Дитяча карта, рахунки для ФОПів, vip-карти і нова скарбничка. Співзасновник monobank Олег Гороховський розповів в інтерв'ю «Бабель», як monobank проходить кризу. «Мінфін» обрав найцікавіше.
Олег Гороховський розповів про роботу monobank в кризу
Мonobank на карантині
У нас звичайне зниження припливу нових клієнтів, тому що багато людей фізично не можуть прийти за картою. За іншими показниками все поки що непогано. Є невелике погіршення кредитного портфеля. Думаю, воно пов'язане з тим, що прибрали штрафи та пеню за порушення графіка платежів — частина клієнтів відклали внесення платежу до кінця карантину.
Ми відкриваємо кредитні ліміти клієнтам з низьким кредитним рейтингом, але не розкриваємо глибоко нашу кухню. Якщо розповімо, що і як працює, хтось спробує цим скористатися.
Як бути з vip-картками
Ми не переробляємо продуктову лінійку під карантин — це було б дивно. Хотіли продати 100 тис. «залізних» карт і багато «платинових», але народ у нашій країні, на жаль, бідний, і всі продукти для заможних або майже заможних клієнтів не продаються. 250 грн на місяць, які потрібно заплатити за платинову картку, — бар'єр для дуже багатьох клієнтів, хоча сервіси, які ви отримаєте за ці гроші, коштують набагато дорожче. Якщо тричі на рік зайти в лаунж Mastercard, то вже можна з лишком окупити цю карту. Все це коштує дорожче і дотується платіжними системами.
Читайте також: Карантин. Клієнти monobank збільшили витрати на продукти в 1,5 рази
Трохи про рахунки для ФОПів
Ми спочатку запросимо у додаток тих, хто подав заявку. Тижні два-три подивимося на цю ситуацію під навантаженням і потім пустимо всіх інших. Там все буде дуже просто, і це головна наша особливість — ми дуже стараємося і хочемо, щоб все було просто. Ми націлені на IT-підприємців, які просто перераховують гроші з рахунку фізособи. Їм не потрібні окремий додаток і окрема картка, не потрібні всі ці історії з податковою звітністю, оскільки за них все робить бухгалтер.
Дуже складно зробити просто і досить просто зробити складно. Багато банків роблять складно. Ми і по собі бачимо, що з кожним роком, з новими клієнтами, ми обростаємо «пожитками». У нас головна дискусія — як зробити так, щоб клієнти бачили на екрані тільки те, що їм потрібно. У нас додаток вже свайпиться в усі сторони світу. По-моєму, засновник компанії Apple Стів Джобс говорив, що великі компанії відрізняються не тільки тим, що вони зробили, але і тим, від чого відмовилися.
Дитяча карта — це суцільна радість
У нас є нагорода «Діти капітана Гранта» — потрібно поповнити картки десяти дітей. Ми дуже розраховували, що той, хто збирає нагороди, загітує десять знайомих дітей відкрити карти, але вода потекла в інше русло. Хтось роздобув номери карт десяти дітей, у тому числі моєї дочки, опублікував їх у спеціальній групі, і народ почав масово ці карти поповнювати. Сипалася купа переказів по одній-десять гривень. Не всім батькам подобається, коли їх дітям сторонні дядьки кидають гроші, тому ми швидко перебудувалися, і тепер нагорода звучить «Поповніть карту дитині на тисячу гривень».
Читайте також: Народний рейтинг у лютому: monobank отримав титул «народного»
Скоро з'явиться ще й «Банка»
Це як скарбничка, але скарбничка — це «таврія», а у нас буде «мерседес». Можна буде збирати в різних валютах на одному рахунку, запрошувати збирати друзів і членів сім'ї, вона буде красива, з котами, що вилазять, і дуже зручна. Цей сервіс дозволить відкладати непомітно, округляти рахунки.
Дата релізу 30 квітня, але, можливо, трохи перенесемо — релізи день в день з планами у нас ще не вдавалося видати.
Що зараз з koto
Koto запустився в акурат з оголошенням карантину і забороною організаціям, що кредитують, стягувати з клієнтів відсотки і штрафи. Зараз Koto на холостому ходу. Ми залучаємо трохи клієнтів його тестувати і чекаємо завершення карантину. Все кредитування в Британії загальмувалося.
У нас був бюджет, ми його трохи перевищили, тому що потрібно було провести декілька аудитів. Але сума порівнянна з monobank. Ми витратили менше, ніж будь-який інший гравець, який заходить з таким продуктом у Британію. Багато в чому тому, що наша розробка знаходиться в Україні і зарплати у нас українські, а не британські.
Коментарі - 56
Как раз странно, что хотя бы временно не переделали наполнение сервисов по вип-картам. Я, например, перешёл с вип-карты на обычную чёрную. За что платить 250/500 грн.в мес.? Основное наполнение этих пакетов: лаунжи в аэропортах (закрыто как говорят до сентября), упаковка багажа в аэропортах, 50% скидки на такси до/из аэропорта, накопление миль на авиабилеты, консьерж-сервис (в основном заказ билетов на концерты, столика в ресторане). Итого 99% плюшек-не актуальны.
Так что зеленый - не показатель
Для мене навпаки, це позитив, що в Моно нема приватівських набридливих «чугайстерів» :)
Вот пример:
https://hard.rozetka.com.ua/msi_rtx_2080_super_gaming_x_trio/p110950198/
здесь есть оплата частями от привата на 10 частей, а моно всего 3. И я не могу воспользоваться приватовской оплатой частями из-за того, что мне не хватит лимита до этой суммы, а моно хватит, но мало частей и мне будет резон брать моновскую оплату частями только тогда, когда мне останется накопить последние 5к, чтобы отдавать было невнапряг.
- тут «проблема» не у відсутності фінкціоналу, а в його умовах.
Сам функціонал є.
— я не пробував, а дійсно неможливо написати в підтримку і встановити 0?
«Регулярных платежей»
— оце дійсно реальний функціонал, який відсутній в Монобанку і логічно було б мати.
Хоча з мого досвіду я поки не бачив де цей функціонал нормально працює.
Якщо порівнювати мій досвід оплати комуналки в Приваті за допомогою регулярних платежів, то на практиці мені простіше і зручніше це робити вручну в Моно.
100 раз писал уже, в поддержке боты отвечают шаблонными фразами, что умный робот не дает по 100000 причинам, я плюнул уже на моно, в другом банке дали норм лимит
В привате есть норм регулярные платежи, удобно было забить фиксированные платежи на 2 инет провайдеров и 4 моб телефона, пока приват не стал брать комиссию за это
— я було подумав, що неможливо встановити ліміт на 0.
Те, що Вам особисто не призначили кредитний ліміт — це не проблема функціоналу додатка.
«В привате есть норм регулярные платежи»
— на практиці мені було не дуже зручно ними користуватися хоча б тому, що сума платежів майже по всім платежам не є стабільною константою, бо може відрізнятися.
Також не можна відмовитись від необхідності контролю за результатом зарахування платежу і станом балансу у провайдерів. А якщо не можна відмовитися від ручного контролю, то мені простіше виявилось оплачувати вручну — через додаток Моно це робити простіше і швидше, ніє через Приват. І без комісій.
Додаток Альфи може не таких технологічний як Моно, але в цілому теж непоганий.
Учитывая, что большинство использует карту не как основное средство расчетов, а только в категориях, в которых выпал кешбек на конкретный месяц, никакому банку не будет выгодно зарабатывать с клиента 200 грн а возвращать кешбеком 500.
Оплата частями в магазах типо Алло или розетки это тот еще лохотрон.
Обратите внимание, что частями оплата доступна, как правило, на так называемую «безналичную» или «стандартную», не акционную стоимость товара.
Если вы видите, что то с ценником 10К, вполне вероятно частяим оно будет доступно за 12К.
Вы в курсе как у того же моно/универсла с этим обстоят дела?
Или посипаки Коломойского это единственный аргумент?
Если начнется серьезный банковский кризис, у нас посыпятьса почти все, кроме банков с западным капиталом.
Моно - это стильно. И котики прикольные. Черная кредитка - почти как от Джобса. Но Элизабет Холмс тоже под него косила, и как печально у нее все закончилось.
Стоит ли открывать в Моно сейчас счет - нет. Оставайтесь в надежных проверенных банках, которые пережили предыдущие кризисы, тем более что многие из них неплохо подкрутили на данный момент свои он-лайн сервисы, и кредитки черные раздают.
Слів багато - конкретики 0. Головний аргумент - засновники працювали в Приваті при Коломойському. Ну і що ? Це аж ніяк не свідчить, що вони участь в його «ділах» брали. Я користуюсь Моно практично від початку - з лютого 2018.Ще проблем не мав. Кред.ліміт кілька разів піднімали. Зручний сервіс, хороший додаток. Регулярно чую, що «от-от - і Моно капець прийде», тільки це «от-от» ніяк не настає. І на горизонті його не видно.
Вы владете информацией по ликвидности Моно, их статистикой сбора задолженности, депозитным портфелем?
Элизабет Холмс и Теранос - пример совсем не в тему.
Моно не привлекал средств инвесторов. не имея на руках продукта, а как раз наоборот, заработал репутацию тем, что сделал один из лучших продуктов на рынке.
Никто вас не заставляет держать там депозит или инвестировать и. Более того, можно несколько месяцев пользоватся кредитными средствами бесплатно.