За результатами економічного аудиту уряд встановив, що нереалізований потенціал України за останні 10 років становить $1 трильйон ВВП. Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль на презентації результатів аудиту, передає ЕП.
Шмигаль: $1 трильйон ВВП за 10 років — нереалізований потенціал України
На чому втрачає економіка
«$1 трлн ВВП за 10 років — це нереалізований потенціал нашої країни. $ 1 трлн втратили всі громадяни країни через постійні зміни векторів, незавершені реформи, відсутність довгострокової економічної стратегії, корупції, неефективного управління», — сказав Шмигаль.
Найбільшу частку в цій цифрі займають корисні копалини. За словами голови уряду, правильне використання надр може принести Україні $409 мільярдів.
«В Україні є понад 12 тисяч розвіданих родовищ корисних копалин. І тільки третина з них розробляється. Фактично, це трохи більше 4 тисяч ділянок, які сьогодні знаходяться в розробці», — сказав Шмигаль.
Згідно з результатами аудиту, Україна не використала свій земельний потенціал на $85 млрд.
Читайте також: Куди рухається економіка України і як її перезапустити
«29 років вільне розпорядження землею було обмежене, а отже її цінність була знижена в рази. За цей час у державі зникло 5 млн га землі, розвиток зрошення та інвестицій в сільське господарство було загальмоване на десятиліття, а подекуди зупинено зовсім», — зазначив Шмигаль.
Він повідомив, що за 10 років середня вартість землі сільськогосподарського призначення за один гектар зросте фактично в 5 разів.
Нереалізований потенціал України щодо використання водних ресурсів оцінюється в $12 млрд, лісових — в $40 млрд, повідомив Шмигаль.
Про що сказав президент
Представляючи Національний економічний аудит держави, президент Володимир Зеленський заявив, що «Україна — не хвора. Весь цей час Україна була просто занадто скромна, соромилася мріяти сміливо, мріяти амбітно, була нерішучою, щоб крім найбільшої країни Європи, стати ще й успішною».
Раніше прем'єр-міністр Шмигаль озвучив свій прогноз, що наступного року значні державні інвестиції і підтримка бізнесу дозволить економіці швидко відновлюватися.
Читайте також: Президент оцінив, наскільки економіка України вже постраждала від коронакризи
Падіння економіки сповільнилося
Падіння ВВП України за підсумками дев'яти місяців 2020 року сповільнилося до 5,5%. Про це повідомляється в огляді економічної активності, представленому 5 листопада.
Які сфери економіки зростають | Які сфери стагнують |
будівництво — активне продовження програми «Велике будівництво» | транспортна галузь — залізничні вантажні і пасажирські перевезення, авіація |
торгівля — відновлюється попит з боку окремих видів зовнішньоекономічної діяльності на послуги галузі | зниження попиту на природний газ |
виробництво споживчих товарів тривалого користування | сільське господарство — поглиблення темпів падіння через низький урожай |
активний розвиток роздрібного сегмента ринку — переорієнтація на внутрішній ринок і зростання заробітної плати |
Нагадаємо, в першому півріччі МЕРТ оцінило падіння ВВП в 6,5%.
За підсумками року Мінекономіки залишає незмінним прогноз по скороченню ВВП на рівні 4,8%, в тому числі скорочення ВВП в 4-му кварталі на рівні 3,0%.
Читайте також: Локдаун не потрібен: Співзасновник monobank розповів, як допомогти малому і середньому бізнесу
Коментарі - 49
Думаю все эти расчеты про утерянные триллионы из той же серии. Модель «идеального газа».
Конституция у нас была принята в 1996 году и зачастую антикоррупционные законы идут в разнобой с прописанными в ней принципами. Пример: презумпция невиновности (ст. 62), при принятии антикоррупционного законодательства от этого принципа отступили. Почему, «папередники» не внесли оговорку в Конституцию об особом порядке для дел связанных с коррупцией - понятно (не было достаточно голосов). А вот почему новая власть, которая пришла на лозунгах о борьбе с коррупцией этого не сделала, не ясно. У КС всего одна функция проверять нормы законодательства на соответствие Конституции. Если его сейчас навернуть или заблокировать, можно будет легко протянуть много нехороших вещей.
Принимая под давлением наших гибридных ''союзников'' псевдоантикоррупционное законодательство, наши власти позабыли об основополагающих принципах права.
И, КСУ в принципе можно понять.
Нормы, которые они отменили, по сути эталонно-кретинические.
Нагадаємо, раніше в «макроекономічному і монетарному огляді» Нацбанку повідомлялося, що падіння в базових галузях економіки України прискорилося в чотири рази. Завдяки таким як Шмигаль нелохам і непрофанам.
Если при «папередниках» теряли в среднем по 100 млрд и при этом экономика росла, то какие цифры теперь при новом, незамутненном разумом президенте?
Шмигаль прогнозує, що за десятиліття ринку землі Україна отримає близько 85 млрд доларів. Вже один, такий самий як ти, непрофан, прогнозував ріст економіки України за 5 років на 40%… Поки що маємо реальне падіння…
Хотя, справедливости ради надо добавить, наши работодатели (зачеркнуто) рабовладельцы тоже приложили руку к этому.
Не секрет, что в Украине нищенскте з/п при отвратительных условиях труда, и скотскому отношению к работникам.
В Польше отношение столь же скотское, но там хотя бы платят з/п.
А не милостыню, как у нас.
Нэхай сам и реализует это все.
Если получится конечно.
Это ж не ''Энергоатом'' олигархам продавать.
Чем не результат? Ещё отменили неприкосновенность, чего у Порошенко в планах не было. Рынок земли, кстати, в планах был, но он только зарождается после принятых законов. А КМУ за 1+ год уже перезагружался. Профан сменился Шмыгалём. А с коррупцией всё будет плохо пока не начнутся обещанные Зеленским посадки. Кстати у Порошенко реально хорошие шансы стать президентом после Зеленского несмотря на нынешний весьма низкий рейтинг. Опыт вытаскивания страны из задницы у человека есть.