Міжнародні ІТ-корпорації готові до запровадження податку на додану вартість для електронних послуг. Про це повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев в інтерв'ю БізнесЦензор.
«Плюс три мільярди в рік». Facebook та Viber погодилися платити ПДВ в Україні
Гетманцев про податок
«Ми зустрічалися з Facebook і з Viber. Вони готові це робити (платити ПДВ). Facebook заявив, що він платить ПДВ у 20 юрисдикціях і готовий робити це в Україні. У них є готові інструменти для цього», — сказав Гетманцев.
Він є автором відповідного законопроекту, яким ПДВ в Україні планується ввести на сервіси Google, YouTube, Apple, Facebook, Adobe Booking та інші компанії, які надають електронні послуги в Україні.
Читайте також: Скандальні зміни в Податковому кодексі в 2020 році
«Ми робимо їм зручний механізм, користуючись яким, вони можуть сплачувати тут податки», — пояснив він.
«За нашими підрахунками, бюджет додатково отримає тільки від рекламних послуг 3 млрд грн на рік», — прогнозує Гетманцев.
Передісторія
-
Раніше Гетманцев заявив, що кожен нерезидент, який провадить діяльність в Україні, повинен платити податки. За словами Гетьманцева, соціальна мережа Facebook фактично ухиляється від податків.
-
«Щодо Facebook у нас вже є законопроект. Там мова йде тільки про ПДВ на електронні послуги, а не податок на прибуток», – зазначив Гетманцев.
-
Гетманцев також погодився, що змусити такі великі компанії, як Facebook, платити податки складно, але можливо.
-
Раніше в Раді був зареєстрований законопроект № 2634. Він пропонує ввести податок на додану вартість в розмірі 20% на електронні послуги, які надають фізособам компанії-нерезиденти України. Мова йде, зокрема, про Google, Facebook або Youtube. Автор законопроекту — Данило Гетманцев.
Схожі ініціативи в Європі
У жовтні 2019 року Італія ухвалила проект бюджету на 2020 рік, в якому передбачено новий податок для цифрових компаній, в тому числі американських технологічних гігантів.
Франція в 2019 році прийняла подібний закон, який зобов'язує великі компанії, що надають цифрові сервіси, сплачувати податок у розмірі 3% від суми річного доходу, одержуваного від послуг французьким користувачам.
Читайте також: Франція відклала введення податку для Google, Amazon і Facebook
У США розкритикували цей документ, заявивши, що податок прямо націлений на великі американські технологічні компанії, такі як Google, Facebook і Amazon.
Коментарі - 32
В какой юрисдикции товар или услугу получают, там этот налог и возникает.
Или вы думаете что иностранные компании должны заплатить НДС по месту регистрации штаб-квартиры?
.
Хотя я понял. Вы считаете, что если украинский клиент оплачивает за товары/услуги украинской компании, то ему нужно заплатить НДС. А если он оплачивает иностранной компании, то НДС платить не нужно.
Ну гуглы и фейсбуки вам аплодируют стоя конечно.
Нажаль ми ще не готові до впровадження всіх європейських механізмів, тому поки будуть тільки додаткові податки. Виплат населенню, котре загнали у відпустки за власний рахунок або позвільняли, не буде, зараз це не на часі. Крім того такі ризиковані кроки можуть повернути епоху бідності.
Стосовно теми, то рекламу в Фейсбуці замовляють не бюджетники і не селяни, тому такий податок не вдарить по незахищеним верствам. Тому мінуси тут важко побачити.
По моим данным маркетинговые расходы занимают от 50% и больше в операционных затратах украинского бизнеса. Если это е-комерс типа Розетки, то у них весь почти маркетинговый бюджет идет на раскрутку в Фейсбук-Гугл и для таких операционные затраты возрастут минимум на 10%.
Хозяин бизнеса, посмотрев на такую цифру, вряд ли подумает: «Да и черт с ним, все равно мы прибыльные, не буду повышать цены для наших дорогих потребителей».
Если мы говорим о начинающем бизнесе, то на этапе раскрутки в е-комерсе маркетинговые затраты в 4-10 раз выше в процентном соотношении к доходу, чем у уже устоявшейся компании. Скорее всего по ним больше всего ударит эта тема.
Но вы, наверное, просто не знаете, что и в Европе, и США, сотнями лет были налоги на уровне 10%, и были подняты только с началом второй мировой, когда уже сформировался национальный капитал, и люди элементарно смогли оплачивать 50% на общее благо и всё ещё иметь высокий уровень жизни.
Вводить налоги больше 50% в самом начале независимой Украины - полнейшее безумие и намеренный (?) развал экономики страны.
В любом случае, это стимулирует предпринимателей разработать домашний софт, и использовать эти компании меньше.
я всегда думал реклама закладывается в запраты CEO и топ-руководителей..
надо вообще ндс отменить.
и налог на прибыль.
все налоги.
и наступит украинское народное счастье