Україна та Велика Британія підписали меморандум про співпрацю між департаментом з гарантування експортних кредитів (UK Export Finance) та Кабінетом міністрів в особі міністра фінансів. Про це повідомляє Офіс президента.
Британія надає 2,7 мільярда євро кредитних гарантій для торгівлі з Україною
«Ми привезли з Великої Британії два з половиною мільярди фунтів стерлінгів. Це нова сторінка українсько-британської співпраці та безпрецедентна подія для України», – наголосив президент Володимир Зеленський.
Умови меморандуму
Згідно з умовами меморандуму, UKEF відновлює роботу в Україні з підтримки британського експорту та надасть кредитні гарантії розміром до 2,5 млрд фунтів стерлінгів для українсько-британських торговельних контрактів.
Кредити видаватимуться на 10 років під ставку – 2,5% у євро та 3,5% – у фунтах стерлінгів, а пільговий період (коли можна не виплачувати відсотки) складатиме 3 роки.
Рівень локалізації британської частки виробництва – 20%, а це найнижча аналогічна вимога серед інших експортно-кредитних агенцій Заходу. Це означає, що кредит може видаватися за умови залучення британських виробників лише на п’яту частину.
Підтримку UKEF зможуть залучити конкретні галузі, визначені у меморандумі про взаєморозуміння з урядом України.
Читайте також: Британська Vaultex допоможе НБУ реформувати готівковий ринок
Виділені кошти можуть використати для реалізації інвестиційних проєктів у сферах безпеки та оборони, сільського господарства, інфраструктури, енергетики та охорони здоров'я. «Але ми не обмежуємось лише ними», – додав Зеленський.
UKEF підтримує експорт усіх видів товарів і послуг з Британії та допомогає підприємствам будь-яких розмірів успішно виконати експортний контракт.
«Рішення про залучення UK Export Finance на український ринок і підписання цього меморандуму є знаком довіри та підтримки з боку Великої Британії тих трансформаційних змін, які зараз відбуваються в Україні. Переконаний, що це відкриє нові можливості для партнерства між економіками наших країн, зокрема у сферах оборони та безпеки, відновлюваних джерел енергії та транспортної інфраструктури», – зазначив міністр фінансів Сергій Марченко.
Нагадаємо
8 жовтня Україна та Британія підписали угоду про вільну торгівлю та партнерство. Угода була підписана президентом Володимиром Зеленським та прем'єр-міністром Британії Борисом Джонсоном.
Коментарі - 35
Цікаво, ця угода була навмисно підписана в день народження Путіна? )
Українцю не варто казато «гоп!», поки не... ))
Ну і ще є корвет (колись малий протилодочний корабль), якому скоро півстоліття стукне, і який судячи з усього вже відправляється на утилізацію. І один старий ракетний катер, якому теж вже за сорок, і який теж невідомо чи в боєздатному стані на сьогодні.
І у разі якихось активних дій Росії у Чорному морі Україні залишиться тільки спостерігати і сподіватись що хтось допоможе (що навряд чи).
А сучасні ракетні катери при відносно невеликих вкладеннях є досить ефективним засобом стримування.
Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/economics/other/virobniki-shotlandskogo-viski-zadovoleni-torgovelnoyu-ugodoyu-mizh-ukrajinoyu-ta-velikoyu-britaniyeyu-ostanni-novini-11175593.html
Кожному третьому українцю, який має роботу, не вистачає зарплати на задоволення необхідних життєвих потреб.
Дві третини українців вважають, що життя в Україні погіршується. Епоху «бідності» змінили на зе-злидні?
Щезни канарейка! Ти мені не цікава..
Як мінімум, дивно порівнювати порошенка і зеленського. Порошенко отримав країну в стані активної війни, без грошей/резервів, армії, міжнародної підтримки і корумпованим державним апаратом. В свою чергу, Зеленський отримав країну, де війна знаходиться повністю під контролем, з рекордними запасами золотовалютних резервів, в міру стабільною гривнею, повною казною грошей, низькою процентною ставкою та інфляцією, світовою підтримкою і налагодженими стосунками з міжнародними кредиторами.
Це загальновідомі факти, які неможливо заперечити. Проте, для мене залишається загадкою чому більшість заслуг порошенка (навіть цей самий фундамент, який будв закладений для дешевих кредитів) приписують саме зеленському, бо він поставив остаточний підпис)
Нажаль, основною проблемою України є не верховна рада, президент чи інші державні інституції, а несвідомі українці, які вірять у все, що їм говорять.
Оце діло!
1,25 мільярда фунтів стерлінгів, які Лондон планує надати на розвиток Військово-морських сил (ВМС) України, є кредитними коштами, які Київ повинен буде повернути за 10 років. На ці гроші планується побудувати 8 ракетних катерів, причому частину з цих коштів освоять в Великобританії.
Йдеться про проект, який був запропонований Україні ще в кінці серпня. Відповідно до нього Англія розгорне й прокредитує будівництво 8 ракетних катерів для ВМСУ.
При цьому 2 перших корпусу виготовлять на британській верфі за участю фахівців українського підприємства-виробника (його має визначити уряд). І лише потім виробництво буде здійснюватися в Україні, на верфі, яку уряд вибере та погодить з британською стороною.
Важливо, що мова йде саме про позику. Кредит у розмірі до 1,25 млрд фунтів стерлінгів (1,6 млрд доларів) Британія надасть Україні на 10 років.
Но если учесть, что меморандум всего лишь документ с изложением взглядов правительства на какой-н. вопрос… а не обязательство для выполнения, то вообще ни о чем, кроме как для отчета о командировке и командировочных для себя и не только, судя по последующим разборкам с набу
А что там с нашим экспортно-импортным агенством? Или оно не нужно; потому что у нас есть Зеленский с Марченко?