Глобальний фондовий ринок на порозі корекції — такий сигнал дає ринковий індикатор, який на Уолл-стріт прийнято називати «індикатором Баффета». Він злетів до 100% — це найвищий рівень з лютого 2018 року. Про це пише РБК.
«Індикатор Баффета» подає сигнал тривоги. Що це значить
Що таке «індикатор Баффета»
Цей індикатор порівнює вартість ринку акцій до ВВП і дає довгострокову оцінку. Його можна розрахувати як для окремо взятої країни, так і для глобальної економіки.
Індикатор використовують, щоб з'ясувати, наскільки переоцінений або недооцінений фондовий ринок у порівнянні з розміром економіки.
В останні роки індикатор став популярним серед інвесторів завдяки Уоррену Баффету, за що і отримав свою неофіційну назву.
Читайте також: Кінець Уоррена Баффета: чи поховає нинішня криза стратегію біржового гуру
Ще в 2001 році в інтерв'ю журналу Fortune Magazine Баффет назвав цей індикатор «найкращим і єдиним показником вартості ринку в будь-який момент часу. У тому ж інтерв'ю він звернув увагу, що за кілька місяців до краху доткомів індикатор досяг максимуму.
«Це дуже сильний попереджувальний сигнал», — заявляв тоді Баффет.
Світовий ринок переоцінений
Глобальна версія «індикатора Баффета» — це відношення сумарної капіталізації всіх компаній, які торгуються на світовому фондовому ринку, до глобального ВВП. Вперше з лютого 2018 року він перевищив 100%. Про це повідомив в твіттері журналіст Welt Хольгер Чепиц.
Значення індикатора Баффета» вище 100% вказує на те, що світовий ринок акцій переоцінений в порівнянні з світовою економікою.
Читайте також: Баффетт: Ситуація на ринках зараз не така страшна, як під час попередніх криз
Поточний рівень індикатора підкреслює розрив між захмарною ринковою вартістю акцій і ослабленою через пандемію світовою економікою, пише Business Insider.
Поточне ралі на біржах розпочалося після того, як уряди і центробанки по всьому світу підтримали компанії і зміцнили падаючі донизу ринки. Але боротьба з самим вірусом справила на глобальну економіку сильний негативний вплив — щоб максимально протидіяти поширенню коронавірусу, у всьому світі було закрито безліч підприємств, а люди відправлені на режим самоізоляції.
Все це і відбилося в «індикаторі Баффета» — він підскочив до позначки в 100%, максимального рівня за два з половиною роки.
Ринок США переоцінений ще сильніше
Американська версія ринкового індикатора також досягла історичного максимуму — провідні американські індекси майже повністю відновили втрати обвалу в лютому-березні, а ВВП США в другому кварталі впав на 32,9% в річному численні.
Для розрахунку «індикатора Баффета» для США на ВВП ділиться ринковий індекс Wilshire 5000 Total Market. Це зважений індекс ринкової вартості всіх компаній, які торгуються в Сполучених Штатах.
Читайте також: Уоррен Баффет купив частку в Bank of America на $800 мільйонів
Станом на 30 липня Wilshire 5000 був оцінений приблизно в $33 трлн, тоді як ВВП США в другому кварталі склав $19,4 трлн. 30 липня «індикатор Баффета» досяг історичного максимуму на позначці в 170%.
На графіку, представленому на сайті Business Insider, видно, що «індикатор Баффета» дійсно з випередженням давав сигнал і краху дот-комів, що стався в кінці на стику дев'яностих-двотисячних, та на глобальну кризу 2008 року.
Коментарі - 20
Зарабатывают на подъёме экономики,а на шухерах - наживаются.
Одни - зарабатывают,а другие - наживаются.
Товарищи трудящиеся! Выкупайте все акции с рынка. Чем больше наживетесь вы, тем меньше наживутся буржуины!
А то что же: один в семи комнатах расселился, штанов у него сорок пар, а другой шляется, в сорных ящиках питание ищет.
Перекуп сегодня купил машину, завтра продал на тысячу дороже - он спекулянт.
Автолюбитель купил машину, через 20 лет продал - он спекулянт?
Срок и цель вложения имеет значение, а не только сфера деятельности или личные предубеждения.
В вашем понимании спекулянт - это и трейдер, покупающий и продающий в течение дня, и долгосрочный инвестор, который купил и десятками лет получает дивиденды, как владелец части реального бизнеса.
Я ещё ничего не говорил почти,а вы уже судите о моём понимании.
Вы о своём позаботьтесь,а то вроде и написали что такое «спекуляции»,но городите всякую муйню про "шахтер купил акции своей шахты и тут же начал наживаться на самом себе".
В моём понимании шахтёр не спекулянт,это был ваш аргумент,а значит он говорит о вашем понимании,а не моём.
Агентство відзначає, що китайські чиновники і економісти в останні місяці публічно обговорюють найгірші сценарії, за яких Китай втратить доступ до розрахунків в доларах. Висловлюються побоювання, що Вашингтон заморозить або конфіскує частину величезних вкладень Китаю в держборг США. Ці побоювання призвели до нових закликів зміцнити глобальний вплив юаня, щоб зменшити залежність від долара.
Аналітики вважають, що будь-яка спроба Вашингтона відрізати Китай від доларової системи або продаж Пекіном великої частини держборгу США можуть потрясти фінансові ринки і завдати шкоди світовій економіці.
«Ми повинні подумки підготуватися до того, що Сполучені Штати виключать Китай з доларової системи розрахунків», — сказав Reuters економіст BOC International Гуань Тао.
За словами бізнесмена, його система полягає в складному взаємозв'язку між мисленням і реальністю, проте була перевірена на практиці на фінансових ринках.
«Я можу підсумувати мою систему у двох простих твердженнях. По-перше, у ситуаціях, які у великій мірі залежать від мислення учасників, погляд учасників на світ завжди є неповним і викривленим. Це принцип помилковості.
По-друге, ці викривлені погляди можуть впливати на ситуацію, якої вони стосуються, а також викривлені погляди призводять до хибних дій. Це принцип рефлексивності", — повідомив Сорос в інтерв'ю La Repubblica.
Спочатку ця теорія дала йому фору, зазначив фінансист, однак після публікації книги Алхімія фінансів, за словами Сороса, він втратив цю перевагу.
«Я це розумію, тож я більше не є гравцем на ринку», — пояснив мільярдер.