Правління Національного банку підтвердило інформацію про політичний тиск на НБУ, який спровокував відставку голови Якова Смолія. Про це йдеться у колективній заяві правління.
Правління НБУ відреагувало на звільнення Смолія
«Члени правління Національного банку України поважають рішення голови Національного банку щодо відставки та розділяють його перестороги щодо систематичного політичного тиску», — заявили в НБУ.
Читайте також: Критикуючи НБУ, парламент виносить собі вирок
Правління вважає своїм обов’язком наразі продовжувати роботу для збереження макрофінансової стабільності та інституційної спроможності Національного банку.
«Правління закликає президента, уряд та політиків ефективно взаємодіяти з центральним банком та дати Національному банку змогу виконувати функції, покладені на центральний банк Конституцією України та законом України «Про Національний банк України», — йдеться у колективній заяві правління.
Передісторія
1 липня голова Національного банку України Яків Смолій написав та подав Президенту України заяву про звільнення у зв’язку з відставкою за власним бажанням.
Читайте також: Як курсова і монетарна політика НБУ вплинули на економіку
Що далі
Найбільш ймовірними кандидатами на місце Смолія називають екс-голову Райффайзен Банку Аваль Володимира Лавренчука, нинішнього голову Укргазбанку Кирила Шевченка, і голову Ради НБУ Богдана Данилишина.
Раніше «Мінфін» докладно писав про рейтинг кандидатів на посаду голови НБУ в статті Депутати хочуть змінити голову НБУ: хто прийде після Смолія.
Кому не подобається голова НБУ
Як писав «Мінфін», в кінці червня Комітет Верховної Ради з питань фінансової, податкової та митної політики ухвалив постанову, в якій міститься цілий перелік претензій до НБУ. Депутати також викликали голову Якова Смолія з доповіддю. Звіт повинен відбутися на четвертій сесії ВР, тобто восени.
Також профільний комітет вирішив створити Тимчасову слідчу комісію (ТСК) парламенту, яка повинна оцінити дії керівництва Нацбанку і Фонду гарантування вкладів у 2014-2019 рр. В цей час керувала Нацбанком Валерія Гонтарєва, а потім — і нинішній керівник Яків Смолій.
Коментарі - 39
А как выживают другие экономики?
Или у Украины есть свой рецепт?
А то общие фразы и виляние 5 точкой. То же самое за исключением пассажей про ЕС применимо и к твоей РФии.
Теперь понять бы как высоко они задерут курс чтоб перед выборам начать откатывать, на сей раз откат будет не ниже 28. Также те кто просчитают макс курс смогут выгодно слиться. Напомню, март выдал 28.5 нал для слива.
Долго же я собираюсь.
Геп и ракета!
Пока дойду в обменку будет 28;)
Короче, обменки закрыли продажу валюты!!!
Ракета летит 5коп в минуту!!!
Ура, товарищи!
У нас в обменке по соседству есть!
Сегодня ещё Шарий моден, на него всё валить надо :) Не следите Вы за модными трендами :)
А от кого зависит?
Золотое правило безнаказанности: чем чаще менять руководителей
Елена, у тебя контекст поплыл: Смолий уходит, а не его меняют.
тем сложнее конкретное лицо привязать к ответственности
Вроде мы вообще ответственность не обсуждаем сейчас.
Уходит Смолий или убегает пока может, предвидя развитие событий, узнаем позже. Примеры уже такие были в истории Украины — Азаров.
Да, ответственность почему-то не обсуждается. Хотя даже уборщица несёт ответственность за свою работу. А главы таких ведомств у нас просто уходят… Вот господина Кубива разве не о чем спросить?
https://m.antikor.com.ua/articles/391819-igor_umansjkij_smolij_zrobiv_zajavu._chomu_rozhitati_situatsiju