4 серпня 2020, 7:00 Читать на русском

Біткоїн для «чайників»: як за вечір опанувати криптовалюту

Будучи редактором «Мінфіну», я багато що знаю про історію та природу криптовалют. Та й серед моїх знайомих і колег вже складно знайти того, хто не чув би про біткоїни, ефіріуми, лайткоїни тощо.

Історії ж про щасливчиків, які зробили на крипті мільярдні статки, вже стали міськими легендами. У той же час, я зловив себе на думці, що ані я, ані будь-хто з моїх знайомих (і знайомих їх знайомих) на практиці не мав справу з криптовалютою — не заводив криптогаманців і не проводив жодних операцій. Цю прогалину в освіті потрібно було терміново усунути. І зроблено це було буквально за один вечір.

Було вирішено:

 • завести два криптогаманця,

 • купити за гривні біткоїн,

 • провести пробні перекази монет між своїми гаманцями,

 • продати актив, повернувши гривню на свій банківський рахунок.

Що-небудь заробити на цих операціях, за рахунок зростання вартості BTC або за рахунок спекулятивної торгівлі на криптобіржі, я не планував.

Операції проводилися 31 липня. Отриманим досвідом я готовий поділитися з читачами «Мінфіну».

Крок перший — шукаємо продавця

У своєму експерименті я спочатку не став діяти як журналіст — дзвонити експертам, запитувати консультації та коментарі у професійних торговців, представників криптобірж тощо. Обиватель цього робити не стане, а значить і я повинен був розібратися у всьому сам.

Я просто дав запит google «купити біткоїн в Україні». Пошук тут же видав з десяток посилань на адреси криптобірж та обмінників з українською та російською пропискою.

Читайте також: Зліт і падіння: Трейдери втратили $1,5 мільярда у криптовалюті за кілька годин

Сервіси, зареєстровані в домені .RU були відкинуті відразу. Далі потрібно було зрозуміти, в чому різниця між «обмінником» і «біржею».

Варіант перший — обмінники

Обмінники зустрічаються двох видів. Одні готові надати вам повний сервіс: оформити криптогаманець, продати криптовалюту, а також викупити її при необхідності. Інші ж готові тільки продати вам цифровий актив. Обрана валюта буде перерахована після отримання оплати на будь-який вказаний вами криптогаманець.

Перший варіант вимагає від власника мати капітал — мати запас як криптовалюти, так і фіатних грошей для забезпечення операцій в обидві сторони. Набагато простіше працювати просто як інтернет магазин, в якому товар поверненню та обміну не підлягає. До речі, в одному такому обміннику з'ясувати цю важливу подробицю вдалося тільки в ході листування з консультантом у чаті підтримки. З такими було вирішено теж не працювати, так як мене цікавило і зворотнє виведення гривні.

Обмінники в домені .UA приймають оплату в гривні. Курс обміну на таких сайтах вказано в гривні з урахуванням поточної ринкової вартості монет і курсу долара. Часто обмінники інтегровані з Privat24 та LiqPay, що сильно полегшує операції.

Варіант другий — криптобіржі

Криптобіржі дають більше можливостей — вони дозволять не просто оформити гаманець і купити монети, але також вести спекулятивну торгівлю з парами різних криптовалют, а також з парами криптовалют і фіатних грошей. Як правило, такі сервіси вимагають більш детальної процедури реєстрації, надають технічну підтримку та послуги колл-центру. При цьому у бірж зазвичай більш складні тарифи і правила користування сервісом.

Принципова відмінність біржі — вона не купує і не продає вам крипту, а тільки зводить між собою пропозиції продавців і покупців.

Насправді, криптобіржі сьогодні поступово витісняють обмінники, так як повністю дублюють їх функції, даючи при цьому розширений сервіс.

Висновок: Для простої покупки або продажу крипти простіше скористатися обмінником. Але тут виникає питання надійності. Я особисто не став би проводити операцію на велику суму через обмінник. На жодному з них я не зміг відшукати будь-якої виразної інформації про реєстрацію юрособи або ФОП, власників, піднагляд тощо.

Читайте також: Що буде з гривнею в серпні. Аналітики дали прогноз

Контакти, в кращому випадку, зводяться до чату, адреси електронної пошти та одного-двох мобільних номерів телефонів. Якщо ви плануєте операцію на велику суму, варто все ж звернути увагу на криптобіржі. Причому на ті, які існують не один рік і зарекомендували себе з кращого боку.

Оскільки я планував ризикувати власними коштами, то прийняв рішення провести операцію на мінімально можливу суму. Тому вибір був зроблений на користь обмінника, так як це був найпростіший спосіб виконання поставленого завдання.

Крок другий — обираємо обмінник

Проаналізувавши пропозиції від обмінників, я прийшов до висновку, що варто звертати увагу на такі параметри як:

 • мінімальна сума купівлі та продажу,

 • комісія за введення та виведення коштів, наявність прив'язки до Privat24, LiqPay та monobank,

 • як давно працює цей сервіс.

До речі, багато обмінників самі пишуть, з якого року працюють і скільки успішних транзакцій вже провели. Хоча, правду кажучи, перевірити ці дані немає ніякої можливості.

Умови роботи сервісів обміну криптовалют у домені UA*

Обмінник| криптобіржа

Сумісність

Комісія за введення/виведення коштів

Мінімальна сума введення/виведення

btcBanck

Visa, Mastercard, Privat24

4% / 4%

500 грн / 250 грн

Bitcoin24.com.ua

Visa, Mastercard, Privat24, LiqPay

немає / 1,25%

1500 грн / 0,02 btc

Сryptoby

Працює тільки на продаж, приймаючи оплату в гривні з банківських карток, та зараховуючи монети на криптогаманці покупців

Немає

0,025 btc / викуп криптовалюти не відбувається

Біржа криптовалют BTC Trade UA

Visa, Mastercard, Privat24, LiqPay

Комісія за введення коштів:

Privat24 2%

LiqPay: 2,75%

Комісія за виведення криптовалюти 0,0006 btc

Комісія за виведення гривні на карту Приватбанку 1%

На карти інших українських банків – 1,3%

LiqPay:

1% на картки Приватбанку;

1,3% (мін. 5 грн) на картки інших банків

Сума, що заводиться на біржу, не може бути менше комісії за виведення / 500 грн.

xbtc.com.ua

Visa, Mastercard, Privat24, monobank

6,15%/6,15%

н.д.

* Розглянуто перші п'ять пропозицій з результатів пошуку google без урахування оголошень з позначкою «реклама» і сайтів в домені .RU на 31.07.2020г.

Після недовгих роздумів було вирішено провести пробну операцію з обмінником btcBank. Доводи на користь такого рішення були наступними:

 • пошуковик видав його одним з перших, не враховуючи рекламних оголошень і російських сервісів;

 • обмінник працює з Privat24, що для мене дуже зручно;

 • мінімальна сума купівлі біткоїнів становить 500 грн (менше не зустрічав).

Так, недоліком цього обмінника можна вважати, що він працює тільки з BTC, але мені і не потрібні були інші криптовалюти.

Крок третій — реєструємо гаманці

Для того, щоб купити біткоїн на btcBanck, варто було пройти просту і коротку реєстрацію.

Для цього потрібно було вказати адресу електронної пошти, придумати пароль з 6 символів і вказати свій номер мобільного. На вказаний номер прийшов код для підтвердження реєстрації. Ось і вся процедура.

В результаті я став щасливим володарем поки ще порожнього «захищеного гаманця» на btcBanck і ще на один крок наблизився до поставленої мети — покупки біткоїна.

Але мені для повноти експерименту потрібен був другий гаманець і бажано не в українському домені. Для чого? Все просто. Все, що ви бачите в мережі — це картинка, яку вам показують і по суті просять вірити на слово.

Витративши свої кровно зароблені, я отримую в гаманці обмінника запис, що у мене на балансі є якась частина біткоїнів. Переконати мене в тому, що це не «розвод на довіру» міг тільки успішний переказ цього активу на інший мій гаманець, зареєстрований на популярній міжнародній платформі.

Мій вибір зупинився на зареєстрованому у Люксембурзі сервісі криптовалютних гаманців Blockchain.info (Blockchain.com). Ця платформа позиціонує себе як «найпопулярніший у світі спосіб купувати, зберігати і використовувати крипто».

Читайте також: Топ-3 відео липня на youtube-каналі «Мінфіну»

Платформа популярна у багатьох країнах світу, працює з 2013 року і обслуговує 52 млн. гаманців. Обсяг транзакцій — $620 млрд. За даними компанії, Blockchain залучила понад $70 млн у вигляді фінансування від провідних інвесторів, включаючи Lightspeed Venture Partners та Google Ventures. На збір цих даних пішло не більше години — вони є на самому сервісі у відкритому доступі. Висновок: на пройдисвітів не схожі.

Реєстрація на сайті міжнародного сервісу виявилася куди складнішою, ніж на українському обміннику. Довелося пройти процедуру ідентифікації, що змусило засумніватися в розхожому твердженні про цілковиту анонімність криптовалюти.

Знадобилося вказати:

 • Ім'я та прізвище;

 • Країну і фізичну адресу аж до поштового індексу (Україна входить до переліку країн, з якими працює сервіс);

 • Сфотографувати свій ID (закордонний паспорт, права або інший документ, що засвідчує особу) — я обрав закордонний паспорт;

 • Також необхідно було завантажити на смартфон додаток Blockchain і частина процесу реєстрації проходити через цей додаток.

 • Окремо зробити селфі у мобільному додатку;

У процесі реєстрації довелося кілька разів підтверджувати свої дії, переходячи від сайту сервісу до додатку на смартфоні за допомогою сканування QR-коду, а також підтверджувати реєстрацію через e-mail. Всі ці маніпуляції цілком можуть заплутати недосвідченого користувача.

На всю процедуру пішло не менше години з урахуванням гарного знання англійської мови.

У підсумку я став щасливим власником відразу двох криптогаманців.

Деяким розчаруванням стало те, що в списку підтримуваних валют відсутня гривня. Хоча, як я вже говорив, сервіс знає про існування нашої країни і готовий працювати з резидентами України. Не біда, в якості робочої валюти я вказав долари США.

Крок четвертий — покупка BTC

Звичайно, я не збирався купувати цілий BTC і витрачати на це близько $11 тис. А саме стільки коштувала «монета» станом на вечір четверга (30 липня), коли я нарешті отримав можливість проводити операції з криптою.

Я повернувся на український обмінник і запитав покупку BTC на мінімально доступну суму — 500 грн.

Наступний процес можна розбити на декілька простих кроків:

1) Обмінник пропонує поповнити баланс за допомогою Privat24 на суму 520,83 грн. 20 грн. 83 коп. склала комісія.

2) Після згоди поповнити баланс, сервіс автоматично перевів меня на форму оплати у Privat24

3) Успіх! Приват не підкачав і кошти пішли на користь обмінника. Причому, зверніть увагу — одержувач грошей і суть операції в платіжній формі відображені цілком адекватно.

4) Тепер настав хвилюючий момент. Майнула думка про те, що на балансі гаманця нічого не зміниться і почнеться зовсім інша історія — про безперспективну боротьбу за повернення грошей. Але, до свого полегшення, я побачив, що мій криптогаманець вже не порожній!

Тепер я — власник 0,001693 BTC.

Крок п'ятий – робимо переказ

Від криптовалюта мало толку, якщо ви не вмієте проводити з нею операції — купувати, продавати або переказувати між гаманцями.

Ця процедура теж виявилася простою і складається всього з декількох кроків:

1) Для того, щоб перерахувати криптовалюту, необхідна унікальна адреса одержувача. Її я взяв у своєму гаманці на blockchain.com і вказав у формі для здійснення переказів на btcBank.

Переказувати я планував всю суму разом, так як вона була занадто мала, щоб її дробити.

При цьому, система автоматично порахувала доступну для переказу суму з урахуванням комісії. Так, за переказ довелося віддати комісію мережі майнерів, яка склала 0,00062795 BTC. Нюанс в тому, що ця комісія не залежить від розміру переказу і якби я переказував 0,25, 0,5 або цілий BTC, то сума була б не відчутною. Але на мізерних обсягах — це практично грабіж.

У мене ж результат був не вражаючим, так як мої 0,001693 миттєво перетворилися в 0,001065 BTC.

2) Потім система вислала мені СМС з кодом підтвердження операції, який потрібно було вказати на сайті обмінника.

3) Після підтвердження сервіс повідомив мені, що платіж пішов у BTC-мережу. А це означало, що треба чекати трьох підтверджень включення відправлених мною блоків в ланцюг.

4) Оновивши сторінку всього через декілька хвилин, я побачив, що тепер мій гаманець порожній, а біткоїн пішов на нову адресу.

5) І знову привід для хвилювання. А що якщо зараз крипта не опиниться в гаманці на Blockchain? Негайна перевірка показала, що у мене знову успіх!

У «міжнародному» гаманці баланс показував мої 0,001065 BTC на суму $11,88 доларів.

Щоправда, тут же надійшло усвідомлення того, що за поточним курсом це всього близько 320 грн! А значить «дріб'язкова» комісія виявилася для моєї суми болючою. Тож будьте обережні, граючи навіть з дрібними сумами.

Підводимо підсумки

Загальні враження — це працює. Чи є тут гарантії? Ніяких! У мене так і не з'явилося рецепту на випадок, якщо я в один прекрасний день за адресами гаманців побачу «Error 404», або ж якщо баланс з незрозумілої причини обнулиться.

Частина біткоїна куплена і переказана на гаманець міжнародного сервісу, де відображається в доларовому еквіваленті.

Станом на 15:00 03.07.20 р. на моєму балансі вартість криптоактивів становила $11,95 (+1,79% за день). За даними додатка blockchain, за тиждень ціна BTC в доларах підвищилася на 9%, а за останній місяць — на 22,9%.

Таким чином, за поточним курсом у мене є в активі 331,87 грн. при витрачених 520,83 грн. Отже, поки що маємо «мінус» у 188,96 грн.

У мій план не входило отримувати прибуток. Але потрібно враховувати, що я зазнав збитків на комісіях. Тому мені не залишається нічого іншого, як компенсувати втрати за рахунок зростання вартості своїх мізерних активів. А вже потім їх продавати і виводити на рахунок у гривні. Але про це я розповім у наступній публікації.

Юрій Гусєв

Коментарі - 114

+
+8
Італій .
Італій .
4 серпня 2020, 8:39
#
Удивило что в списках отсутствует криптобиржа Kuna, владелец которой достаточно известен и сейчас активно участвует в разработе закона о криптоактивах.

В плане верификации эта биржа достаточно либеральная (есть опыт регистрации на ещё четырех неукраинских биржах и паре криптокошельков с централизованным хранением).
В плане понятности и простоты интерфейса так же, хотя конечно это уже может быть субъективно.
В плане комиссии за торговлю может не самая лучшая, зато до недавна имела лучшую комиссию за ввод-вывод гривны.
+
+71
Юрий Гусев
Юрий Гусев
4 серпня 2020, 9:48
#
Вот удивитесь, я прекрасно знаю о существовании Kuna, ее основателе, Блокчейн Ассоциации Украины и прочих интересных моментах. Но! Почему то google не выдает эту площадку на первой странице поиска, как и другие приводимые тут в комментариях сервисы. Я же сознательно шел по пути «чайника», который изначально понятия не имеет кто есть кто на рынке.
+
+13
SkrudjMacduck
SkrudjMacduck
4 серпня 2020, 11:00
#
Тоді перепишіть початок заголовку на «Біткоїн для оленів...»
+
+95
Італій .
Італій .
4 серпня 2020, 11:02
#
Слушай, зачем такой злой? (с)

Ты когда в крипту пришел сразу с первого момента был крутым трейдером, торговал с плечом 100х?

Эта статья наоборот показывает то как работает крипта, причем как положительные моменты, так и отрицательные.
+
0
SkrudjMacduck
SkrudjMacduck
4 серпня 2020, 15:30
#
Ніколи з криптою не мав діла. Ти попутав.
+
+105
Італій .
Італій .
4 серпня 2020, 15:38
#
Автор же не агитирует за крипту как за средство лёгкого обогащения. Он наоборот показал какие тут могут быть потери. Так почему «для оленей»?

Абидна, слюшай (с)

Нормально все расписано, подробно. Автор не говорит что выбранный обменник лучший в мире. Не говорит что только в биткоине сила, а альткоины скам. Просто показал как делать то что другие возможно бояться, а возможно не понимают как делать.
+
+68
Італій .
Італій .
4 серпня 2020, 8:48
#
Юрий похоже забыл что собирался продать криптовалюту и вывести деньги обратно ;)

продать актив, вернув гривну на свой банковский счет.
+
+8
CoffeeMan
CoffeeMan
4 серпня 2020, 9:22
#
И это редактор Минфина...
+
0
Італій .
Італій .
4 серпня 2020, 9:30
#
Ждём продолжения. В этом раз можно попробовать с биржами. Кроме Куны можно взять во внимание Бинанс который чего-то там недавно анонсировал по гривне.

А ещё, если у Юрия вдруг есть счёт в европейском банке, можно попробовать вывести деньги и туда через какую-то европейскую биржу - тоже, как мне кажется, полезный опыт.
+
+28
Юрий Гусев
Юрий Гусев
4 серпня 2020, 9:57
#
Продал бы я крипту с убытком, реакция была бы такой же… И это редактор «Минфина»! Я лишь показывал, куда дорожки сети могут завести неискушенного обывателя, не более.
+
+53
CoffeeMan
CoffeeMan
4 серпня 2020, 11:51
#
Не обижайтесь, редактор Минфина. Продать крипту с убытком - это нормально. Но из песни слова не выкинешь: обещали продать - продавайте. Здесь на форуме был клиент из монобанка, у которого вывод крипты с биржи подвис из-за финмониторинга. Ваш положительный (отрицательный) опыт пролил бы луч света.
+
+23
ballistic
ballistic
4 серпня 2020, 18:11
#
Підтримую.
Я теж чекав виводу в фіат і був здивований, що важлива частина експерименту не була проведена.
+
0
Юрий Гусев
Юрий Гусев
4 серпня 2020, 18:16
#
Я не обижаюсь. Я не обещал продать крипту в тот же вечер. Это была одна из целей эксперимента и она не была достигнута, что я в конце статьи и признал. Я честно пообещал продолжение о результатах продажи и оно точно будет. Меня же на самом деле радует тот факт, что материал вызвал интерес и обсуждения как среди профи так и среди обывателей.
+
0
Rabotyahoff
Rabotyahoff
4 серпня 2020, 9:34
#
Там нечего будет возвращать из-за комиссий.
+
0
Італій .
Італій .
4 серпня 2020, 9:37
#
Ну, Юрий же планировал не получить прибыль, а получить опыт.

Вот это был бы хороший опыт показывающий что с 500-ми гривнами в биткоин лучше не соваться, цитата из чата: «Купил битка на 500грн - надо на этом месте было закрыть статью».
+
+23
Юрий Гусев
Юрий Гусев
4 серпня 2020, 10:00
#
Мне казалось, я понятно описал ситуацию, которая помешала мне продать крипту и выйти в гривну. Будет продолжение при более благоприятных условиях. Или нужно было продавать ее в убыток себе? Но это неразумно. Я проводил операции со своими собственными деньгами, так что уж простите, дождусь хотя бы выхода в ноль.
+
+15
Італій .
Італій .
4 серпня 2020, 10:33
#
На 12К надо было продавать ;)
+
0
ballistic
ballistic
4 серпня 2020, 18:13
#
«так что уж простите, дождусь хотя бы выхода в ноль»
- це може трапитись ой як не скоро :)
+
0
Італій .
Італій .
4 серпня 2020, 8:54
#
Количество требуемых подтверждений - очень важный для новичка параметр. Есть криптовалюты которые требуют 15 и даже больше подтверждений. Ожидание может затянуться чуть ли не на пол дня.
+
0
coding47
coding47
4 серпня 2020, 9:22
#
Автор явно поспешил с публикацией статьи. Как можно было не упомянуть про сервис localbitcoins один из самых популярных способов покупки и продажи. Кроме онлайн кошельков есть более надёжные оффлайн, bitpay например.
+
+15
Юрий Гусев
Юрий Гусев
4 серпня 2020, 9:53
#
Вот опять повторюсь. Уже писал это в коментах. Я сознательно пошел по пути «чайника» которому, уж простите, изначально неизвестно, кто тут авторитет на рынке. А называемых вами сервисов на первой странице результатов поиска в google и в помине не было. Так что с чего бы им быть в статье? Так что, уж как есть. Да это и не последняя публикация, доберусь я еще до localbitcoins и прочего.
+
+38
Rabotyahoff
Rabotyahoff
4 серпня 2020, 9:27
#
Почему автор не завёл себе свой нормальный криптокошелёк?
Если пользоваться услугами третьей стороны, то теряется основной принцип криптовалюты - не доверять никому.
+
+4
Юрий Гусев
Юрий Гусев
4 серпня 2020, 9:55
#
А что в вашем понимании «нормальный кошелек»?
+
+15
Иво Бобул
Иво Бобул
5 серпня 2020, 7:20
#
Ну хотя бы оф от разрабов — bitcoin core, ну или накройняк electrum.
+
0
Rabotyahoff
Rabotyahoff
6 серпня 2020, 9:21
#
Bitcoin core конечно. Да-да вам придётся выкачать весь блокчейн.
+
+11
Dаrk Lite
Dаrk Lite
6 серпня 2020, 17:31
#
Сделал обычный кошелек биткоин кор...установил майнер NiceHash и начал майнить но не биток(i57600k+gtx1050ti evga) и с обеда сегодня заработал 0.00001851 BTC...ради прикола...потом попробую вывести на coinbase///был там акаунт...это вы заразил идеей ....конечно это все по приколу...так зарабатывать нельзя
+
+23
Ferox
Ferox
4 серпня 2020, 11:49
#
Посчитал, что биткоин давал в среднем 180% годовых за последние 9 лет, если он будет дальше приносить хотя бы 20% годовых, то я и моя жена можем больше никогда не работать, а денег у нас будет все больше и больше, не смотря на траты на жизнь.
+
+15
Італій .
Італій .
4 серпня 2020, 11:50
#
я и моя жена можем больше никогда не работать

И какой запас биткоинов у тебя? Нашел тот диск на свалке с 7500? ;)
+
+23
Ferox
Ferox
4 серпня 2020, 12:00
#
5 биткоинов достаточно для скромных людей.
+
+15
Італій .
Італій .
4 серпня 2020, 12:13
#
5 битков это всего лишь 60000 баксов даже если считать по 12К. А продавать ты их будешь не по 12К, по крайне мере в ближайшее время.

За 60000 можно купить квартиру (и если не в Киеве то останется на ремонт) или два средних авто. Ну два вам конечно не нужно, одно авто, а стоимость второго можно будет некоторое время проедать. Тоесть выбор или авто или квартира. Это всё что нужно в ближайшие 30-50 лет? Ни есть, ни развлекаться, ни заводить и растить детей?

5 битков хватит разве что очень скромным пенсионерам и то наверное лет на десять максимум.
+
+30
Alexey Prihodko
Alexey Prihodko
4 серпня 2020, 14:59
#
Да, мало. 20% годовых с 5 битков - это всего лишь 12к баксов в год. Это смешная сумма. Да и линейного роста битка никогда не будет, уже товарищи, купившие по 20000 однажды лоханулись. Надо отслеживать, постоянно инстинктивно ощущать пик и выкупать, а потом закупаться снова на «дне».
+
+8
Иво Бобул
Иво Бобул
5 серпня 2020, 7:24
#
Так же говорили в 2014 когда «товарищи» купили по 1000$, и до этого как минимум 2 раза еще говорили...собака лает, а караван идет
+
0
Shamshir87
Shamshir87
4 серпня 2020, 12:21
#
На самом деле, очень много лишних шагов где можно потереться и потерять. На деле: регаем акк на бинансе, там в p2p покупаем крипточку оплачивая приватом или моно. Всё. Ну и да, раз для чайников- то начинать надо с объяснения, что такое фишинговые сайты, иначе всё тлен.
+
0
Італій .
Італій .
4 серпня 2020, 12:38
#
Цель была попробовать все операции с криптовалютой.

А так ну купил новичек по твоему совету крипту на бинансе, а дальше что? Так и будет держать там?
+
0
Shamshir87
Shamshir87
4 серпня 2020, 13:49
#
Ну как: купил без переплат и доп конвертаций, купил не просто где-то там, а на надёжном ресурсе, и не попался на фишинговую скамиину при покупке. Далее- выбор кошелька, и какой бы кошель не выбрал- о5 таки, задача не попасться на фишинговую скамину. А то такие: воу воу  лэджер лайв, ё маё, круто как. На деле: в июне, в укр сегменте гугла, 3 недели висела объява фишинговой скамины, якобы лэджер лайв. =)
+
0
yurahist
yurahist
4 серпня 2020, 16:26
#
А почему нельзя держать на самом бинансе? Там даже депозит есть? Правда, можно «потеряться» с верификацией и оплатой (из 6 попыток только 2 были успешными почему-то - через Приват-24 - я уже несколько временных карт создавал...).
+
0
Італій .
Італій .
4 серпня 2020, 18:46
#
Зависит от отношения к безопасности. Для тех для кого это суперважно - выводят на холодный кошелек, зачастую не программный. Для тех для кого тут есть компромис - могут хранить на бирже.
+
0
Shamshir87
Shamshir87
4 серпня 2020, 19:33
#
Бинанс довольно надёжный, но всё упирается в человеческую глупость часто, потому логичнее разделить активы на долгий hodl, а часть использовать для депо, торговли...всё зависит от желания и прочего. Если руки прямые, если многоуровневая аутентификация есть, и не оставляете контакты мыла/телефона где попало на скам ресурсах-мусорниках, и не качаете варез- то да, биржа бинанс безопасна.
+
0
Иво Бобул
Иво Бобул
5 серпня 2020, 7:26
#
Хранить крипту на бирже, это все равно что хранить деньги в банках - это не ваши деньги..
главное правило хранения крипты - не имеешь доступ к приватным ключам, значит не владеешь криптой!
+
0
Shamshir87
Shamshir87
5 серпня 2020, 11:39
#
Есть адресс депо привязанный к аккаунту, на который привязывается договор при идентификации. Кракен, cex и бинанс- вполне покрывают риски связанные с утечкой БД, если таки ломанули их. Если нет- то этот адресс ничем не отличается от адресса в кошелёчке. Т.е. если никто не знает к нему циферок- значит всё ок, если знают- всё не ок. Если темой интересуетесь, то про адресса внутри биржи почитайте.
+
0
Петр Сагайдачный
Петр Сагайдачный
11 серпня 2020, 18:40
#
То что в hold - должно быть только на аппаратном кошельке, на бирже - только мелочь ( если есть время поиграться)
+
0
Shamshir87
Shamshir87
11 серпня 2020, 20:48
#
Если есть покрытие рисков- то какая разница? если далекий холд, то даже не аппаратный кошель, а холодный, бумажный)
+
0
Петр Сагайдачный
Петр Сагайдачный
13 серпня 2020, 16:10
#
Ну значит ты не терял в 16-17гг. свои бабки на горячих кошельках!!!
+
0
Shamshir87
Shamshir87
13 серпня 2020, 17:10
#
Бинанс когда ломанули на 2 ляма- я деньги потерял, через 3 недели получил возврат, и сверху 100 bnb компенсации. А всякие электрумы и прочая шваль без роду, племени и ответственности- таки да, непонятно кто ними пользуется. Также, оч. бодро использую обычные, бумажные кошельки, которых нагенерил в свое время оч много.
+
0
Иво Бобул
Иво Бобул
14 серпня 2020, 7:42
#
Shamshir87, а теперь представь ситуацию, что неожиданно бинанс блочит тебе счет ( скажем нужно проверить законность средств, которыми ты оперируешь на бирже - мало ли, может ты наркоторговец). А у тебя нету доступа к своим приватным ключам, что бы перевести эти средства на другой кошелек. Как ты потом поступишь со своими средствами на бирже ?
+
0
Shamshir87
Shamshir87
14 серпня 2020, 11:05
#
Для этого, можно привязывать фин документы заранее, и не возникнет никаких проблем. Если вы укрываетесь от налогов и якобы безработный, то тогда да- вы можете действительно хранить ваши биточки на холодном кошельке, и надеется, что когда-нибудь введут полностью функциональные магазины, которые принимают биток, чтобы можно было отмыть деньги. Так что- даже отмывание денег, требует чистых рук.
+
+15
Иво Бобул
Иво Бобул
14 серпня 2020, 17:45
#
Shamshir87, таких людей как Вы (белых и пушистых со всеми доками) в крипте ничтожно мало, и как правило если у биржи возникает вопрос по поводу «законности» средств, то после блока аккаунта можно попрощаться со своими средствами. Ибо доказать, что купленные за, к примеру, наличные средства битки в 2015 году никак ты не получится. Вывод только один для рядового обывателя ( не крупного фонда или юр лица, у которого имеются средства для того, что бы судиться с такими биржами) - хранить крипту исключительно на нормальных кошелях, которые предоставляют доступ к приватным ключам! Не обязательно electrum - их очень много. Ведь если вы владеете приватным ключем, то вы можете его спокойно импортировать в любой другой кошелек, который имеет оную функцию.
+
0
Shamshir87
Shamshir87
14 серпня 2020, 18:01
#
На биржах есть разные уровни проверки, и не понимаю, что мешает людям, если не хватает бумажек на уровень 3- радоваться уровню 2 =) также, было на кракене, пришло письмо счастья, дали месяц на вывод средств и ордера отменили. Так что- непонятно кто вас и где так напугал, то вы явно не пользуетесь функционалом фин средств в сфере криптовалют.
+
0
Иво Бобул
Иво Бобул
14 серпня 2020, 18:16
#
Честь и хвала кракену за это. А вот с coinbase была крайне неприятная ситуация - пришлось поднимать волну негодования на reddit, после чего они решили не портить свою репутацию включили вывод на 48 часов! Ну и не стоит наверное вам напоминать про скамы mtgox ( на то время крупнейшей биржи в сети) ну или недавнее скамище btc-e aka wex!
+
0
Shamshir87
Shamshir87
14 серпня 2020, 19:04
#
Ну, на скамы идти, ровно как и на биржи кореи или индонезии- так себе сафари, можно и самому животинкой стать на охоте. cex, kraken, binance- вот это список бирж, всё остальное- то скамины, или полу-скамины в плане полной ответственности. На всех 3, базовые документы без фин отчетности до разового вывода ниже 5к$. Как вариант, на том же бинансе прикручен p2p, или как медиатор- спектрокоин. Последний рекомендую, если являетест физ лицом в сером фин пространстве. Там вывод даже через укрпочту на деревню бабушке в прямом смысле выражения есть. Полезно, чтобы не светиться, и можно по чужим документам делать.
+
0
Иво Бобул
Иво Бобул
14 серпня 2020, 21:15
#
«cex, kraken, binance- вот это список бирж» - это по вашему список надежных бирж  ? а как же те же корейцы bithumb ( спасибо им за буллран 2017 года). Да и тот же bitfinex заслуживает уважения ( после взлома 2016года) ... А как же bitstamp c ихними «прозрачными» обьемами  ? -  все это субьективно!  Вы советуете китайско- американские площадки для работы с криптой и в то же время время есть куча других площадок с того же региона достойны должного внимания. Но резюмируя все вышесказанное нужно отметить, что ни одна биржа (dex, p2p и тд. площадки) не смогут дать гарантию, что они не соскамятся/ их не ломанут / не будет тех сбоя и тд. Посему храните крипту исключительно на свои кошельках!
+
0
Shamshir87
Shamshir87
14 серпня 2020, 21:25
#
Выше разговор был о тех кто даёт компенсацию, и у кого залоги имеются. Пока есть залог- всё окей. Если же подходить гипотетически к тому что имеет мизерный шанс, то давайте рассмотрим вариант, что ваш холодный кошелек ломанули по подбору сид фраз) вероятность то имеется, и это ничем не отличается от взлома крупных бирж, из тех что я перечислил.
+
0
Иво Бобул
Иво Бобул
14 серпня 2020, 21:37
#
Подобрать seed фразу ( 1.5 млн англ слов, а некоторые предоставляют сид еще в кирилице вообще не представляется возможным ( даже квантовым компьютерам). А взломать аккаунт СЕО биржи ( ну или ответственного за безопасность оной) думаю в разы легче ( вспомним массовый взлом аккаунтов «сильных мира сего» в твиттере месяцом ранее)! Думаю наша дискуссая никуда не заведет. Я все же останусь при своем мнении  ( основываясь на горьком, почти дестятилетнем, опыте в крипте)! Удачи Вам !
+
0
Shamshir87
Shamshir87
14 серпня 2020, 23:37
#
Мы же говорим о гипотетическом случае, верно? ну вот взлом и невозврат на таких биржах как cex, binance, kraken- имеет такие же шансы.
+
0
SerGor
SerGor
22 листопада 2020, 18:31
#
Очень толково и полезно сказано!
+
0
AleksandrBank
AleksandrBank
4 серпня 2020, 13:07
#
Интересная статья, но владеть 0,001 чем-то как то не очень )
+
+19
Игорь Коляда
Игорь Коляда
4 серпня 2020, 13:43
#
И владеть ли?
Автор сам пишет - "Общие впечатления — это работает. Есть ли тут гарантии? Никаких! У меня так и не появилось рецепта на случай, если я в один прекрасный день по адресам кошельков увижу «Error 404», или же если баланс по непонятной причине обнулится."
+
0
Shamshir87
Shamshir87
4 серпня 2020, 13:50
#
Тот момент, когда 404 ошибки нет ни в 1ом блокчейне :D
+
0
Shamshir87
Shamshir87
4 серпня 2020, 13:51
#
PS: заодно, пусть скажет, как его родители-бабушки-дедушки, легально, законно и легко- сняли деньги со сберкнижек, и купили на них ему квартирку-машинку и заплатили за учёбу, та ещё надёжность.
+
0
Игорь Коляда
Игорь Коляда
4 серпня 2020, 14:03
#
В блокчейне может этой ошибки и нет,но она есть в программах устройств,через которые управляют электронными кошельками.
+
0
Shamshir87
Shamshir87
4 серпня 2020, 15:41
#
Там тоже нет такой. Хотел бы заценить устройство по управлению ЭК, с html, было бы классно. Ну а потому уж и терминатор.
+
0
Італій .
Італій .
4 серпня 2020, 14:42
#
Как раз этот вопрос легко решается переходом на некастодиальный кошелёк. И всё, никакие 404 не страшны.
+
0
krv77
krv77
4 серпня 2020, 13:53
#
Ну это лучше, чем просто 0.0 :)
+
+20
Alexey Prihodko
Alexey Prihodko
4 серпня 2020, 14:52
#
Я начал юзать Binance.
Купил эфира на примерно 160 баксов, когда биткоин был 9700.
Сейчас 160 баксов превратились в 240. Было еще больше, когда биток стал 12000 (надо было откупать USDT), но он затем рухнул до 11000. К слову, депозиты на USDT сейчас около 6-7%, что невиданная щедрость по сравнению с украинскими банками.
Вердикт — зарабатывать и приумножать прибыль можно. Рынок очень веселый, только надо сидеть днями и отслеживать графики. Люди, у которых есть время заниматься этим, могут пробовать приумножать более серьезные суммы.
+
0
Shamshir87
Shamshir87
4 серпня 2020, 15:42
#
Отдельно зацените что там с POS и что там с savings. Нужное выбирайте, и наслаждайтесь, и таки да- интереснее это всё, нежели что имеем тут, в Украине.
+
0
yurahist
yurahist
4 серпня 2020, 16:28
#
А как лучше завести туда USDT - через Приват24 покупать за гривны?
+
+4
Shamshir87
Shamshir87
4 серпня 2020, 19:29
#
На бинансе есть 2 метода покупки картой- через поставщика услуг за %, или p2p, т.е. там есть ордеры от украинских пользователей, вот такой метод дешевле, хотя всё такой же надёжный. Покупается всё за гривны, всё верно. Если собрались иметь дело с депо- то там периодически пуллы выкидывают на скупку, чаще всего в BUSD, тот же USDT но от бинанса, и с месячной отчётностью по залогу, залоги 1=1 к баксу.
+
0
R1234
R1234
8 серпня 2020, 12:06
#
Приумножать то можно пробовать, как потом вывести в гривну и не попасть на финмон? Также у мастеркард и виза есть свои ограничения по оборотам...
+
0
Dаrk Lite
Dаrk Lite
8 серпня 2020, 12:08
#
Самый оптимальный вариант -купить наркоты в даркнете...и продать в своем районе...но это опасно
+
0
Shamshir87
Shamshir87
8 серпня 2020, 13:44
#
Если объёмы не большие- то не попадёте на финмониторинг. Если же собрались делать из этого схему- есть много мест, откуда можно импортировать, расплачиваясь частью usdt.
+
0
ballistic
ballistic
4 серпня 2020, 18:19
#
Тобто для роботи з бітками маємо такі комісії:
- 4% щоб зайти з фіату
- 4% щоб вийти в фіат
- $19 що переказати між біток-гаманцями незалежно від суми

Якось зовсім по-барижному.
+
0
Італій .
Італій .
4 серпня 2020, 18:58
#
Это комиссии именно тех путей которые выбрал автор рассматривая ситуацию с точки зрения новичка.

На самом деле комиссии есть и другие.

Раз уж писал про Куну, то с неё и начнём.
* Вход 1,5% (плюс кажись 5 гривен, но то мелочи). Но можно зайти и дешевле, правда долго ждать удачи.
* Выход есть с комиссией, но так наверное мало кто выходит сейчас, потому что есть чуть иной путь когда за выход доплачивают те кому надо зайти на биржу (см. предыдущий пункт), тоесть сумма выхода увеличится на примерно 0,5-1%
* Комиссия за перевод очень зависит от того какая криптовалюта импользуется. Биткоин имеет высокую комиссию. Но существует к примеру стелар который мало того что даёт практически мгновенный перевод с кошелька на кошелёк, ещё и берет за перевод 0.00001 XLM что по текущему курсу приблизительно 0,0000294 гривны. Вывод с биржи будет стоить дороже так как биржа берет и свою комиссию - 0.001 XLM.

Одна польская биржа:
* вход с карты ~2%, с банковского счёта бесплатно
* вывод на карту ~3%, на банковский счёт 6 злотых

В общем тут очень много тонкостей с которым надо будет разбираться.
+
+15
ballistic
ballistic
4 серпня 2020, 19:07
#
Одним словом — купа гємора.
І заради чого? Навіть хвальону анонімність в описаних варіантах зберегти не вдасться.

То який сенс заморочуватись? Для звичайних розрахунків є простіші і дешевші шляхи. Виходить все заради надії, що біток колись стрімко злетить в ціні і перепаде кусок халяви? Подивимось як скоро автор статті хоча б поверне вкладене.
+
+15
Італій .
Італій .
4 серпня 2020, 19:09
#
Одним словом — купа гємора.

Це точно. Легко заробити гроші на крипті — це тільки в байках. Насправді треба купу часу, терпіння, везіння, розуміння того як це працює. Це якщо займатись грою на курсах.

Якщо цілі інші то вистачить просто розуміння та купи часу :D
+
+15
54022684
54022684
5 серпня 2020, 8:04
#
Не обязательно ведь не обязательно именно торговать. Тут уже упоминали про депозиты. Я получаю сейчас в $ на bitfinex 6-25% годовых, как повезет со ставкой. В среднем 10-12% в год получается. Конкретно сейчас ~15-17%. Я неделю назад зафиксировал свои 22% на ближайшие 30 дней. При этом торговлей вообще не занимаюсь(уже). Ввод/вывод тоже через Куну делаю. К моему удивлению забирают даже куна-коды с наценкой 1.4% и 1.5%. Так что, в какой-то степени ввод и вывод можно сказать бесплатные
+
0
ballistic
ballistic
5 серпня 2020, 10:15
#
Висока доходність несе ризик.
Ви аналізували, звідки там 22%? Може це чергова булька? Ризик неповернення оцінювали? Які у Вас гарантії?
+
0
54022684
54022684
5 серпня 2020, 10:41
#
Биржа в Гонконге, риск невозврата денег заемщиком = 0(я даю в долг трейдерам для leverage'а при торговле, всё это контролируется биржей автоматом и позицию трейдера ликвидируют заранее, если его залог иссякает, подушка безопасности 15-20%, чего хватит даже для самых резких колебаний крипты), риск закрытия биржи(или кражи оттуда кем-то) — единственный риск(пока 7+ лет живая и смерть пока не предвидется, хотя может быть что угодно, конечно). Из сложностей — комиссии при переводе из UAH в USD на бирже и обратно. При грамотном подходе, они нивелируются практически до 0, иногда даже приносят прибыль(такое тоже бывает из-за низкого курса USDT на Kuna). Для себя считаю, что риск оправдан. Получаю свои процентики каждый день в 4:30 утра без задержек. С выводом проблем не было(20-40 минут и крипта на куне, еще 20-40 минут и гривна на карте в банке готова конвертироваться в валюту).

Из плюшек получение процентов каждый день, что позволяет прибавить еще немного профита за счет сложного процента при перевкладе процентов.

Но давать укрбанкам под 1.5-2.5%/год чистыми просто смешно. Из гарантий $7500, которые при закрытии банка могут потерять 10-20% пока ФГВ их выдаст в грн, чтобы потом опять зайти в валюту. Это если банк ликвидируют во время очередного финансового обострения в стране. Такая себе гарантия. Гонконг тоже не подарок, но там ребята боевые, протесты против Китая такие устраивает, что мама не горюй. Это успокаивает
+
0
54022684
54022684
5 серпня 2020, 11:00
#
Но не без этого, конечно :) https://minfin.com.ua/2020/08/05/50049752/
+
0
Італій .
Італій .
4 серпня 2020, 19:14
#
То який сенс заморочуватись? Для звичайних розрахунків є простіші і дешевші шляхи

Це якщо в середині країни. Тут платити криптовалютою це просто вибрик.

Якщо пересилати гроші за кордон - то тут є випадки коли криптовалюта і дешевша і дуже часто швидша. Але ж є і минуси - неврегульованість законами таких операцій тож потенційно можуть виникнути проблеми з податковою (хоча випадків наче немає) і як продовження цієї проблеми - неможливість розрахунків зі звичайними бізнесами, тільки з тики які приймають саме криптовалюту. Тож міжнародні трансфери це скоріш для пересилання грошей від однієї людини до іншої.
+
0
ballistic
ballistic
4 серпня 2020, 19:33
#
Велику суму закордон описаним способом не виведеш. Зекономити особливо не вийде. Плюс гємор та ризикі.  Це хіба що тільки для тих, кому треба мутити та петляти.
+
+11
Італій .
Італій .
5 серпня 2020, 10:28
#
Велику - так. Бо в першу чергу буде проблема придбати потрібну кількість криптовалюти на локальній біржі країни відправника. А потім така ж сама проблема з продажем в країні отримувача.

А от середню чи невелику (при підборі криптовалюти з невеликою комісією) - легко.

Для мутити-петляти звісно це дуже привабливий варіант. Є навіть окремі криптовалюти, такі як Монеро чи наша місцева карбо, які надають можливість анонімних транзакцій: тобто їх на відміну від біткоіна неможливо відслідкувати навіть якщо знаєш номера рахунків відправника та отримувача.

Але є і інші випадки коли просто треба переслати гроші члену родини наприклад. Якщо отримувач не бізнес, тобто в нього немає чого що дозволяє переказати гроші напряму з картки на його рахунок, то залишається лише не дуже дешевий та швидкий SWIFT-переказ, або не дуже дешевий переказ через Western Union чи MoneyGram. Я здається вже десь у себе в блозі про це писав, тож зараз не буду розглядати всі можливі варіанти та їх переваги та недоліки. Просто скажу що криптовалюта є одним з альтернативних каналів переказу. Але звісно це зовсім не для кожного на відміну від простого «як двері» MoneyGram чи трохи складніших але все ще простих та дешевших TransferWise/TransferGo.
+
0
Shamshir87
Shamshir87
4 серпня 2020, 19:44
#
Есть куча компаний, которые испытывают сложности со стоимостью импорта. Вот представьте себе, вам надо в Украину завезти партию на 1 лям баксов. Вы через банк оплачиваете 100 тыщ за партию, и 900 через usdt. Вам она приходит и вы её легально растамаживаете по накладным, но от стоимости в 100к. На выходи имеете более конкурентную цену, или можете дополнительно заработать. Классно же.
+
0
ballistic
ballistic
4 серпня 2020, 20:11
#
«Есть куча компаний, которые испытывают сложности со стоимостью импорта»
- для тих, хто таким займається, є купа сірих каналів, які за невеликий відсоток пересилають «звідси-туди».
 
«и 900 через usdt»
- отут цікаво наскільки просто завести легально на біржу $900К в обхід фінмоніторингу. А потім «там» вивести.

«Классно же»
- це нелегальна схема, тому сумнівно.
+
0
Shamshir87
Shamshir87
4 серпня 2020, 20:21
#
Вот как раз это не большая сумма. Суммами 100-250к спокойно для недвижки оперируют. Именно поэтому пригорает у большинства стран с налогообложением и финмониторингом
+
0
ballistic
ballistic
4 серпня 2020, 20:50
#
$900К — невелика сума?!
Мені колись банк запросив пояснень для суми вище $10К.
+
0
Shamshir87
Shamshir87
4 серпня 2020, 22:43
#
Когда предприятия оперируют ними, да, небольшая.
+
0
ANTITELO
ANTITELO
5 серпня 2020, 18:55
#
В чём прикол иметь заниженную цену, больше доход с продажи, и вследствие чего, увеличенные налоги? Мсье наверное имеет в виду те случаи, когда таможенные пошлины близки к стоимости товара... разве есть такие?
+
0
Shamshir87
Shamshir87
5 серпня 2020, 19:45
#
Несколько вариантов: дистрибуция между ФОПов 2-3, от лимита до 5%. Или же интересный товар без чека(асик, например). Также, можно в реэкспорт поиграть, если изначально товар азиатского происхождения.
+
0
SerGor
SerGor
22 листопада 2020, 18:57
#
Очень толковые и полезные высказывания!!!
+
0
Shamshir87
Shamshir87
4 серпня 2020, 19:30
#
Зашёл-вышел на бинанс без комиссии. Между кошельками тариф в зависимости от блокчейн сети. ETC на 15к USDT обошлись в переводе в 1.7 цента, например.
+
0
ballistic
ballistic
4 серпня 2020, 19:35
#
Поділіться, як Ви зайшли та вийшли взагалі без комісій.
Гадаю і автор статті Вам подякує за корисну інфу.
+
0
Shamshir87
Shamshir87
4 серпня 2020, 19:46
#
Устанавливаем приложение бинанс, регаемся, во вкладке p2p выбираем ордер который нравится и покупаем. Вот прямо сейчас стоит ордер на usdt по 27.80 банковский перевод и 27.83 приват и моно.
+
+30
Італій .
Італій .
4 серпня 2020, 19:58
#
Ахах, без комиссии.

На Куне USDT 27,26, думаю и на бинансе где-то так.

Если комиссия спрятана в курс это не значит что её нет ;)
+
0
ballistic
ballistic
4 серпня 2020, 20:05
#
Так, щоб чесно оцінити потрібно зайти і вийти, а потім порахувати різницю.

А в ідеалі цікавлять сумарні комісії на повний цикл як автор статті початково заявив:
Зайти >> Переказати на інший біток-гаманець >> Отримати переказ з іншого гаманця >> Вийти
+
0
Shamshir87
Shamshir87
4 серпня 2020, 20:28
#
Вот актуальный курс и выбирайте. У нас когда начался рост бакса- на бинансе п2п старые ордера закрыл ребяткам) а так да- fees 0%
+
0
Shamshir87
Shamshir87
4 серпня 2020, 20:29
#
И да, курс НБУ на моменте: 27.79, разница ордеров на 4 копейки- довольно бодро. А вот с Куной интересно, что там курс ниже чем у НБУ =) вот там надо задуматься.
+
0
Shamshir87
Shamshir87
4 серпня 2020, 20:32
#
UPD: на куне ордера не закрываются по низкому курсу. Так что- реклама у них такая: ватные ордера, космические %.
+
0
ballistic
ballistic
4 серпня 2020, 20:45
#
P2P обмін, це автоматизований аналог мінфінівського валютного аукціону на якому курси купілі та продажу інколи теж можуть бути рівними.

Цікаво, а є окрема банківська комісія за такі операції з вводом/виводом на картку?
+
0
Shamshir87
Shamshir87
4 серпня 2020, 22:18
#
Нету, в этом и кайф. Не пробовал банковский перевод, но приват24 и моно- исправно ловлю зачисления, без % всяких. Ну и разница от минфиновского в том, что там ты ордер когда создаешь- то что продаешь/покупаешь ставишь в залог. Если сработал ордер- средства лочятся.
+
0
54022684
54022684
5 серпня 2020, 8:23
#
> на куне ордера не закрываются по низкому курсу. Так что- реклама у них такая: ватные ордера, космические %.

В смысле, не закрываются? Курс usdt на куне просто живет своей жизнью, иногда продолжительное время отклоняясь от банковского на 3-5% то в одну, то в другую сторону. Всё там закрывается, торговля идет достаточно равномерно. Объемы не космос, но 50-100К usdt в день гоняют
+
0
Shamshir87
Shamshir87
5 серпня 2020, 11:43
#
Когда лимит срабатывает, ордера выборочно закрываются. Так себе система, еще и с подтверждением. Зачем выдумывать велосипед, когда есть прямой обмен на приват или моно с бинансом, который попутно даёт еще и выписку по движению средств, для налоговой. Хотя, если объемы не интересные, то может налоговая и не цепляется.
+
+15
54022684
54022684
5 серпня 2020, 11:55
#
> Когда лимит срабатывает, ордера выборочно закрываются

Эмм, так все limit ордера в мире работают. Хоть на Kuna, хоть на NYSE, хоть на Binance.

> Так себе система, еще и с подтверждением

О каком подтверждении речь?

> Зачем выдумывать велосипед, когда есть прямой обмен на приват или моно с бинансом, который попутно даёт еще и выписку по движению средств, для налоговой.

Ну, так там комиссия выше + суммы будут «не интересные» как Вы выражаетесь(за раз p2p можно перевести 15-25К гривона), так как при прямой покупке Вы сразу попадаете на 3.5% комиссии бинанса(или сколько там сейчас) + покупаете по маркету. Нарваться на колебания цены по маркету как два пальца об асфальт. Пока будете выбирать с какой карточки оплатить, кто-то выкупит хорошие офера и влетите на несколько процентов. Плавали, знаем. Лимит ордер гарантирует избавление от такого факапа. Я уже не говорю об радости того, что финмон того же привата или моно может заинтересоваться транзакцией как раз в тот момент, когда цена бетховена/usdt/чего-то там интересная, что ведет к упущению момента
+
0
Shamshir87
Shamshir87
5 серпня 2020, 12:19
#
"> Когда лимит срабатывает, ордера выборочно закрываются"- нет, когда лимиты закрываются ордера закрываются 100%, а не выборочно. В этом вся и проблема.
«Ну, так там комиссия выше»- 0%, очень много, согласен, не все могут 0% потянуть.
«Я уже не говорю об радости того, что финмон того же привата или моно может заинтересоваться транзакцией как раз в тот момент, когда цена бетховена/usdt/чего-то там интересная, что ведет к упущению момента»- вот это совсем непонятно где так факап: если цена бетховена ушла вверх- это мне на хаях типа врываться и покупать?) если продал- то вывод не проблема, даже когда появляется интерес банка. Видать не совсем понимаете на практике что это такое. В общем, я понял, что вы куноложец ярый. Как человек который в 2017 карханул знатно в сторону сего ресурса, желаю вам мира и добра, и не попасть как это сделали ребятки в 2017.
+
0
yurahist
yurahist
6 серпня 2020, 1:25
#
Меня тоже беспокоит возможное внимание банка.... (Привата)
+
0
Shamshir87
Shamshir87
6 серпня 2020, 9:26
#
Если есть вариант фоп2-3 то с бинанса выводить можно. Если вариант как физлицо- то через spectrocoin, там дольше выводить, зато можно заказать доставочку налички из укрпочты, ну и пара % в нагрузку.
+
0
SerGor
SerGor
22 листопада 2020, 19:02
#
Далее, наверное, заводим на Приват и Моно 400-500к.грн и покупаем 15к.$?
+
0
SerGor
SerGor
22 листопада 2020, 18:58
#
Это, вообще, шикарно!
+
0
SerGor
SerGor
22 листопада 2020, 19:00
#
Учиться надо у данного человека!!!
+
0
Veprix
Veprix
6 серпня 2020, 14:55
#
Дивує вибір «очима чайника» за принципом відкинути всі сервіси, що не в домені.UA.
Наприклад, за Вашим запитом в google «купити біткоїн в Україні» на перших місцях видає, наприклад, ту ж таки біржу Richamster в домені .com - і там чорним по білому написано, що то«українська криптовалютна біржа» і фігурує гривня в описі.
Не думаю, що новачок буде сидіти і видивлятись домен .ua  - натомість користувачі схільні читати опис та «вловлювати» ключові фрази.
+
+15
ballistic
ballistic
6 серпня 2020, 16:07
#
Представник Richamster? Так написали б уже переваги вашого сервісу.
+
0
Shamshir87
Shamshir87
6 серпня 2020, 20:18
#
Украинскому доверять- себе дороже, при этом еще и не уа зона, т.е. типичный .сом который вне юрискдикции Украины, на бабкином серваке где-то в Канаде.
+
+13
ansia
ansia
7 серпня 2020, 14:19
#
Увидела заголовок, решила, что очередная заказная статья. Хоть не совсем бестолково написана
+
0
justalex
justalex
17 серпня 2020, 20:27
#
Подскажите как безопасно вывести биткоин чтобы не попасть на финмон.
+
+1
Shamshir87
Shamshir87
17 серпня 2020, 22:52
#
Регаем https://spectrocoin.com/ кошелёчек, закидываем монеты, выводим с помощью укрпочты на деревню бабушке, в прямом смысле.
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися