Минулий тиждень на валютному ринку пройшов під знаком ослаблення гривні. На поточному тижні курсові гойдалки продовжаться, а у спекулянтів з'явиться більше можливостей для розгойдування курсу.
Гривню знову штормить: чи зможе Нацбанк пригальмувати курсові гойдалки
За минулий тиждень курс безготівкового долара виріс до 27,84/27,87 грн/$. А до вечора минулої п'ятниці в обмінниках долар можна було купити за 27,85 — 27,9 грн/$.
Не відставав і євро. Він швидко подолав поріг в 32 грн і до кінця минулої п'ятниці його котирування на міжбанку перебували в межах 32,33/32,36 грн/євро, а готівковий євро продавався по 32,1 — 32,2 грн/євро.
Зміна голови Нацбанку і заяви політиків про зростання найближчим часом курсу до 30 грн для латання дірок у бюджеті психологічно тиснули на настрої учасників торгів і населення. А скупка валюти нерезидентами і великими місцевими гравцями на тлі її утримування експортерами та валютних ралі по парі євро/долар на світових ринках лише прискорювали знецінення гривні.
Читайте також: Українці практично не знають, як наповнюється бюджет і куди йдуть податки — дослідження
Незважаючи на заходи, вжиті Нацбанком, і достатню кількість позитивних новин для гривні, валютний ринок залишився дуже залежним від поведінки великих гравців, нерезидентів і спекулянтів. І це обіцяє значні коливання курсу і на цьому тижні.
Що вплине на курс в кінці липня
Основними факторами, які визначатимуть поведінку учасників ринку найближчим часом будуть:
1. Завершення місяця і виплати відшкодувань ПДВ експортерам.
Компаніям необхідно оперативно закрити всі свої валютні розрахунки по липню, що збільшить статистику торгів. Пройдуть і основні виплати відшкодувань ПДВ експортерам, що знизить їх потребу у продажу валютної виручки.
Враховуючи зростання котирувань останніх днів, експортери притримуватимуть валютну виручку і виходитимуть з продажем валюти тільки в моменти максимально високих цінників. Все це спрацює проти гривні.
2. Проведення 28 липня аукціону Мінфіну з розміщення ОВДП.
На момент написання статті Мінфін планує розміщувати гривневі облігації без зазначення обсягів розміщення на 140, 336, 931 і 1393 дні, а також доларові на 309 днів.
Попередній аукціон був доволі успішним і мінфінівці постараються не сповільнювати темпів і в цей вівторок. Прибутковість на останньому аукціоні в гривні склала від 7,74% до 10,25% річних, а за доларовими облігаціями — 3,39%.
Банки охоче купують ОВДП. Адже під них фінустанови можуть оперативно отримати у Нацбанку рефінансування під 6% річних. Не забувають і про вторинний ринок, де прибутковість періодично навіть вище (близько 10-12%).
Читайте також: Інвестиції банків в ОВДП — вже за рамками здорового глузду
Це забезпечує латання дір в бюджеті і дозволяє фінансистам заробити від 1,74% до 6% річних. Дефіцит гривні під час проведення аукціону (вівторок, 28 липня) і в середу (день розрахунків за нього) зіграють на користь гривні і на валютному і на ресурсному ринках.
3. Готівковий ринок, поведінка нерезидентів і дії спекулянтів.
Власники обмінників продовжать орієнтуватися на поведінку міжбанку і реальний попит і пропозицію валюти з боку населення. Інтерес громадян до валюти виріс на тлі заяв чиновників про необхідність девальвації нацвалюти до рівня 30 грн за долар.
Читайте також: У президента розповіли, чи варто зараз купувати долари
Зростання курсових ризиків змусить фінансистів збільшити спред між купівлею і продажем валюти, а також простимулює їх періодично грати «на підвищення».
Нерезиденти продовжать поступово виходити з українських гривневих ОВДП та купувати валюту. Але намагатимуться робити це невеликими обсягами, щоб не розбурхувати ринок. В основному свої операції вони проводитимуть через Сітібанк.
Спекулянти на цьому тижні будуть активні як ніколи. Вони стануть заробляти як у форматі «дві сторони», так і за рахунок різниці готівкового та безготівкового курсів. А крім того, — будуть підлаштовуватися під дії великих гравців, намагаючись максимально розгойдувати курс протягом дня.
У спекулянтів з'явиться ще і можливість зіграти на страхах подальшої девальвації гривні. Особливо, якщо нерезиденти на міжбанку активизують дії із скупки валюти.
Додатковим заробітком для спекулянтів стане гра по парі євро/долар на міжнародних ринках, а також активне розгойдування цінників по євро щодо гривні за результатами цих валютних ралі.
4. Інтервенції Нацбанку і ліквідність у банківській системі.
Інтервенції НБУ. Нацбанку доведеться знову активно згладжувати курсові коливання на торгах і протидіяти спекулятивному розгойдуванню ринку мало не щодня.
За нашими розрахунками, аби зупинити подальший тиск на гривню і стабілізувати ситуацію, регулятору на цьому тижні доведеться продати не менше $230-380 млн.
Цінники НБУ залишаться в цьому випадку головним курсовим орієнтиром для ринку, а поведінка великих гравців і їх курсові завдання істотно впливатимуть на тренд на міжбанку в цей період.
Ліквідність у банківській системі збережеться на високому рівні, що дасть можливість банкам виконувати всі вимоги Нацбанку за цим показником. Майбутні надходження відшкодування ПДВ експортерам з урахуванням планових погашень ОВДП дозволять банкам, за розрахунками «Мінфіну», зберегти залишки на своїх коррахунках в межах від 41 млрд грн до 65 млрд грн.
Прогноз готівкового та міжбанківського курсів на тиждень:
На готівковому валютному ринку власники обмінників при виставленні курсів продовжать орієнтуватися на:
- поведінку міжбанку;
- реальний попит і пропозицію валюти з боку населення;
- рівень конкуренції у своєму регіоні;
- співвідношення пари євро/долар на міжнародних майданчиках.
Спред по долару більшість обмінників фінкомпаній триматимуть в межах 15 — 25 коп, а в банках — 15-40 коп.
«Мінфін» прогнозує коридор по долару на 27 -31 липня в обмінниках фінкомпаній в межах 27,5 — 28,3 грн/$, а в банках — 27,45 — 28,4 грн/$.
На міжбанку. Через загальну нестабільність ситуації і значну кількість факторів, які мало залежать від самих учасників торгів, коливання курсу на торгах посиляться. Основними гравцями будуть великі місцеві компанії, Нацбанк, спекулянти і нерезиденти, які працюють з українськими ОВДП на первинному та вторинному ринках.
НБУ буде змушений майже щодня виходити на торги з доларовими інтервенціями. Від того, наскільки регулятор зможе згладжувати тиск на гривню, залежатиме рівень курсових коливань на цьому тижні. Використовувати Нацбанк при своїх інтервенціях буде Matching.
За розрахунками «Мінфіну», коридор за безготівковим доларом на міжбанку перебуватиме в межах 27,55 — 28,30 грн/$.
Обсяги щоденних операцій на торгах складуть:
У понеділок — середу поступове зростання операцій в межах $210-240 млн при укладенні до 510-670 угод. Валютний та ресурсний міжбанк активізується за рахунок:
- наближення закінчення місяця;
- проведення аукціону Мінфіну з розміщення ОВДП і розрахунків по ньому.
У четвер — п'ятницю завдяки ефекту закінчення місяця традиційний фактор завершення робочого тижня не спрацює і особливого зниження активності на міжбанку не відбудеться. Обсяги операцій на торгах перебуватимуть в межах $195-230 млн при вчиненні до 490-630 угод.
Коментарі - 62
зачем нам девальвация в будущем - президент требует ее сейчас.
какая разница какой портфель облигаций у нерезидентов ?
причем здесь «закрытая граница» (и что это вообще значит ? наши границы открыты)
Стаття 11. Держава сприяє консолідації та розвиткові української нації, її історичної свідомості, традицій і культури, а також розвиткові етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності всіх корінних народів і національних меншин України.
Поэтому важно по какому курсу иностранцы будут продавать свои доллары нашим предпринимателям и важно по какому курсу, по каким процентам нерезиденты входят в и выходят из ОВГЗ.
Причем здесь консолидация нации к курсу продажи ? Вы точно не о китайской конституции говорите ?
Когда кто-то в правительстве поддерживает кражу иностранных инвесторов и иностранцев (например запуск евробондов по вышерыночным процентам) … это финансовое преступление или нет, когда кто-то разрушает украинские традиции, культуры, и т.д. как затопление кальян-баров и модных ресторанов наркобаронов на Крещатике или на набережнах Киева, это преступление или нет.
Вы считаете действия правительства Зеленского по привлечению кредита под высокие проценты кражей ? Вы порохобот !!!!!!
украинская традиция - это козак , курящий трубку с коноплей (как мы помним табак колумб привез из Америки , у нас его небыло. ) Какие традиции нарушает тот кальян-бар . который вас так шокировал ? и как на него влияет курс, по которому сдают доллары иностранные туристы ?
Сколько раз я должен повторять, что вам нужно выпускать больше ОВГЗ когда курс ниже чем заложен в бюджете? И это более девальвационное в будущем.
Нация больше развивается не при низком курсе или при высоком курсе, а когда представители нации выигрывают больше чем иностранцы. Да, низкий курс более близок к справедливой ценности по ППС отражает развитие, но это не значит, что стране всегда выгоден низкий курс.
НБУ поднял ставки до 18% в 2018, до того, как пирамида началась. Потом сделал большой, затрудненный процесс снижения.
Но согласен с вами, что Зеленский тоже ничего хорошо не делает, у нас такое же болото, как было раньше.
Специально для вас:
По Википедии…
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D1%8F%D0%BD
Калья́н (перс. قلیان — ghalyân, ghalyun) — прибор для курения, позволяющий фильтровать и охлаждать вдыхаемый дым. Кальян был изобретён в Индии и довольно быстро распространился по всему мусульманскому миру, от Индокитая до Марокко.
Это Украинская традиция? Женщина, которая выросла в СССР, рассказала мне, что это появилась после 2014. Теперь многие в тату как члены банды и курят кальян как наркоманы, в лучших козацких славянских традициях? Не смешите…
эта женщина вас зачем-то обманула.
кальяны в барах у нас появились лет 20 назад... в 2014 - их запретили.
татуировки - это вообще давняя традиция СССР.
это круче рептилоидов. Я запишу это в книжечку...
Чем больше россия потеряет людей в Сирии и Ливии - тем меньше их останется для войны с нами. Вот правда . о которой вы боитесь говорить. И которую скрываете от народа за кальянами.
Что опять включился генератор случайных текстов ;)
Ответ: банки берут рефинанс из НБУ, и поэтому им девальвация не особо важна.
США опять печатает 1 трлн, и скоро весь народ опять получит 1200 долларов. Жду статьи порохоботов, почему мы «вне здравого смысла» а это не «вне здравого смысла»…
какое порохоботам дело до того , сколько денег печатают США ?
вы определитесь - кто вообще такие эти порохоботы ?
обычно так называют фейковые екаунты в социальных сетях . которые громко позорят зеленского.
У меня в голове возник райффайзен банк, который предлагает депозитные ставки вдвое ниже других банков, не кредитует экономику, и спекулирует в ОВГЗ.
Т.е. вы считаете что банки покупают ОВГЗ на деньги, полученные от НБУ? Тогда какой в этом смысл для государства?
Эти эмиссии держат уровень ставок по монетарной политике центрального банка, установленной по мишням инфляции и развития, как по всему миру.
Портнов и Шарий в гробу перевернулись :)
Совет НБУ нашел замену Чурию. Курировать валютный ринок будет Юрий Гелетий
https://minfin.com.ua/2020/07/22/49270712/#com39181773
Гелетий работал в Министерстве финансов при президенте Порошенко и главе Кабмина Гройсмане.
https://ria.ru/20200330/1569360257.html
Парламент Украины со второй попытки назначил министром финансов Сергея Марченко, занимавшего пост замглавы администрации президента при Петре Порошенко, такое решение на внеочередном заседании в понедельник поддержали 256 депутатов при необходимом минимуме в 226 голосов.
тогда у меня для Вас плохая новость - их миллионы.....
но почему они «боты» ? они же вполне реальные , живые люди ????
Объясните почему Марченко запустил 2 млрд еврободнов на 12 лет по 7.25%, или кто ответственный за это… и почему они так решили?
Швейцарский центральный банк много лет держал пол 1.20 EUR/CHF, когда был коллапс в 2014, пара даже торговала по 0.8, до сих пор ниже 1.2. Убыточные интервенции, это что, хорошо для НБУ и страны? Нужно ли продать 300 млн долларов по 27.xx когда курс 29.5 заложен в бюджете? И почему они так решили?
Или ставите ниже курс в бюджет.
а не потому что зеленский строит дороги по 12 миллиардов гривен за 30 километров ?
вы когда-нибудь платили за что-то фейсбуку ? я вот - нет.
https://tech.liga.net/technology/novosti/facebook-i-viber-soglasilis-platit-nds-v-ukraine---getmantsev
Законопроект №2634 от 19.12.2019 предлагает взымать НДС электронных услуг, поставляемых украинцам нерезидентами. НДС составляет 20% и его включат в стоимость электронных услуг. Под электронными услугами понимается предоставление доступа к контенту через интернет. Это может быть доступ к изображениям, фотографиям, текстам, книгам, журналам, видео, аудио, игры, азартные игры.
Речь о налогообложении . а не о том, кто на ком зарабатывает
Столько долларов эмитируют, их же невозможно бесконечно печатать.
в 2012 году золото стоило 1900 долларов за унцию. А в 2020 , после триллионов долларов эмиссии - 1800.
это девальвация ?
Вы уверены что ставка 15 % по ОВГЗ платилась именно нерезидентам ? Я вас огорчу - она платилась всем владельцам облигаций. Среди которых нерезиденты составляют около 15 % . остальные 85 % - резиденты.
90млрд — нерезиденты (20%)
7млрд — физики
29млрд — юрлица.
321млрд — банки. Далеко не все банки — украинского происхождения. Мы можем рассматривать перечень банков в Украине если хотите.
Нерезиденты имеют гривенвые ОВГЗ в 2-3 раза больше чем украинские физики и юрлица. Это люди, для которых курс важен. Как я объяснял, банки могут брать рефинанс из НБУ и у них депозиты, так что им необязательно принимать валютный риск.
https://bank.gov.ua/files/T-bills_debt.xls
курс важен для всех - от него зависят внутренние цены на все товары.
Нерезиденты имеют облигаций - в 6 раз меньше чем украинские юр. и физ. лица.
По таблице, портфолио нерезидентов уменьшается, портфолио банков увеличивается, портфолио юрлиц и физиков не сильно меняется. Значит, девальвация делает стоимость покупок нерезидентов выше.
Это невозможно.
какая разница государству ?
у многих украинский структур собственники - нерезиденты. Это нормально. Как и у многих нерезидентов - собственники - украинские структуры.
и чем он мешает «всем» - я не понимаю...
НБУ покупает и продает из ЗВР. ЗВР — богатство страны.
поэтому у нерезидентов валюту покупают и им продают - олигархи.
https://minfin.com.ua/2020/07/25/49403517/
«Курсовые колебания». Нацбанк за неделю продал на валютном рынке $348 миллионов, и можно бесконечно находить эти статьи. Всегда есть какой-то дисбаланс для НБУ и порохоботов даже когда его нет.
При этом по данным приведенной вами таблички
https://bank.gov.ua/files/T-bills_debt.xls
владение нерезидентами ОВГЗ за прошлую неделю сократилось с 94 до 92 миллиарда гривен. т.е. нерезиденты максимум купили 70 миллионов долларов за неделю.
я бы сказал - мизерная сумма.
наоборот - все обвиняют НБУ в том , что он весь прошлый год покупал валюту по слишком низкому курсу (который до 24 падал). Это же одно из основных обвинений в адрес Смолия.
От него же требовали курс 30 еще в прошлом году - т.е. требовали переплачивать нерезидентам за валюту , а он не хотел.
Покупка по сравнительному низкому курсу во второй половине года, это конечно хорошо. Но НБУ много покупал тоже по высоким курсам, даже когда зная, что будет больше приток. Не просто так у нонрезидентов получилось средневзвешенный курс 26.4 по ОВГЗ, или что-то похоже. 26.4 — это не 24.
Откуда вы знаете какой у нерезидентов средний курс получился ? Таких данных нет и исходя из имеющейся статистики и быть не может. Не подается такая статистика.
Откуда вы знаете какой у нерезидентов средний курс получился — была статья на минфине.
депозитные сертификаты НБУ здесь вообще не при чем. Их нерезидентам не продают
Нет у минфина таких данных и быть не может. для них первоисточника нет.
В 2001 году — 410 долларов.
В 2007 году — 800 долларов.
В 2020 году — 1900 долларов.
выберите другие периоды :)
ну и да . вспоминать 60-е-70 -е годы прошлого века - это уже копание в истории :) с тех пор конечно большая девальвация была.
Но всё когда-то происходит в первый раз.
Точнее скачки инфляции до 10-13% в год уже у них были.
В чем проблема просесть на 15-18% за год?
Для этого мы создали новый сервис «Minfin for Developers», провайдер данных о курсах валют через API интерфейс.
Мы создали простые API, которые стабильно отдают самый актуальный курс валют.
Подробнее здесь:
https://minfin.com.ua/developers/api/?utm_source=article&utm_medium=message1&utm_campaign=developers
Minfin for Developers — всегда актуальный и надежный источник курсов валют.