першого британського веганського футбольного клубу»: ніхто з гравців і тренерського персоналу команди не вживають м’яса, не продається воно і під час матчів на стадіоні.

Нагадаємо

«Мінфін» писав про закриття найбільшої у світі копалини рожевих алмазів Аргайл в Австралії після вичерпання запасів дорогоцінних каменів. Це зробить рідкісні камені ще дорожчими.

Купити ОВДП від ICU: до 2,85% в доларах США

Коментарі - 4

+
+30
bonv
bonv
15 листопада 2020, 13:42
#
Подаруйте дружині алмази з повітря:))))
+
+15
bonv
bonv
15 листопада 2020, 13:43
#
Ще не визначився з ціною на екологічно безпечні дорогоцінні камені. Безцінні:))) Не буде попиту не буде і ціни. І навпаки.
+
0
Qwerty1999
Qwerty1999
16 листопада 2020, 0:40
#
Синтетические алмазы нашли успешное применение в промышленности.

По статистике, около 97%  алмазов, используемых в промышленности - синтетические.

Так что всё будет зависеть от цены - если цена будет ниже синтетических - промышленность
их скупит на корню...
+
0
SkrudjMacduck
SkrudjMacduck
16 листопада 2020, 14:03
#
Та він просто врятує землю від перегріву... 200 карат по 0,2 г це 100 г вуглецю... 300 г вуглекислоти. Алілуйя... рішення знайдено. Та він більше паперу на дозволи перевів, ніж до смерті намутить алмазів.
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися