Мінфін - Курси валют України

Встановити
21 серпня 2020, 8:50

Знижувати інфляційну ціль — передчасно — НБУ

У НБУ заявили, що зниження інфляційної цілі, яка зараз становить 5%, на сьогодні може бути передчасним рішенням. Про це йдеться в повідомленні регулятора в фейсбуці.

У НБУ заявили, що зниження інфляційної цілі, яка зараз становить 5%, на сьогодні може бути передчасним рішенням.
Фото: bank.gov.ua

Чим аргументують

"Інфляційна мета НБУ 5% встановлена ​​лише п'ять років тому, і тільки в минулому році вона була досягнута. Щоб знизити інфляційні очікування бізнесу і населення, тобто їх побоювання щодо майбутніх цін, центральні банки зазвичай тримають інфляційний таргет на одному рівні багато років.

Якщо протягом цього часу центральний банк показує здатність досягати своєї мети, він здобуває довіру бізнесу і населення, а це позитивно впливає на розвиток економіки. А потім вже й мету можна переглядати в бік зниження ", — пояснили в Нацбанку.

Читайте також: Рада НБУ планує зберегти таргетування і гнучкий курс гривні до долара

«Прийнятним є перебування інфляції в діапазоні 5% +/- 1 п.п. Незначні відхилення не зашкодять економіці. Але якщо інфляція буде відхилятися від мети значно, то НБУ буде вживати заходів, щоб повертати її в зазначений коридор.

Для цього НБУ, зокрема, оперує обліковою ставкою: робить гроші або дешевшими, щоб підживити інфляцію і економіку, або дорожчими — щоб гальмувати зростання цін», — додали в Нацбанку.

НБУ відзначає, що у світі немає жодної успішної країни, яка б мала стабільно високу інфляцію.

Читайте також: Рада НБУ назвала ключові елементи основ монетарної політики

«Що вища інфляція, тим більші істотні її коливання, а що більші коливання -то більша невизначеність з майбутнім, яка заважає приймати зважені рішення як бізнесу, так і громадянам», — зазначили в НБУ.

«Втім, і нульова інфляція або навіть зворотний процес загального зниження цін (дефляція) зазвичай погано впливають на економіку. Це демотивує підприємців нарощувати виробництво і відкривати нові проекти, тому що завтра їх товари або послуги можуть коштувати менше, ніж сьогодні, що погано позначається на рівні зарплат і безробіття.

Водночас споживачі займають вичікувальну позицію і знижують витрати, що ще більше погіршує економічну активність », — йдеться в роз'ясненні.

Читайте також: ICU вважає, що Раді НБУ потрібно знизити середньострокову інфляційну мету

Нацбанк вважає, що «ідеальний» рівень інфляції повинен бути «на певній відстані від двознакових значень, але й не дуже близько до нуля».

«У розвинених країнах інфляційні цілі зазвичай складають близько 2%. У країнах, що розвиваються, вони трохи вищі, адже треба більше стимулювати економіку, щоб наздоганяти розвинені країни. Це зазвичай 3-5%. Тому НБУ має порівняно високу мету інфляції, підвищувати яку немає сенсу», — йдеться в повідомленні.

Раніше повідомлялося

  • Інфляція в першому півріччі 2020 року виявилась трохи нижче прогнозованого значення, склавши в середньому 2,6% в першому кварталі (прогноз НБУ: 2,3%) і 2,1% у другому (4,8%).
  • Середня інфляція за третій квартал може бути трохи нижчою за прогнозовану (5,3%), але в четвертому кварталі очікується її прискорення.

Коментарі - 5

+
+8
delucrum
delucrum
21 серпня 2020, 10:52
#
Если подытожит всю статью - и нафига менять было Смолия? вообще ничего в политике НБУ не меняется, кроме как давать заработать Нефтегазу и Гос.банкам на продаже валюты и все!
+
0
bonv
bonv
21 серпня 2020, 11:15
#
Именно валютная политика НБУ, которая допустила резкую ревальвацию в 2019 году, была одним из главных предметов критики прежнего руководства Нацбанка, поскольку это наносит урон госбюджету и бизнесу украинского экспорта. Как известно, почти одновременно с отставкой главы регулятора Якова Смолия, вместо которого пришел Кирилл Шевченко, сменился и куратор валютного блока: Олега Чурия заменил Юрий Гелетий, экс-замминистра финансов.
Пока НБУ сохраняет прежний подход к интервенциям, выкупая с рынка исключительно излишки доллара, отмечают банкиры. Почему регулятор не покупает больше валюты в резервы и позволяет гривне снова укрепляться? Финансисты наводят две версии.
Во-первых, при сравнительно небольших объемах торгов (неактивный летний сезон, слабый спрос импорта) у НБУ просто нет особого места для маневра: любое резкое движение покажет рынку, что регулятор все-таки отошел от прежней политики. Это может снова раскачать девальвационные ожидания из-за которых гривня падала почти весь июль.
Во-вторых, не исключено, что Нацбанк также допускает осеннюю девальвацию и пока не видит смысла вмешиваться в рынок с чрезмерными интервенциями.
+
0
Hottabich
Hottabich
21 серпня 2020, 11:56
#
ИМХО, задача для НБУ постепенно, медленно вывести курс в коридор 28-29. Главное это должно быть без паники, по тихому. Как только НБУ увидит панические настроения сразу сделает морду кирпичем. За счет чего будет расти курс доллара? За счет рефинанса и вливания гривны. Кстати, инфляция https://index.minfin.com.ua/economy/index/inflation/ Там до 5-6% еще прилично. ( это скорее всего будет шлагбаумом для рефинанса )
+
0
Hottabich
Hottabich
21 серпня 2020, 12:01
#
И выходит что курс за 7 месяцев 2020 года вырос с 24 до 27 с инфляцией в 1,4% Так что вполне возможен вариант около 30 грн при инфляции в заветном коридоре 4-6%
+
0
SkrudjMacduck
SkrudjMacduck
22 серпня 2020, 14:53
#
Якщо щось відбулося в минулому один раз, то не факт, що повториться
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися