Україна намагається повторити розміщення єврооблігацій з терміном погашення в 2033 році. Про це йдеться у повідомленні Мінфіну.
Спроба номер два. Україна знову планує розмістити єврооблігації
Що відомо
Міністерство фінансів України залучило міжнародні інвестиційні банки у зв’язку із запропонованим випуском незабезпечених облігацій зовнішніх державних позик з найвищим пріоритетом та дванадцятирічним строком обігу, що будуть деноміновані у доларах США та випущені за Положенням S/Правилом 144А.
Читайте також: Україна розмістила 12-річні євробонди на $1,75 мільярда з прибутковістю 7,3%
Україна планує завтра, в четвер, 23 липня, оголосити прискорену пропозицію обміну щодо певних непогашених облігацій зовнішніх державних позик України із терміном погашення в 2021 та 2022 роках на суму до $750 млн одночасно з випуском нових облігацій.
«Попередня спроба зірвалася через несподівану заяву про відставку Глави НБУ Смолія. Досить рідкісний випадок, коли в процесі угоди її було скасовано. Зараз пропонуються десь ті самі умови. Цікаво буде побачити, якими будуть результати розміщенні в плані ставки (вартості) та обсягу. 1 липня було $1,75 млрд під 7.3%», — написав фінансовий аналітик групи ICU Михайло Демків у телеграмі.
Читайте також: Українські євробонди позитивно відреагували на зміну очільника НБУ
Передісторія
2 липня Угоду про розміщення Україною єврооблігацій на $1,75 млрд із погашенням у 2033 році було скасовано.
1 липня стало відомо, що Україна розміщує евробонди на $1,75 млрд на 12+ років (березень 2033) за ставкою 7,3%. Із них $0,75 млрд має піти на викуп старих випусків з погашенням у 2021-22 роки. Таким чином різниця в $1 млрд мала піти на фінансування дефіциту бюджету.
Скоріш за все новий випуск єврооблігацій на $1,75 млрд скасовано через заяву про відставку голови НБУ Якова Смолія через систематичний політичний тиск.
Читайте також: Де візьмуть 100 мільярдів для бюджету: намалюють або знову позичать
Коментарі - 15