Комітет ВР з питань фінансів, податкової та митної політики пропонує формувати податок на нерухоме майно за його оціночною вартістю замість площі об'єкта нерухомості. Відповідний законопроєкт подали в Раду.
Депутати пропонують формувати податок на нерухомість за її оціночною вартістю
Про це написав у фейсбуці голова парламентського комітету Данило Гетманцев, закликавши направляти до комітету пропозиції до законопроєкту.
Що пропонують
Законопроєкт пропонує визначити базою оподаткування оціночну вартість нерухомості або його частини, визначеної суб'єктом оціночної діяльності відповідно до законодавства.
За словами Гетманцева, масова оцінка нерухомості в межах населеного пункту, результати якої використовуються для цілей оподаткування, проводиться раз на п'ять років, за межами населених пунктів — раз на 10 років.
Читайте також: Коли 570 тисяч жителів столичних «хрущовок» отримають нове житло
Для нововведеного об'єкта нерухомості базою оподаткування є оціночна вартість на дату набуття права власності на об'єкт.
Ставку податку для житлової та нежитлової нерухомості встановлюють органи місцевого самоврядування залежно від розташування і типу нерухомості. Вона становить, відповідно, не більше 0,2% і 0,3% від оціночної вартості об'єкта за 1 кв. м.
Читайте також: Податок на житло хочуть рахувати по-новому: що пропонують в Раді
При цьому, якщо у власності фізособи більше п'яти об'єктів житлової нерухомості, то для шостого і кожного наступного об'єкта по зростанню оціночної вартості ставка податку застосовується з коефіцієнтом 3.
Законопроєкт також передбачає виключення всіх пільг зі сплати податку на нерухомість. Однак місцева влада має право встановлювати пільги у вигляді зменшення ставки або введення режиму звільнення від сплати податку на певній території.
Не обкладати податком пропонують тільки житлову нерухомість пенсіонерів, осіб з інвалідністю, ветеранів війни та праці, неповнолітніх і недієздатних осіб, за умови, що вони володіють лише одним об'єктом нерухомості і його оціночна вартість не перевищує 300 (для міст понад 1 млн жителів) і 100 (менше 1 млн) мінімальних зарплат для квартир, і відповідно 600 і 250 «мінімалок» для будинків.
Читайте також: Податок на нерухомість. Що пропонують змінити
Крім того, документ пропонує віднести деякі інженерні споруди і підземні та надземні паркінги до об'єктів нежитлової нерухомості.
Коментарі - 41
Конечно, после увеличения налогов, бюджетный дефицит и долг соответственно будут расти.
Но ипотеки нет, потому что у нас моратория на взыскание валютной ипотеки.
Пошли на*!
Зараз податок на нерухомість платять тільки ті, хто живе в квартирах від 60 кв. м і в будинках від 120 кв. м. Ставка податку – не більш 1,5% мінімалки за кожен квадрат, пише Obozrevatel.
Глава Комітету податкової, митної та фінансової політики Данило Гетманцев розповів, що для оцінки вартості житла використовуватимуть кадастровий реєстр, який планують оновити. З його слів, чиновники перевірять вартість житла кожного українця й надішлють квитанції тим, у кого дорогі квартира або будинок.
«Наприклад, якщо у вас триповерховий будинок у передмісті Києва, а мені від бабусі залишився будинок такого ж метражу в поганому місці, ми будемо платити однаковий податок. А це неправильно. У нас є база оцінки нерухомості, дали час підготувати базу. Стягуватимуть податок залежно від вартості житла», – розповів Гетманцев.
Аналітик Сергій Родлер каже, що нова система нарахування податку на нерухомість призведе до постійного зростання розміру платежів.
«Не думаю, що це хороша ідея. На відміну від європейських країн, в Україні вкрай нестабільний курс валют. До того ж, варто очікувати нескінченних суперечок на тему справедливої кадастрової оцінки з вимогою переглянути її в меншу сторону з боку населення і в більшу з боку органів влади», – поясн
В кабінеті у начальників, які беруть відкати, висить портрет Президента обличчям до стіни.
Інструкція:
1. Дати грошей у борг.
2. Довго чекати.
3. Запитати, коли віддадуть.
Готово.
Ви - погана людина.
*не более 0,2% и 0,3% от оценочной стоимости объекта за 1 кв. м.*
200 долларов в год? За однушку? А с ремонтом 300?
А за трёшку получается 400 - 500? Неплохо. Так это за одну только квартиру...
Ну а нормальные люди большой одной и не имеют, они несколько семей в одной живут.
https://minfin.com.ua/blogs/grugoriyholand/158130/
Специально для руководителя проекта - ты знаешь, что с 1 января 2020 года бляху рвствможить не возможно, только через «заезд» при оформленной «первички» и только после уплаты штрафа от 8500 гривен до 150000 гривен. а с 25 марта 2020 года даже через заезд не возможно. Специально для неуча и манипулятора - существует три нормативных с ТКУ способа ввести авто на таможенную территорию 1 в режиме «импорт» 2 Временный ввоз ( срок до 1 года при консульском учете ) и режим 3 Транзит. При режиме импорт - наличие оформленной декларации, при обязательной 100% предоплате всех таможенных сборов ( Акциз индивидуально от 150 Евро , Пошлина 10% НДС 20% ) наличие действующего ТО или справки подтверждающей возможность восстановления авто ( для авто из США ) купчей и справки о снятии с учета для транзита в режиме экспорт. Закон 3704 ( не принятый и не рассмотренный в комитете ВР ) направлен на уменьшение акциза для авто в режиме «импорт» и ни каким боком «блях» ( режим - временный ввоз или транзит) не касается . Более того существует альтернативный закон ....
Я думаю дальше этот «бредовый» разговор надо прекращать!
я тебе говорю что в законе где вводится шаровая растаможка для 73% электората текущей власти, в этом же законе впервые появилась норма понижения премиальности авто с 375 до 200 минимумом ЗП, как компенсатор того что евробляхеры не платят в бюджет, а из-за падения официальных покупок авто появилась дыра
Овощной Стоматолог беспределил с бизнесами, а эти со всем народом Страны.
Одни миллионы, другие - мелочь по карманам..
но суть, к сожалению, одна - ворье.
Всем наплевать на Страну и Народ...
1 Автомобили -целиком согласен надо навести порядок -ограничение на воз и производство не ниже ЕВРО5, но при этом топливо только ЕВРО5 а «руцкий» сурагат! Для защиты рынка и производителя ввести пошлины с расчетом 1евро 1 куб см. И обязательный ТО по принципу раз в год, нет ТО нет страховки и блокируется тех паспорт. Ввести помимо налога на дорогие авто, Эко налог, налог на утилизацию и квартальный «дорожный» налог ну и семнадцати уровневую систему оценки страхового случая (от хранения авто до водительского стажа).
2 Налог на недвижимость как в ЕС прогрессивный с оценкой налоговиками от 0.1 до 1% ( в зависимости от места постройки)
Я просто удивляюсь - новость о повышении тарифов до европейских уровней вы приняли очень спокойно. И никто даже не задал вопрос о принципе ценообразования на природный газ. Что все нормально??? И ни кто не подумал где брать деньги - главное это же по европейски!
Так что еще раз - мы куда идем, в Европу значит все должно быть по европейски тем более большинство пользователей этого ресурса даже и не ощутят это материально, а остальное население -как вы их называете ...плебс... зебобики.. нищеброды как ни будь выживут.
Ну и вопрос по экологии, а ни кто не знает какой штраф за пикник в лесу, скажем в Швеции или в Германии? Так что скоро мы узнаем реальную стоимость жизни в Европе наложенную на наши реалии. А кому не нравится, значит против европейского будущего нашей страны. значит кто ,правильно.
Елки-палки, вместо создания новых предприятий - бесконечная дойка.