На цьому тижні експерти прогнозують незначне зростання курсу долара до гривні. Долар на міжбанку може торгуватися через тиждень поблизу 28,4 грн, а готівковий долар в банках може торгуватися близько 28,3/28,5 грн. Про це заявив старший аналітик Альпарі Вадим Іосуб.
Аналітики розповіли, що очікує на гривню в жовтні
Ситуація на валютному ринку
За минулий тиждень курс долара до гривні незначно виріс на всіх сегментах валютного ринку на 0,3-0,4%.
Так, з минулого понеділка офіційний курс долара США, встановлений НБУ, зріс з 28,17 до 28,27 грн (+ 0,3%). Попит/пропозиція долара на міжбанку, за даними компанії «УкрДилінг», за цей же час зросли з 28,23/28,25 до 28,31/28,33 (+0,3%).
Читайте також: Цінова «стеля» 28,50 грн/$: 6 факторів, які визначать курс на цьому тижні
Середні курси купівлі/продажу готівкового долара в банках за тиждень виросли з 28,10/28,30 до 28,20/28,39 (+0,4%/+0,3%). При цьому спред між середньою продажем і середньої покупкою зберігся на рівні 0,7%.
Що кажуть в НБУ
За словами заступника глави Нацбанку Дмитра Сологуба, відновлення бізнес-активності в Україні зазвичай відбувається в третьому кварталі року. Це майже завжди призводить до збільшення попиту на валюту і зростання курсу долара до гривні.
Сологуб зазначив, що з точки зору сезонних тенденцій на валютному ринку, за винятком минулого року, який вийшов трохи специфічним, в усі роки до цього девальвація відбувалася в третьому кварталі.
Читайте також: Хто винен у девальвації гривні
За його словами, девальвація відбувалася іноді у вересні, іноді в серпні. І її темпи були більше, ніж ті, які ми спостерігаємо зараз. Раніше було приблизно 5% девальвації за місяць.
Що тисне на гривню
Водночас на фінансових ринках продовжує спостерігатися турбулентність. Курс гривні до долару США з початку вересня девальвував на 2,1%. Попит на іноземну валюту переважав над її пропозицією: у середньому з початку вересня на $23 млн. на день.
Зниження обсягу ОВДП у власності нерезидентів, яке з початку місяця становило 3,3% (-2,9 млрд. грн або близько $100 млн.) стимулює збільшення попиту на іноземну валюту.
Надлишковий попит на іноземну валюту задовольняється в основному за рахунок валютної позиції банків, а також завдяки інтервенціям Національного банку з продажу іноземної валюти, спрямованим на згладжування надмірних ринкових коливань.
Читайте також: Український бізнес на 2021 рік заклав курс долара на рівні 29 гривень (опитування)
З початку вересня сальдо інтервенцій Національного банку на міжбанківському валютному ринку становило -$77 млн., з початку 2020 року +$1,1 млрд. Після здійснення Міністерством фінансів виплат за зовнішнім запозиченням у розмірі понад $2 млрд. обсяг міжнародних резервів НБУ знизився до рівня близько $27 млрд. Проте цей обсяг залишається достатнім для підтримання стабільності валютного ринку та здійснення планових виплат за зовнішніми запозиченнями уряду та Нацбанку.
Разом з тим, на готівковому валютному ринку продовжує спостерігатися переважання пропозиції іноземної валюти над попитом. З початку вересня банки придбали $113 млн., з початку 2020 року – понад $1,2 млрд.
Коментарі - 10
Нацбанк обіцяє не стримувати гривню, але це вже відбувається.
Долар продовжує міцнішати, а гривня – слабшати. Тренд на знецінення гривні продовжиться.
Включить простой анализ торговых площадок и посмотреть на ситуацию с рынком валют, по ходу это для вас проблема. «узко мыслите»?.......
Если кому-то не нужны сотки баксов старого образца — без проблем приму за пол-цены
или поменяю на новые — один к двум…
Какие же они аферисты — обычные украинские бизнесмены…
Купить подешевле и продать подороже — обычный бизнес…