Із закінченням місцевих виборів істерика навколо валютного ринку повинна стихнути. Про це в своєму блозі на «Мінфіні» написав член Ради НБУ Віталій Шапран.
Вагомих причин для катастрофічної девальвації гривні немає — експерт
Віталій Шапран нагадав, що девальвація долара до євро, яка тривала з липня, зробила наш експорт в єврозону більш вигідним. Невелика девальвація гривні до долара має також позитивно позначитись на нашому експорті.
«Перекази від наших заробітчан (ще одна помітна частина нашого платіжного балансу) впали всього на 5-7%. Країна збере врожай зернових ненабагато менший, ніж в 2019 році, і продасть частину цього врожаю за кордон за цінами, які ненабагато нижчі. Так що серйозних причин для якоїсь катастрофічної девальвації зараз немає», — вважає експерт.
Чому слабшає гривня
На думку Віталія Шапрана, всі 100% відповідальності за невелику девальвацію гривні, яка відбулась останнім часом, лежать на політиках, що рвуться до влади на місцевих виборах, і на їх експертах.
Читайте також: Влада перейшла до ручного керування курсом
«Я з величезним сумом спостерігаю, як деякі експерти, пов'язані з різними маленькими, але дуже амбітними політичними силами, просто радіють після кожної негативної новини про співпрацю України з МВФ, про ослаблення гривні до долара. Ну ладно б вони просто раділи, але ж на цьому справа не закінчується: в Інтернет-ЗМІ і на телеканалах відбувається розхитування ситуації в стилі «все загинуло», «грошей від МВФ немає», «НБУ змінює менеджмент і якусь політику» і т.д., хоча НБУ поки мало що змінив », — пише член Ради НБУ.
Аномальна ситуація
Експерт констатує, що на початок вересня в Україні склалася дійсно нестандартна ситуація, яка призвела до економічних аномалій.
Читайте також: Готівковий ринок заливає доларом: чому це погано
«У нашій країні (та й у наших сусідів) ще ніколи штучно не уповільнювали товарообіг, не обмежували зайнятість і при падінні ВВП активно не накачували економіку грошима без моментальних інфляційних наслідків», — зазначає Шапран.
Він також допускає, що в ситуації, що склалася, зростання ділової активності на валютному ринку і зростання цін в окремих секторах масового споживання буде зараз неминучим супутником відновлення української економіки.
Повний текст блогу читайте тут
Коментарі - 33
Зато есть масса не серьёзных причин для девальвации…
И одна из самых не серьёзных причин — дефицит бюджета страны Украины…
С его уровнем зарплаты в Совете НБУ - ему никакая девальвация
не страшна - хоть ползучая хоть катастрофическая...
Для чего сравнивать Украину с США, Швецией и Японией? Какие выводы из этого можно сделать? Никаких, ну вот он никаких и не делает.
Как всегда в девальвации виноваты пересични, которые наличную гривню понесли на доллары менять. А понесли они её менять, потому что их всепропальщики по телевизору разогревают тем, что без сотрудничества с МВФ мы все умрём.
И неважно, что отчет ФГВФЛ рапортует об увеличении гривневых депозитов — https://minfin.com.ua/2020/09/23/52831567/. Если факты противоречат теории — тем хуже для фактов.
Неважно, что в Бразилии, России, Турции, Тайланде, Индонезии МВФом прикормленные эксперты никого по телевизору не пугают, но при этом изменение обменного курса их валют к доллару за прошедший год если не совпадает с нашим, то очень сильно на него походит.
Но сравнивать Украину с развивающимися странами — это уже как-то для видного эксперта неудобно. А ещё и сходства найти, так это вообще ужас, ведь тогда лишишься главного козыря в любом экспертном прогнозе — «уникальности ситуации».
В общем, да. С такими экспертами, да ещё и при должностях в НБУ, с нашей монетарной системой будет полный п… орядок.
> «НБУ меняет менеджмент и какую-то политику» и т.д., хотя НБУ пока мало что изменил.
При том что 80% топ-менеджмента обновилась и изменения в политике очень заметны в подходе к интервенциям на рынке.
1.
Порохоботи: Робіть правильний вибір, бо буде гірше!
Зєлєбоби: Порохоботи, йдіть у дупу!
2.
Сало гірше.
Порохоботи: Пля, ну ми ж казали! ((
Зєлєбоби: Порохоботи, йдіть у дупу!
3.
Йдуть у дупу разом.
https://kurs.com.ua/novost/217581-rinok-gaza-i-dolgi-pozicija-naftogaza
А Колобок своё дело знает...
Об этом на пресс-конференции на тему «Украина: какие инвестиционные проекты вернут Украину в поле зрения иностранных инвесторов?» сказал министр развития экономики, торговли и сельского хозяйства Украины Игорь Петрашко, сообщает корреспондент Укринформа.
«В начале апреля мы прогнозировали урожай по зерновым на этот год на уровне 72 млн тонн. Сейчас, исходя из того, что завершился сбор пшеницы, завершается подсолнечника, начинается кукурузы, прогнозы сейчас будут ниже. Мы считаем, что урожай будет 68 млн тонн. Пожалуй, пересмотров по урожаю больше не будет», - сказал Петрашко.
Может хотя бы потому, что новые не придут в следующий раз? Как минимум под такой процент точно не придут, не?
А что будет с процентами по кредитам для пересічного если получим рост курс более 10%?
а сейчас проблема - 64 или 68 миллионов тонн...
Якщо держборг погашатимуть внутрішніми ресурсами – це емісія. Тоді доходи українців знеціняться. По зовнішньому запозиченню бачимо проблеми у співпраці з нашими міжнародними партнерами.
Замість створення умов для бізнесу, щоб зростала економіка, а відповідно зарплати, влада пішла іншим шляхом – давайте просто збільшимо мінімалку і скажемо «Ви почали жити краще». У попередні роки мінімальна зарплата збільшувалася повільнішими темпами, а реальна – швидшими. Це був правильний підхід. Створювалися умови, коли бізнес мав можливості платити працівникам більше", - каже економіст. Відчуйте наслідки.
По словам Сологуба, резервы сейчас находятся на достаточно хорошем уровне, поэтому от этого формата интервенций можно отказываться и работать стандартными инструментами. Также он добавил, что НБУ рассматривает такие вопросы раз в квартал, когда тактику интервенций утверждают на монетарном комитете, в октябре это вопрос снова будет обсуждаться.