«Мінфін» попросив читачів проголосувати за одного з ймовірних кандидатів на посаду голови Національного банку України. За добу в голосуванні взяло участь близько 1200 осіб.
Шевченко vs Лавренчук: Рейтинг претендентів на посаду голови НБУ від читачів «Мінфіну»
Питання виникло після того, як увечері 1 липня голова Нацбанку Яків Смолій подав Президенту заяву про відставку, пояснивши рішення політичним тиском. Володимир Зеленський вже подав до Верховної Ради проект про відставку Смолія. Сьогодні за нього повинні проголосувати депутати.
Читайте також: Відставка голови НБУ. Хто замінить Смолія і що буде з економікою
За підсумками опитування явними фаворитами виявилися діючий голова правління Укргазбанку Кирило Шевченко та екс-голова правління Райффайзен Банку Аваль Володимир Лавренчук. Перший отримав 33% голосів, другий — 28%.
Третю позицію з великим відривом посів голова ради НБУ Богдан Данилишин — 15% голосів.
Тимофій Милованов, Олена Щербакова та Роман Жуковський не набрали і 10% голосів.
Особлива думка
Паралельно з голосуванням на сайті, «Мінфін» провів опитування у своємутелеграм-каналі.
Тут розклад виявився іншим. Фаворитами стали Володимир Лавренчук, за якого проголосувало 24% учасників опитування, і Тимофій Милованов, отримавший 16% голосів.
Всього в опитуванні взяло участь 1653 людини. Правда, в даному випадку ми дали можливість не підтримати жодного з претендентів. В результаті 53% учасників опитування обрали відповідь «нікого».
Сутичка банкірів
Якщо думка читачів «Мінфіну» виявиться вірною, то нас чекає сутичка банкірів за посаду голови НБУ.
Кирило Шевченко обійняв посаду голови державного Укргазбанку в 2015 році на конкурсній основі. До цього банкір обіймав посади члена спостережної ради (2009-2010) та першого заступника голови правління Укргазбанку (2014). У 2010 році Шевченко став акціонером і топ-менеджером Терра Банку, а в 2012 році продав його. У 2006 році Кирило Шевченко очолював Державну іпотечну фінустанову, до цього протягом більш 10 років обіймав різні посади у банку «Фінанси та кредит».
Раніше в інтерв'ю ЗМІ Кирило Шевченко критикував керівництво НБУ через зміцнення курсу гривні в 2019 році і політику щодо облікової ставки.
Володимир Лавренчук — також відома особистість у банківських колах. З 2002 до 2019 року він був незмінним керівником Райффайзен Банку Аваль, що входить в австрійську групу Raiffeisen. Лавренчук вже був кандидатом на посаду голови НБУ після відставки Валерії Гонтарєвої. Після 14 років роботи в Райффайзен Банку Аваль банкір повідомляв, що зацікавлений в роботі у наглядовій раді одного з держбанків.
Головне питання, яке зараз турбує всіх — чи зможе новий голова НБУ вести незалежну від адміністрації президента політику. Від цього багато в чому залежатиме і те, як його сприйме банківське співтовариство, а також іноземні інвестори та кредитори.
Юрій Гусєв
Коментарі - 21
«Однажды на заседании правительства Фидель, в поисках кандидата на пост главы Центробанка, задал присутствующим вопрос: «Есть ли среди нас настоящие экономисты?» Все потупили взор. Задумавшемуся Че послышалось, что Фидель спросил, есть ли в зале настоящие коммунисты. «Да, есть», — поднял руку Че Гевара. «Значит, будешь главой Центробанка!» — мгновенно решил Фидель Кастро.»
Считаю что «слугам народа» этот опыт вполне подойдет.
"когда делегация кубинских товарищей приехала на родину Че, в Аргентину, к его родителям, чтобы рассказать об успехах сына, Гевара-старший, услышав, что сын назначен на эту должность, застыл в недоумении, обронив: «Ну, все, п... ц вашему банку!» А потом сказал: «Мой сын распоряжается деньгами Кубы? Фидель сошел с ума. Когда семья Гевара берется за бизнес, дело всякий раз заканчивается крахом»
но об этом мы слугам говорить не будем. У нас уже есть «осел апокалипсиса». :)
Стюардесса вышла к пассажирам и спрашивает:
- Есть ли среди пассажиров врач ?
Некто поднялся с кресла и пошёл за стюардессой.Но уже скоро стюардесса вернулась в салон к пассажирам с новым вопросом :
- Есть ли среди пассажиров лётчик?...
Если бы на сайте Минфина в голосовалке был кандидат «Проти всіх» или как в телеграм-канале «Никого» - он бы тоже победил с убедительным преимуществом.
Опыт руководства НБУ, по сравнению с другими кандидатами - ЕСТЬ.
Его хорошо знают в международных финансовых организациях с лучшей стороны,
как реформатора - это плюс.
Не очень старый - тоже плюс.
здесь нужен именно кто-то типа арбузова, курченка, пшенки… крепкий хозяйственник.
кто только ходил в НБУ в качестве просителей.
Зачем постоянно вспоминаете Януковича — не понимаю…