Ціни на золото активно знижуються четвертий день поспіль, наблизившись до $ 1850 за унцію. З серпневих максимумів падіння склало вже більше 10%. Чому жовтий метал більше не цікавить інвесторів і як низько опустяться ціни на нього, — «Мінфін» зібрав думки експертів.
Золото дешевшає: до яких відміток скотяться ціни
Три причини зниження цін на золото
Експерт Bcs Express назвав основні фактори, які чинять тиск на котирування дорогоцінного металу.
По-перше, це зміцнення долара США — індекс DXY за останні чотири дні додав 1,6%, вирвавшись з боковика, що тривав з початку серпня. Посилення «американця» традиційно негативно відбивається на динаміці дорогоцінного металу та інших commodities.
Формальним імпульсом до зростання індексу долара стало засідання ФРС, що відбулося на минулому тижні. Висновок з підсумків засідання: регулятор все ще готовий надавати ринкам монетарну підтримку, але про екстрені заходи стимулювання економіки вже не йдеться. Це означає зниження інфляційних ризиків, а разом з ними — і котирувань золота.
Другий момент — початок відтоку спекулятивного капіталу з золота, вплив якого на котирування був дуже значним в останні місяці. Запустили цей процес сигнали, подані ФРС.
Читайте також: 6 компаній, акції яких можуть перетворити $1 тис. на $1,5 млн
Ралі металу з середини липня було обумовлено інвестиційним попитом і припливом капіталу. З фундаментальної точки зору зліт золота в світі слабкого промислового і ювелірного попиту був відірваний від реальності.
Третій момент — на дорогоцінні метали тисне зниження ризиків для світової економіки з боку коронавируса. Зараз деякі країни змушені знову вдатися до карантинних обмежень. Але ринок живе очікуваннями швидкої появи і розповсюдження вакцини. Таким чином, ймовірність «жорсткого» карантину і його серйозних наслідків знижується, що скорочує попит на безризикові активи.
Які активи дешевшають разом з золотом
Слідом за золотом пішли в піке і ціни на срібло. Тут найбільш важливим драйвером для котирувань останнім часом була спекулятивна складова. Тепер, коли спостерігається відтік капіталу з активу, ціни почали стрімко коригуватися, повертаючись до більш виправданих рівнів. За останні чотири дні котирування втратили 17%, від максимумів серпня падіння склало близько 24%.
Деякі аналітики також побоюються, що слідом за дорогоцінним металом оновить мінімуми і біткоїн (BTC). Падіння вартості біткоїну почалося з середини серпня після того, як найбільша цифрова валюта сягнула річного максимуму на рівні $ 12 400.
Що буде далі
На поточний момент немає впевненості в тому, що ціни на золото зможуть повернутися на історичні максимуми найближчим часом.
Навпаки, спекулятивна природа підйому котирувань в останні місяці створює ризики продовження відтоку капіталу в короткостроковій перспективі. Суніл Кумар Діксіт, фахівець по золоту, вважає, що пробій золотих котирувань нижче $ 1 860 за унцію може бути дуже швидким.
Аналітики вважають, що золото може опуститися до $ 1 690, після чого знову відновить зростання.
«Якщо на даному етапі зірки зійдуться правильно для золота, і DX почне свій розворот, щоб досягти рівня нижче 92, це має підштовхнути жовтий метал до нових рекордних максимумів $2 300 $2 500 на тлі наступної «бичачої »хвилі», — говорить Суніл Кумар Діксіт.
Срібло, тим часом, може очікувати повний крах, оскільки спотова ціна вже опустилася нижче позначки $24 за унцію і ризикує впасти нижче $ 22,4.
Читайте також: Що таке ETF та як на них заробляти
Кайл Куіндо з Blackbull Markets Limited пропонує таке пояснення: «Інвестори, які вкладаються в метали та сировинні товари, такі як нафта, срібло і золото, як правило, вкладають свій капітал в ETF. Однак інвестори почали забирати гроші з цих ETF, особливо із забезпечених сріблом біржових фондів, побоюючись, що ралі срібла, можливо, закінчилося».
Коментарі - 29
Не все так однозначно.
24 сентября был днем истечения опционов на COMEX (самая важная в мире биржа золота для установления цен) и Лондонской бирже драгоценных металлов (второй по значимости). Банки продали золота на десятки миллиардов долларов по гораздо более низким ценам. По этой причине им пришлось атаковать цены на золото до 13:00 24-го числа (дата / время погашения). Если бы это фиктивное бумажное золото было допущено к погашению на уровне 1960 долларов или выше, коррумпированным банкам пришлось бы выплатить инвесторам десятки миллиардов долларов. Поэтому они действовали незадолго до наступления срока погашения, чтобы атаковать цену на золото. В следующем комментарии я объясню, как банки искусственно занижают цены на короткие периоды времени.
Спекулянты, не вступающие в сговор, всегда устанавливают стоп-лосс для своих инвестиционных позиций. Это клиенты тех же банков, которые манипулируют рынком. Банки точно знают, где сгруппировано большое количество этих стоп-приказов. Наполняя рынок, они снижают цены до существующих заказов на продажу. Ордера на продажу срабатывают автоматически. Роботы продаются по любой цене, что еще больше снижает цены. Наконец, коррумпированные банки медленно и осторожно выкупают свои ложные обещания, также немного зарабатывая на разнице в цене.
Банковские манипуляторы промывают и повторяют этот процесс годами. Вот почему цены на золото обычно делают 3 шага вперед и 1 шаг назад. Но долго сдерживать цены они не могут и, по правде говоря, не хотят. В 1932 году золото продавалось по 20 долларов за тройскую унцию. В 2020 году он будет продаваться по цене более 1800 долларов за тройскую унцию даже после манипуляций. Это означает, что цена выросла в 90 раз за 88 лет по отношению к доллару США. Что еще мне нужно сказать?
І ще одне. В 1932 році золото було по 20 дол за унцію. В 2012 році 1900, а в 2016 році 1000… і вже зараз знову 1900. Іншими словами, за 8 років нуль прибутку, більше того, було зниження майже вдвічі… додай витрати на валідол протягом 5 років і отримаєш універсальний засіб збереження.
Знаєш що, розкажи ще всім про те, як нафти можна було накачати по горло і ще й по 40 доларів за це здерти, адже була ж ціна на фючерси по мінус 40 баксів за бочку. У менп був один знайомий, який розказував про двійника землі на тому боці Сонця. І ми його не бачимо, бо Сонце в очі сліпить. Так смішно щоками тряс. Я твій комент читав і про нього згадав. Той ще заговорщик був.
«Карантин: Безробіття в Україні зросло майже до 10%»
https://minfin.com.ua/2020/09/25/52902502/