Бізнес погіршив очікування щодо відновлення економіки, інфляції та власних фінансових і виробничих результатів у наступні 12 місяців. Про це свідчить опитування керівників компаній, проведене Нацбанком у другому кварталі.
Кожен 5-й бізнес очікує погіршення свого фінансового стану. Опитування НБУ
Чому бізнес налаштований песимістично
Головна причина песимістичних настроїв підприємців — фінансово-виробничі втрати, викликані карантинними обмеженнями.
Рівень ділової активності підприємств знизився до найнижчого значення за весь період оцінки: після першого кварталу 2020 року – до 90,8%.
Читайте також: Ключові макропоказники будуть залежати від політики нового глави НБУ — KSE
У першому кварталі 2019 року показник становив 110,5%, нагадали в Нацбанку.
Очікування і прогнози
Вперше з 1 кварталу 2016 року компанії очікують скорочення виробництва товарів і послуг в Україні.
Майже половина опитаних впевнена у спаді виробництва, і лише одна сьома – готова нарощувати випуск продукції. Головна причина негативних очікувань у цій галузі – падіння попиту на товари й послуги.
Кожна п'ята компанія прогнозує погіршення свого фінансового стану. Інші впевнені, що їхня фінансова стабільність залишиться, як мінімум, на поточному рівні.
Читайте також: Чи накриє світ восени хвиля дефолтів
Компанії всіх галузей очікують спаду інвестиційної активності. Найбільш песимістично інвестиційну діяльність оцінюють представники сільськогосподарської галузі.
Водночас, зросла кількість компаній, які планують залучати кредити за кордоном – до 9,5% усіх опитаних.
За прогнозами бізнесу, інфляція в Україні в найближчі 12 місяців очікується на рівні 7,5-10%, курс долара — в середньому 28,28 грн за $1 (в минулому кварталі прогнозний курс був 26,01 грн за $1).
ВІДЕО: Новий глава НБУ. Що буде з інфляцією і курсом гривні
Настрої щодо кадрів
Тільки 9% опитаних збираються наймати додатковий персонал найближчим 12 місяців. Чверть респондентів з упевненістю заявили, що будуть звільняти частину працівників.
Також скоротилася частка компаній, які готові піднімати заробітну плату працівникам. Таких, згідно з опитуванням, лише 39%. У минулому кварталі показник становив 44%.
Читайте також: У МЕРТ розповіли, скільки ФОПів звернулася за допомогою з безробіття
Раніше повідомлялося
- У травні індекс ділових очікувань вперше впав нижче 30.
- У червні 2020 року, за даними ЄВА, очікування інвесторів знизилися до найнижчого рівня з 2015 року.
Коментарі - 10
Можно взять кредит под 5%-7%-9% годовых в гривне и сразу конвертнуть его в бакс, а когда новый глава НБУ вознесёт обменный курс к индикативному, по которому был рассчитан бюджет 2020, то можно слить баксы, погасить кредит и ещё пару процентов на этом заработать...
Почему не зарегистрироваться в Альпари, например, покупать евро по 50:1 рычаге, и зарабатывать десятки, сотни тысяч долларов? Какие риски?…
Плюс нужно показывать оборот за прошлый период. Условно, если оборот был 100-200-500тыс, в кредите будет отказано. Сейчас убрали уже объязательный залог под недвигу.
По факту, это всё для микробизнесса, малому там кредитоваться не чем. Большая также вероятность отказа в кредите на покупку б/у оборудования. Можно подавать заявки на кредитование
ремонта или закончить строительство, если объект на стадии 70-75% готовности.