Ціни на нафту в понеділок, 22 червня, знижуються на тлі зростання стурбованості тим, що рекордне зростання кількості хворих на COVID-19 у всьому світі може загальмувати відновлення попиту на пальне. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters.
Нафта дешевшає на тлі побоювань другої хвилі пандемії
На скільки знизилися ціни
Нафта марки Brent подешевшала на 0,3% до 42,03 доларів за барель.
Американська нафта WTI впала на 0,55% до 39,53 доларів за барель до 10:00 за київським часом.
Обидва контракти зросли приблизно на 9% минулого тижня, а ф'ючерси на нафту марки Brent коштують дешевше, ніж нафта для негайної поставки. Зазвичай це свідчить про обмеження поставок.
Читайте також: Ціна на нафту Brent впала до 18-річного мінімуму
Що говорять аналітики
«Я вважаю, що в цей момент нафту стає все важче піднімати, особливо у зв'язку зі зростаючою стурбованістю щодо зараження другою хвилею», — сказав економіст сінгапурського OCBC Bank Хаві Чи.
«Потенційний економічний збиток від нового раунду контрзаходів проти COVID-19, ймовірно, буде стримувати ентузіазм інвесторів», — сказав Майкл Маккарті, головний ринковий стратег-аналітик CMC Markets.
Група ОПЕК +, що складається з членів Організації країн-експортерів нафти та її союзників, включаючи Росію, ще не вирішила, чи варто продовжити рекордне скорочення поставок на 9,7 млн барелів на добу в серпні.
Читайте також: Країни ОПЕК+ домовилися продовжити рекордне скорочення видобутку нафти до липня
Ціни на нафту підтримуються відновленням попиту на паливо у всьому світі після обвалу в квітні-травні під час блокувань через коронавірус, оскільки країни у всьому світі відновлюють економічну активність.
Раніше повідомлялося
- 3 червня вартість серпневих ф'ючерсів нафти марки Brent під час торгів на біржі ICE піднялася вище $40 за барель вперше з 6 березня.
- 22 квітня ціна на нафту еталонної марки Brent впала нижче за $17 за барель на тлі хаосу на ринку і дефіцит сховищ у світі для видобутої нафти.
- Пізніше країни ОПЕК+ домовилася про найбільше в історії скорочення видобутку нафти на 9,7 млн барелів на добу.
- НБУ у своєму макроекономічному прогнозі заклав середню ціну на нафту до 2020 року на рівні 35 доларів за барель.
Коментарі - 3
Ответ: Шереметьево-2