Затяжний карантин змусив багатьох гравців на ринку залучати нових покупців всілякими знижками та акціями - до 15% від вартості квартири. Про це повідомив керівник проекту Rusaniv Residence Олександр Ізаров.
Ринок нерухомості виходить з карантину. Як забудовники зацікавлюють покупців
«Для стимулювання продажів практично всі забудовники пропонують покупцям знижки, що досягають 15% при повній оплаті вартості квартири», — говорить Олександр Ізаров.
За його словами, нові квартири в Києві насправді коштують в середньому на 10-12% дешевше цін, які декларують забудовники.
Про акції і знижки
Найбільший розмір знижок спостерігається в об'єктах на початкових стадіях будівництва, найменший – в об'єктах на стадії введення в експлуатацію.
«При повній оплаті, в залежності від площі квартири, покупець може отримати знижку до 5% — на завершальній стадії будівництва, до 10% — на етапі будівництва більше 6-9 місяців і до 15% — на початкових етапах будівельних робіт», — поділився Олександр Ізаров.
Читайте також: Рожкова про проблему недобудов «Аркади»: потрібно змінювати законодавство
За даними експерта, при першому внеску до 30% від повної вартості квартири розмір знижок значно нижче. На початкових етапах будівництва не перевищує 8%, а на завершальних – не більше 3-4%.
Олександр Ізаров зазначив, що практично всі компанії пропонують клієнтам програми з безвідсоткової розстрочки (наприклад, щомісячна або щоквартальна виплата) строком на весь цикл будівництва. Але переважно при первинному внеску від 30% вартості квартири.
Читайте також: Липневі акції від забудовників: девелопери реанімують ринок столичної нерухомості
Сьогодні, за даними експерта, близько половини всіх квартир купується на старті будівництва через високу ліквідність внесків. Близько 25% квартир купується в період від 6 до 12 місяців, коли ціна вже на 5-10% вище за стартову. І лише не більше 5-7% квартир купують на завершальному етапі будівництва, коли ціна практично максимальна.
«Ринок поступово виходить з карантину. На сьогоднішній день вже практично в 80% об'єктів будівництво ведеться в плановому порядку», — додає Олександр Ізаров. Проблемними залишаються проекти низької цінової категорії та інші класи житла, де стоїть питання про законність будівництва.
Прогноз експерта
Протягом 3 місяців на первинному ринку коливання вартості квадратного метра не перевищують 0,5-1% залежно від стадії будівництва.
Але в найближчі 3-4 місяці, на думку Олександра Ізарова, при стабільних цінах на будівельні матеріали і зростаючому попиті, багато компаній можуть відмовитися від великих знижок і безвідсоткової розстрочки, і навіть підвищити ціни на 3-5%.
«При високому попиті вже у вересні багато компанії переглянуть свої програми лояльності. Вже зараз найбільше зростання продажів очікувано торкнеться в основному об'єктів нових форматів (багатофункціональні ЖК, об'єкти «місто в місті», live-work-play та ін), частка яких складає близько 30% від всіх зведених об'єктів», — прогнозує експерт.
Олександр Ізаров вважає, що до осені зростання цін на первинне житло малоймовірне. Цінова динаміка можлива лише в об'єктах, які переходять на новий етап будівництва. Знижки, найімовірніше, триватимуть до кінця серпня, щоб погасити накопичений за час карантину відкладений попит.
Читайте також: За скільки зараз можна купити квартиру в Києві
Як писав Мінфін", з настанням літа компанії-забудовники стали поступливішими. Попит на квартири і офіси поки невеликий, і це змушує забудовників йти на цінові поступки, пропонувати різні варіанти розстрочки та програм пільгового кредитування.
Коментарі - 49
https://minfin.com.ua/blogs/bonv/147373/
Він приймав нерухомість такою, яка вона є…
І заспокійливе:)
Продать только когда выгодно.
Если цена не выгодная, сдавайте в аренду за 10% в год (не меньше 5%). В отличии от фейковых бумажных активов компаний, особенно те которые не платят дивиденды, недвижимость зарабатывает постоянно.
Если цены упадут, надо просто покупать больше, а то всё таки цены намного ниже чем везде. И кризис нас не трогает больше чем другие страны.
Зараз у населення низька купівельна спроможність, в Україні нестабільність через внутрішні і зовнішні чинники, а національна валюта має шанс на девальвацію, адже зе-економіка на спаді.
Я считаю, что у украинцев не низкая способность, многие умеют выглядеть бедными. Национализм но капитализм работает лучше чем национализм и социализм… надо поднять средний класс, а не бедных…
Хотите играть на фондовом рынке, пожалуйста, много акул будет с удовольствием ждать вас там.
Кроме этого, золото само по себе ничего не зарабатывает, чтобы хранить его нужно платить. Его ценность зависит от того, ценят ли другие его. Бриллианты — лучшие друзья девушек… но их полно.
в 2007-2008 году считавшие что "недвижимость-то есть наше ФСЕ! покупали по бешенним ценам,многие брали кредит в долларах,в 2008 году цени упали и когда они восстановятся....х...его знает...даже сдающие в аренду вот только сейчас отбили то за сколько покупали....купившие золото по цене 650-850 долларов за тройскую унцию могут продать за 1500-1600,ясно что не самий лучший способ заработка,более продвинутие могут заработать и больше за єто время(но не рассматриваю депо в банке в гривне или ОВГЗ-єто уж точно игра с огнем...),но по крайней мере инвестирование в золото как себя показало за єто время,лучше чем недвига....а на счет краткосрочних заработков-Ваша голова и идеи....как то так
А если золото упадёт? Как вы собираетесь отработать потери? Чтобы хранить золото, нужно платить, вы не сдадите его в аренду…
https://www.cmegroup.com/trading/metals/precious/gold.html
Видите кривую? Чтобы хранить золото в виде, который другие инвесторы принимают, нужно платить 2-3% в год. Это вместо того, чтобы заработать 5-10% в год…
+15