Трудові мігранти переказали в Україну в червні 2020 року $856 млн, що на 8,5% менше, ніж в червні 2019 року. Про це свідчать дані НБУ.
Менше мільярда. За час карантину перекази заробітчан істотно скоротилися
Обсяг грошових переказів в Україну в липні 2020 року склав $922 млн. Це на 13,5% менше, ніж за аналогічний період 2019 року. Також ця сума на 7,2% менше, ніж в останній місяць перед карантином (лютий 2020 року).
Скільки грошей переказали з початку 2020 року
За сім місяців поточного року обсяг грошових переказів в Україну від фізичних осіб скоротився на 5,3%, до $6,29 млрд у порівнянні з 2019 роком, коли цей обсяг склав $6,64 млрд.
Читайте також: Куди подінуться наші заробітчани після карантину
Як переказували кошти
Через:
банки — $ 2,57 млрд (40,9% загальної кількості).
неформальні канали — $ 2,27 млрд (36,1%).
міжнародні платіжні системи — $ 1,45 млрд (23%).
В цілому за минулий рік обсяг переказів від трудових мігрантів в Україну склав $ 12 млрд.
Скільки заробітчан повернулося
Згідно з даними уряду, за час карантину в Україні повернулося 2,2 млн заробітчан.
Раніше повідомлялося
Верховна Рада ухвалила законопроєкт, яким пропонується заборонити стягувати з українців гроші за пошук вакансій за кордоном.
Коментарі - 10
Оооок.
Неформальные каналы – $2,27 млрд (36,1%).
Фрилансеры — кучей разных способов, но не переводами от физлиц.
Так и заробитчане переводами не злоупотребляют. Что там посчитано у НБУ — чёрт его знает.
А к примеру схема Идея-банка с Гетинбанком — то вообще не перевод и не известно попадает ли он в какую-то статистику.
Это не более чем догадка: у НБУ нет данных об отправителях, информацию ему предоставляют банки, платежные системы. А они тоже не всегда знают кто отправитель поскольку это только у нас есть система кодирования счёта несущая информацию о владельце. В Польше нет (имею четыре счёта в разных банках), в Великобритании нет (в общей сложности имел четыре счёта), в Литве и Бельгии нет.
Конечно можно прочитать название отправителя, но поскольку оно не стандартизировано автоматически определять физлицо это или нет врядли кто будет. Да и зачем? Если перевод заинтересует финмониторинг с ним будет работать человек, а он легко без сложных программных алгоритмов определит отправителя.
А вот кто получает на украинской стороне — тут как раз и банки и платежные системы знают и как раз это скорей всего и является основой «статистики».