7 липня 2020, 12:01 Читать на русском

Апетит до ризику. Інвестори знову йдуть на ринки, що розвиваються

Безробіття у США все ще перевищує 11%, а світова статистика захворювання COVID19 не поліпшується. Але інвесторів, схоже, ці дані не лякають.

Безробіття у США все ще перевищує 11%, а світова статистика захворювання COVID19 не поліпшується.

Про те, що відбувається у світовій економіці і завдяки чому зростають ринки, «Мінфіну» розповіли експерти ІГ Універ.

Пішли на відновлення

Минулого тижня вийшли дані щодо зайнятості у США за червень. Економіка США в червні створила 4,8 млн. робочих місць, а безробіття впало до 11,1% з 13,3% у травні. Разом з травневими значеннями, коли економіка США створила 2,5 млн робочих місць, загальна цифра відновлених робочих місць склала 7,3 млн робочих місць.

Цей темп відновлення можна розцінювати двояко, адже на тлі втрачених у квітні 20,5 млн робочих місць, цифра 7,3 млн — не така вже й велика і навіть не покриває половини раніше понесених втрат. Однак ці, нехай навіть не дуже сильні дані, все ж сигналізують про те, що економіка США перейшла у фазу зростання.

Так само варто відзначити, що китайська економіка показує гарні успіхи з відновлення. Зокрема, індекс ділової активності у виробничому секторі за червень підвищився до 50,9 пунктів, що сигналізує про те, що економіка Піднебесної вже майже перезапустилась.

Вірус залишився, але страх зменшився

На тлі початку відновлення економіки, у червні відновився і приплив іноземного капіталу на ринки, що розвиваються, склавши минулого місяця $32,9 млрд проти $3,5 млрд у травні. А це сигналізує про те, що «апетит до ризику» на світових ринках зростає.

Читайте також: Долар або ієна: у якій валюті перечекати кризу

На цьому тлі з початку минулого тижня американський індекс S&P500 і німецький індекс DAX додали більше 5%, а китайський фондовий ринок після довгих вихідних у понеділок став наздоганяти відставання і так само зріс більш ніж на 5%.

З іншого боку, статистика щодо нових випадків захворювання COVID19 у світі не поліпшується. Вірус продовжує наступати. Однак ринок, який ще недавно боявся другої хвилі пандемії, все менше і менше думає про це, оскільки навіть якщо COVID19 незабаром не буде переможений, це зовсім не означає, що буде друга хвиля корона-кризи. Адже друга хвиля COVID19 і друга хвиля корона-кризи — це все ж різні речі.

Корона-криза, в першу чергу, пов'язана з обмежувальними заходами в економіці, які, по суті, її зупинили. Але зупинка економіки — це лише метод боротьби з пандемією, а методи можуть змінюватися.

Читайте також: Подолати наслідки кризи вдасться не раніше 2025 року

Цілком імовірно, що, дійсно, друга хвиля COVID19 восени буде. Але, на відміну від початку року, вірус вже не викликає стільки страху, як раніше. Сьогодні і людей, і владу скоріше більш лякає корона-криза, ніж пандемія, а при такому балансі страхів, другої хвилі карантинів може вже не бути, навіть при настанні другої хвилі пандемії. А це означає, що економіку більше не будуть зупиняти, і вона продовжить відновлення.

Коментарі - 5

+
+47
bonv
bonv
7 липня 2020, 12:45
#
Ціна акцій американської компанії «Amazon» вперше в історії піднялася вище $3000 за папір. Торги проводилися 6 липня 2020 року. Про це повідомляє «Bloomberg». На закритті торгів акції продавалися по $3057. Протягом дня вони подорожчали на 5,77%. У ході торгів вартість акцій становила $3059. З початку року вони подорожчали майже на 60%.
+
0
044blog
044blog
7 липня 2020, 14:54
#
А на старте карантина нам рассказывали, что нужно быстро выходить с рисковых инвестиций и переходить в надежные американские.
Прошло несколько месяцев и теперь обратная ситуация. Доходность минимальная никому не интересна. И сейчас те же люди советуют уже обратное. А они сами 4 раза на этом заработают на транзакциях. А молчу уже о выходе на падающем рынке и заходе на опять растущем.
И они же будут продолжать рассказывать, что недвижка это плохие инвестиции. Просто потому, что покупатель без посредников может зайти в отдел продаж застройщика.
Ах да, еще недавно была статья о супердоходности брендовых сумок . Главное не недвижка.
+
0
Teopa
Teopa
20 липня 2020, 17:11
#
Не обобщайте 
ИГ Универ все правильно сказали - https://univer.ua/tpost/n25a7tm2ym-mir-kupit-pochti-lyuboi-ekonomicheskii-k

купят и напечатают - и купили и напечатали
+
0
mary27
mary27
7 липня 2020, 22:43
#
А кризис-то еще не начался.
Пока был только ''легкий испуг''.
+
0
Игорь Коляда
Игорь Коляда
8 липня 2020, 21:32
#
Аппетит к риску. Инвесторы снова идут на развивающиеся рынки

Как красиво завуалировано - аппетит к риску.
Да это обыкновенная жадность человеческая,которая толкает людей рисковать.
Причём в основном рискуют - НЕ своими деньгами.
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися
 
Реклама